alergia na mäso

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Natali » Pon 21.09.2009 19:16

Pekný deň prajem,

Mám jednu (možno viac) otázočku :smile: ...mám 9mesačného mini bulíka..od štyroch mesiacov má rôzne problémy (výtok z penisu, alergia (zatiaľ netuším na čo) , zlatý stalyfolok..) brali sme už asi tri krát antibiotika, výsledkom je samozrejme znížená imunita....keď bol maličký (a ja bez niektorých informácii) žral granule..keď to veterinári zhodnotili na alergika (biely bulik = alergik) mali sme hypoalergennu dietu..nechcela som granule tak žral varenú tresku zo zemiakmi..v podstate niektoré príznaky ustúpili ale olizoval si stále labky a pridružil sa "milovaný" stafylokok..štyri týždňe bol na antibiotikách, nakoľko ,aj keď veterinárka sa im všemožne už snažila vyhnúť, jeho stav si to vyžadoval...aby som to skrátila..teraz tretí týždeň barfujeme (chutí mu neuveriteľne) a "klasickú" veterinu sme zamenili za homepatickú..posilňujeme imunitu (zinok, pupalkový olej, spirulina, ovocie, zelenina, cesnak....) prvý týždeň mal všelijakú stolicu (čistil sa) teraz je to už v pohode..po týždni si dokonca menej olizoval labky a škriabal papuľu..ale teraz sa škriabea líže znova..a tu je tá moja otázočka..môže to byť ešte prejav prechodu na surovú stravu alebo predpoklad alergie (hovädzie, kuracie mäso)?
Natali
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Mackie » Uto 22.09.2009 12:14

ja sa vyjadrim len ku kuraciemu masu.. ano, moze byt alergen
z toho co citam, tak ste prakticky ziadnu alergiu nezistili/nevylucili, takze moze to byt stale alergia na hocico, hoc aj na pele alebo nejake travy
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Nyssa » Uto 22.09.2009 12:20

no môže to byť alergia. my máme v podstate podobný problém, v 5-tich mesiacoch imunita na bode mrazu a odvtedy sa to s nami vlečie. ale niekde som aj čítala, že keď prejdeš so psom, ktorý má napr. kožné problémy a alergie na BARF, najprv sa mu stav zhorší, akoby sa prečistil a potom by sa to malo lepšiť. tak skúste chvíľku ešte vydržať a ak sa to nezlepší, tak skúste eliminačnú diétu. alergia však nemusí byť na potraviny, takže toto je beh na dlhé trate :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod jenna » Uto 22.09.2009 14:12

aké granule ste papali predtým? myslím hlavnú zložku? kuracie, hovädzie, rybie??? lebo ak napr. kuracie a teraz si síce prešla na BARF (čo je super), ale dávaš ďalej kuracinu môže byť alergénom...tak isto aj iné druhy mäska...ja by som na tvojom mieste začala s tým, že napr. 1-2 týždne budeš kŕmiť len hovädzím (alebo aké si vyberieš) a uvidíš či sa príznaky zmenšia alebo nie...a takto to postupne preskúšať so všetkým kým nezistíš čo je spúšťačom, samozrejme môže to trvať istý čas, ale veríme, že nájdeš to čo je problémom :yes: takisto pozor aj na obilniny, tiež sú často alergénmi...vlastne to môže byť čokoľvek :ua: no čím skôr začneš riešiť zdroj problému tým skôr sa vyriešia aj samotné príznaky...takže držím palce :no:
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Natali » Sob 26.09.2009 10:56

Dakujem za odpovede

nanestastie naozaj netusim z coho to ma :nwm: ...ked papal granule tak to bolo od kuracich, jahnacich, zverina az po lososa/ryby..neviem prist na ziadnu suvislost, niekedy je to lepsie inokedy horsie ci uz je iba kuracie ci hovadzie a pod...uvidim, co bude v zime, nakolko ak by slo o pelovu alergiu, tak v zime by sa to malo zlepsit..pri barfe dufam ostaneme, je radost pozerat ako mu chuti :aaa:
Natali
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod jenna » Pon 28.09.2009 9:09

a čo ryža?? tá je podstatnou zložkou väčšiny granúl, resp. obilniny samé o sebe...skús vysadiť tie a uvidíš
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Natali » Str 07.10.2009 10:40

momentalne sme nemali ziadnu prilohu, dokonca som mu vysadila aj banany a jablcka ..mal cisto kuraci tyzden a dalsi cisto hovadzi..ziadna zmena..jedine co som si vsimla je to, ze po podani spot onu (advocate) nastane par dnove evidentne zlepsenie..asi sa opytam veterinarky co to moze znamenat :nwm:
Natali
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Mackie » Str 07.10.2009 15:31

tyzden je malo.. ten hovadzi "tyzden" aspon 2-3 tyzdne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Natali » Str 07.10.2009 16:49

viem ze by to malo byt dlhsie..len ked zral iba varenu tresku zo zemiakmi, tak to bolo rovnake..aj ked zral hypoalergenne granule..a to bolo viac ako tyzden..bud mi nieco unika alebo to nie je alergia na potraviny
Natali
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Mackie » Str 07.10.2009 17:31

no podla mna je toto beh na dlhe trate.. ako dlho si davala toho lososa a zemiaky?
este je tu moznost, ze pricinou su nejake travy, leto sa konci, takze by mohlo byt vidiet zmeny aj z tohto hladiska.. asi treba pockat do zimy, co to spravi
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Hercule » Štv 08.10.2009 13:20

Chcem sa opýtať aký bol dôvod na podanie spot onu Advocate?
Hercule
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Baarbora » Štv 08.10.2009 17:00

ked som doniesla psa z utulku, hnackoval mi takmer dva tyzdne a to bol na diete( s hnackou sme si ho uz doniesli domov). kuracie je v poslednej dobe najcastejsi alergen( tipujem kvoli sposobu odchovu hydiny), po dlhodobejsom podavani hovazdieho mohlo nastat zlepsenie. co kosti, davate? z priloh radsej "vlaknitejsiu" zelovoc-mrkva, jablko..o hnackach vlastne asi aj mame nejaku temu niekde.
je inac celkom mozne, ze to nebude len stravou, ale prave tou imunitou. Skusila by som sa zamerat na traviaci trakt- najskor dokladne odcervit a nasledne "preliecit" probicanom( pripadne inymi probiotikami).
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Natali » Pon 12.10.2009 15:40

varenu tresku zo zemiakmi jedol zhruba tri tyzdne..to bolo vcelku v pohode ale dost schudol..potom mal obdobie hypoalergenne granule losos-ryza...pri surovej strave sme zhruba mesiac..ani tou ryzou to zrejme nebude, nakolko teraz prilohy nedostava...
spot on mal teraz posledny pred zimou , potom uz bude mat klasicku odcervovacku..tak nam to povedala aj veterinarka (homeopaticka) ...ta otazka sa tykala konkretne advocate alebo vseobecne spot onu?..ci je kuracinu ci hovadzie stav sa pritom (aspon podla mna) nemeni.. teraz je to asi tyzden lepsie (mozno to ozaj suvisi s tym advocatom) ale dokedy ta tak bude neviem (mozno sa lize uz aj zo zvyku)...chudak vsetky dobrotky mu odpieram, ani banan ani jablko teraz nedostava, co obsolutne nechape, nakolko ich zboznuje..travy ani ine byliny nekvitnu tak uvidim ako to bude..a kosti jedava..este kupim echinaceu a rozmyslam nad hlivou..
Natali
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Hercule » Uto 13.10.2009 9:00

Zaujímalo ma prečo ste dávali spot on a prečo práve Advocate - tento by mal byť na vnútorné aj vonkajšie parazity, či bol k tomu konkrétny dôvod, alebo to bola len prevencia?
Napadlo ma totiž, či svrbenie psíka nebolo spôsobené napr. niakym druhom vonkajšieho parazita a preto došlo k tomu zlepšeniu po podaní spot onu ... Toto zlepšenie u psíka pretrváva?
Ja osobne pred podávaním odčervovákov uprednostňujem radšej "výskum" hovienka. Cena je zhruba rovnaká a psíka to zbytočne nezaťaží. Okrem toho odčervováky nemusia uplne vždy zabrať, takže červíčky si môžu v brušku kľudne driemať a my si myslíme, že psík je OK.
My sme mali doma podobný prípad ako popisujete vy. Psík mal od malinka problémy, my sme mali konkrétne tráviace problémy a tiež niečo podobné "epilepsii", každú chvíľu na liekoch - poznám. Keď sme prešli na BARF začal sa strašne škriabať a vypadávala mu srsť na nose a v okolí očí. Boli to alergické prejavy - u nás konkrétne na hovädzinu, vajíčka a mliečne výrobky. Na určenie alergénov sa používa postup, kedy sa dlhšiu dobu (aspoň dva - tri týždne) podáva rovnaká zjednodušená strava. Za najmenej pravdepodobné alergény sa považuje morčacina, zajačina, jahňacina ... a tiež ryža a mrkva. Mne vet. tvrdil, že pes môže reagovať iba na alergény obsiahnuté v živočíšnych produktoch, v niektorých zdrojoch som ale čítala, že alergénom pre psa môže byť aj zelenina a ovocie - u nás bola alergia naozaj iba na živočíšne produkty. Ak bude pretrvávať podozrenie na potravinovú alergiu, ja by som osobne dala dietu z vyššie spomínaného mäsa (aj kosti), ryža - striedať biela a natural, a mrkva aspoň dva - tri týždne, ak príznaky zmiznú, postupne treba pridávať ostatné jedlo, ale takým spôsobom aby bolo zrejmé keď sa príznaky vrátia z čoho konkrétne sú. Na určenie potravinových alergénov existuje aj test, myslím, že sa robí zo séra, robia to niekde v Maďarsku a niektorí z našich doktorov sú ochotní to vyšetrenie sprostredkovať, je to ale dosť drahé. Postup na posilnenie imunity je super, okrem toho ale pri všekých druhoch alergii je potrebné posilniť aj pečeň - treba sa poradiť s veterinárkou, ale osvečený je ostropestrec mariánsky.
Hercule
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Prechodný stav či alergia?

Poslaťod Natali » Uto 13.10.2009 10:28

Trapime sa s tymto uz od aprila..presli sme roznymi dietami..aj rozbory hovienok boli aj ked, kedze byvame v lokalite kde je nesmierne mnozstvo psikov a vela ludi nevie ze je potrebne po nich zbierat, nikdy neviem s istotou ci v sebe nieco nema..okrem vysetrenia hovienok robili aj zoskraby..ako som uz vyssie spominala mal gargie, mal stafylokoka a v lete vyzeral dost zle...toto sme myslim nejako dostali pod kontrolu ale zostalo to olizovanie labiek..ale to bolo aj vtedy, ked mal dietu s treskou a zemiakmi..to znamena ze nejedol ani hovadzinu ani kuracinu..a ovocie zo zeleninou som na cas vylucila presne z dovodu skrizenych alergii..ja mam pocit ze sa to zlepsilo po podani Advocate (ten som dala preto ze je aj proti vonkajsim aj vnutornym parazitom), ale je pravda ze uz prestali kvitnut kvety, travy a pod..a mohlo to byt aj z ovocia, nakolko to miluje a mohol by ho od rana do vecera..mozno naozaj mal este aj nejakeho parazita, len nechapem preco by si to za taku dlhu dobu veterinarka nevsimla... neviem co za tym vsetkym je ale BARF mu veelice chuti a pevne verim ze aj prospieva.
a mrkva s bielym bulikom moc nejdu dohromady, nakolko z nej biela srst nemusi byt az taka biela..
o testoch na potravinovu alergiu sme poculi: 300 EUR. Keby ze viem ze to je naozaj potravinova alergia, tak sa na to mozno aj dame ale zatial sa mi zda ze su to vzdy len predpoklady..
Predovsetkym riadne posilnime imunitu a uvidime..
Natali
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava