alergia na mäso

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Baarbora » Uto 13.10.2009 12:50

u mnohych psov je alergenom prave ryza, preto mnozsto vyrobcov vyraba rozne zemiakove "diety".
mrkvy by som sa tiez velmi nebala, az tak farbiva zas nie je( mam cierneho psa, mrkva 3-4x do tyzdna, mnoszstvo farbiva zanedbatelne). urcite posilnit imunitu- zacat probiotikami, odveci by nebolo aj nieco na pecen a oblicky( mala som podobne dlhu dobu kona na ATB, ako sme ich vysadili, presiel si probiotickou kurou, plus nejaky prasok na posilnenie imunity..), ono to moze vsetko suvisiet so vsetkym.
tak ma este napada, to oblizovanie nemoze byt viac- menej uz zlozvyk? pripadne nejaky prejav stresu, alebo nudy?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Grenuška » Sob 06.02.2010 20:29

pridávam sa do témi...........Natali skúsili mu pozrieť análne vačky ? - aj my sme mali takéto príznaky
a teraz náš problém : BARFujeme od nového roka, a fenka sa mi stále škrabe na papuľke, na prednej časti tela.. :ua: ale nemyslím si, že je to po prechode na BARF, škriabala sa už aj pred tým.....vet mi poradil dať na 6 až 8 týždňov len jeden druh mäsa, jeden druh zeleniny......a takto vylúčiť možný alergén. nebude to trochu jednostranné čo sa týka výživy :otaznik: nie je nijaký lepší spôsob zistenia príčiny?
keďže pred tým si olizovala labky, čo bolo spôsobené preplnením an. vačkov, tak jej ich aj teraz vyčistili (bolo tam toho hojne) ak by to bolo vačkami - mala by sa prestať škrabať (to sa žiaľ neprestala :ach: )
inač som mala pocit, že vet (bajvet) o BARFe počuje 1x :nwm:
Môžete svojmu psovi vravieť akúkoľvek bláznovinu a on na vás vždy vrhne pohľad vraviaci: "Môj bože, ty máš pravdu! Nikdy som na nič takého nepomyslel!"

Dave Berry

keby to tak bolo vždy :DD
Grenuška
Snoopy
 
Príspevky: 151
Bydlisko: Bratislava - Ružinov - Rohlík

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Brona » Sob 27.02.2010 22:36

Moja fena zacala mat kozne problemy. Ale vkuse. Robia sa jej ekzemy resp. neviem ci ekzem je najlepsie pomenovanie. Ukazovala som to vetovi tento tyzden, povedal, ze to moze mat zo stravy. Tak rozmyslam z coho dostane pes krmeny surovou stravou alergiu resp. koznu reakciu. A mam podozrenie na kuracie.
Ten kozny problem vyzera tak, ze najprv jej koza niekde zruzovie, zacnu sa robit supinky. Potom sa to cele skrvavi, urobi sa chrasta, niekedy to ma aj par dni zahnisane kym to uschne a urobi sa pekna chrasta. Ta sa potom zahoji, odpadne a koza ostane taka ruzova ako po rane s lysinou. Ked sa to stalo prvy raz, srst jej tam narastla az po niekolkych mesiacoch a bola ovela tmavsia. Teraz ma take lysiny okolo papule a koza zacina ruzoviet na labe zhora :plac:
Kuracim masom ja najradsej krmim, lebo je to tak akurat aj pre mensieho psa. Hlavne teda krky, trupy, drobky, zaludky, srdcia a kuraci blok cisty z bordy. Ak sa viete ku kuraciemu masu vyjadrit aj po tejto stranke - z hladiska jeho alergennosti, budem povdacna!

Shishi: Ja myslim ze psovi vobec nevadi ked je masko trochu "prismrdnute", skor naopak :lol: Ale zelene maso alebo niekolko dni skazene by som mu nedala.
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Amaguk » Sob 27.02.2010 23:14

Brona, kuracina moze alergizovat. :ua: Skusala si ju uplne vysadit?

Brona píše:Shishi: Ja myslim ze psovi vobec nevadi ked je masko trochu "prismrdnute", skor naopak :lol:

no, to si este nestretla toho mojho :pac: :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Brona » Sob 27.02.2010 23:58

Amaguk, nedala som jej kuracinu od stvrtka, ako sme prisli od veta. Praveze som sem napisala, aby som sa dozvedela o kuracom a jeho alergennosti co najviac.
Nas veterinar je bezesporu odbornik cez choroby, ale co sa tyka krmiva...no ehm :ach: Preto by ma viacej zaujimali skusenosti ludi, ktori kuracinou krmili a tiez sa u nich objavili problemy. Mna to napadlo ako prve. Z toho teda cim krmim.
Inak ten problem je kvoli tomu cim su kurence krmene? Lebo tak si to teda ja predstavujem. Nemyslim ze problem vyvola maso ako take. To by potom robila problem aj hovadzina aj ine masiska ne? :nwm:
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Amaguk » Ned 28.02.2010 0:48

poznam osobne viacero psov, co maju alrergiu na kuracinu, no na ine maso nie
cim to je, tazko povedat, alergie vo vseobecnosti su stale tak trochu zahadou (preco jeden organizmus spusti alarm - reakciu, a iny nie)
skus uplne vysadit kuracinu aspon na 3-4 tyzdne. Ak je to tym, malo by sa to prejavit
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Brona » Ned 28.02.2010 11:22

Vyskusam vysadit kuracinu. Uvidime co z toho bude. Dakujem.
Tiez poznam iba psov ktori su alergicki na kuracie a na ine maso nie. Zvlastne :ua:
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Mackie » Ned 28.02.2010 13:03

ktosi z fora spominal, ze pes ma potvrdenu alergiu na bravcove alebo hovadzie, neviem kde to bolo ani kto to bol, ale urcite som na to narazila
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Amaguk » Ned 28.02.2010 13:21

nasla som to :lol:
viewtopic.php?f=52&t=4916&start=0&hilit=alergia+na+hov*#p185057

ano, alergia na hovadzi protein sa moze vyskytnut, tiez na ryby
okrem toho vela psov ma alegiu na obilniny - najma psenicny lepok ale napr. aj na ryzu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: alergia na mäso

Poslaťod katkariinka » Štv 04.03.2010 18:00

Nasa Lisa ma alergiu na kuracie maso. Nerobili sme "oficialny test" - len sme pri problemoch s kozou sme vyskusali vylucit kuracinu, zabralo to. aj sme vyskusali spatne zaradit a "vyrazka" sa opat objavila. Takze sme bez kuracieho masa aj granul. Chcela by som postupne (ked vsetko nastudujem :) ) prejst na barf a tak premyslam.
Vo vseobecnosti, ked ma pes alergiu na kuracinu, znamena to aj alergiu na kuracie vnutornosti? Mohli by sme to testnut,ale ta koza sa celkom dlho lieci, tak nechcem zbytocne experimentovat.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod Mackie » Štv 04.03.2010 18:16

to co ste vy spravili, to je oficialny test :no: cize eliminacna dieta v pripade podozrenia na potravinovu alergiu
ak zle reaguje na kuracie maso, tyka sa to vsetkeho, aj vnutornosti, takze kurca uz v ziadnej forme
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: alergia na mäso

Poslaťod katkariinka » Štv 04.03.2010 18:36

Dakujem,
tym neoficialnym testom som myslela najma to, ze sme jej nedali na par tyzdnom len jeden druh stravy, proste sme si povedali, ze to moze byt kura a vyskusali sme to :) A vyslo to :)))
Celkovo je to na nic, taka alergia zrovna na kuracie - podla mna najlacnejsie a najpraktickejsie maso na barfovanie, najma pre maleho psa.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod Brona » Str 10.03.2010 10:13

No ved toto, ze kuracinou sa aj mne najlepsie krmilo pri mensich psoch :ua: A vyzera to, ze prave tento druh masa robi mojej Fione problem. Inak v suvislosti s tymto som jej zacala podavat aj kuru na ocistenie criev z barona.
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: alergia na mäso

Poslaťod katkariinka » Str 10.03.2010 19:03

No ved su aj ine moznosti, minule som kupila husacie chrbty v tescu za super cenu, tak aspon nacas budu masove kosti zabezpecene. :jop:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod Brona » Štv 11.03.2010 17:07

A s husou nema problem? Ja by som povedala ze husi su chovane obdobnym sposobom ako kurence. Isto sa im dostane trosku "podpory" v raste a pod.
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava