Kolko to zradlo mesacne stoji

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod pigie » Pia 27.02.2009 22:21

gaab - tak nejak, dal sa na vegetarianstvo, len zelenina, tvaroh, jogurt. Ostatne su bezcenne suroviny, ktore sa neoplati pozierat :haha: Dnes mi vyplul dokonca aj drzky, co som teda myslela, ze sa po nich zaprasi ako minule... Tak som sa trochu hrala na lietadielko a aspon to v nom zmizlo :hmm: Vychadza to asi na jeden tyzden do mesiaca, kedy toto robi. Som zvedava, ako to bude pokracovat. Mozno dorovnava svoj celomesacny priemer :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Sisulilinka » Ned 01.03.2009 13:03

Tak pridám aj ja náš cca rozpočet.Všetko je to len priemer, lebo niekedy majú len granule a niekedy len masko a niečo k tomu
1, koľko váži:
Jedna suka cca 52kg, druhá do 35kg
2, priemerne denne zožerie:
Assia, tá väčšia 300g granulí a 2kg masa+tvaroh alebo cottage a nejaké to zelené.
Sara, tá menšia /je hlavne granuložravec/ 300g granulí a 500-700g masa+tvaroh alebo cottage a zelenina.
3, čo mu kupujete:
Úplne najviac hov.srdcia a chvosty, potom hov.močing, krk, jazyk sem tam /sa mi protiví/.Bravčové na huspeninku, paprčky, kože, kolená. Kuracinu nedávam vôbec, sama kuratá veľmi nejem.A dávam ešte hov.kĺbové kosti a držky.A čo nájdem u mäsiara na oživenie, králika som ešte neskúšala, toho sprášim sama.Ryby tiež nie, len sa učím čo a ako, nie sme ešte 100% barfisti.No a plus tá zelenina, tvarohy, vajíčka, cottage,acidko, zákvas, sem tam cestovina, ale málo, vločky.Dávam im ale aj chondro doplnky a rybí tuk.
4, čo Vás to vyjde mesačne:
PRIEMER do 200 eur, teda dúfam, lebo som to podrobne ešte nerátala.
5, vek:
Assia 17 mes., váha 52kg, ale je rebrovatá, ak jej dám len maso a nie aj granule je jak chrtlina :ua:
Sara 7 rokov, váha do 35kg, teraz je ako klobása, má málo pohybu pre úraz
6, aktivita:
priemerná bežná dvorková behačka, behačka po lese, priateľské bitky s iným psom cca 2 hod.denne, a bývajú aj vonku, aj v dome.Pohybu majú toľko koľko si samé vezmú a vládzu.

Ale asi niečo robím zle, lebo ak som kŕmila len masom, boli neskutočne stále hladné a chudé, asi by som mala pridať aj masť trocha alebo neviem.A lacnejšie ma to vyjde kombinovať.A všetko masové kupujem v ľudskom mäsiarstve u Mirana.
Sisulilinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 360
Bydlisko: Pezinok

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Megi » Ned 01.03.2009 15:01

Sara, tá menšia /je hlavne granuložravec/ 300g granulí a 500-700g masa+tvaroh alebo cottage a zelenina.


:oo: nie je to na 35 kg psa strašne veľa na jeden deň :otaznik:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Sisulilinka » Ned 01.03.2009 18:10

Asi aj hej, ale keď nemala ešte úraz, tak nie, bola chudá.Má neuveriteľné spalovanie.Teraz mi trošku nabrala, lebo kvôli zlomenej nohe leží, ale nie zasa až tak vážne a máva hladný deň.Delím im dávky do dvoch, na rannú a večernú. Ja inak aj tak celkovo stále riešim, že nech kŕmim ako kŕmim, kým nedám mega dávku sú obe chudé :ua: U nás nikdy nefungovala taká normálna spotreba, mám dve kyseliny :lol: Granule dávam každej inú značku a Sara býva hladná ak dám menej.

Ma ešte napadlo, že ona má možno nejakú poruchu metabolizmu, bola týraná a neuveriteľne podvýživená / pol ročná mala 7kg podváhu a sa čudoval vet, že žije, ale nevládala stáť na nohách veľmi/ a všetko čo sežere jej ide do svalov.Je samá kosť a sval, akosi sa jej nerobia tukové zásoby.Vet kukal jak puk, čím sme ju tak osvalili, ale ona taká je stále.Troška pobehne a už má svaly jak nadopovaný kulturista. :ha: Je Rhod.ridgeback.Má výšku v kohútiku 68cm.Ale nemá tuk, nič čo zje jej nejde do tuku, všetko spáli alebo "premení na svaly".Možno tým to je, že veľa papá :ach:
Obrázok
Tu je také nie moc podarené foto, ale je tam pekne vidieť svaly na zadných nohách, má také "šunky" ako z rozprávky.Inak je len kosť, šlacha a sval.
Sisulilinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 360
Bydlisko: Pezinok

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod pigie » Ned 05.07.2009 20:22

Kedze si uz nepamatam, kto sa ma to pytal, ale padla kedysi cez SS otazka, kolko sa do Huga zmesti, ked plava. Nevedela som odpovedat, kedze plavaval sporadicky. Teraz uz plava kazdy den, takze asi takto nejak:
Vcera pocas dna - 1kg hovadziny + 1kg drziek + 2 bravcove chvosty + zelenina
Dnes - 1.8kg kuraciny + 1kg hovadzieho srdca + zelenina
Ak mi niekto bude tvrdit, ze krmenie surovym ma vyjde lacnejsie ako granule, tak ho priskrtim :sos: Na zajtra vytahujem 1.5kg morcacich krkov, 1kg hovadziny + 2 bravcove chvosty a dufam, ze bude nazrany :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Lena » Ned 05.07.2009 20:45

nezabi ma prosím :haha: , ja nechcem rýpať ale nás to vážne vyjde lacnejšie :heh: Obrázok
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod pigie » Ned 05.07.2009 20:47

No, ono mozno to vyjde lacnejsie 99% ludi, len ja mam stastie patrit k tomu 1% vdaka traveniu Huga :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Diandra » Štv 09.07.2009 20:11

No nečudujem keď sa toľko kg do toho psa zmestí.....Moja sa nažerie s takej porcie čo by sa asi Hugovi zmestilo so papule na jeden šup :haha: Ale tak Hugo je predsa riadny chlap :yes:
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod pigie » Pia 10.07.2009 8:45

Ja neviem, ci je poriadny chlap, ale skor nie. Fundli, hoci na to nevypadaju nie su velki jedaci. Kamaratka dava svojim fundelkam POL KILA masa denne a ina svojmu psovi TRISTVRTE KILA denne... Ak daju viac, psom sa to okamzite zacne premietat do vahy. Sa mi smeju, ze za to, za co ja zivim Huga, by si oni mohli dovolit este 2-3 psov :haha:
Ale je pravda, ze Hugo aj pri granuliach zral vyrazne viac ako ini fundlaci... Vlastne ten pomer zostal rovnaky, len zmizli jeho nezrave dni. Teraz papa kazdy den, len na vahe vysledok ziaden... Tam, kde by sa ini obalili, tam Hugo je stale ako sliz :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Offca » Pia 10.07.2009 9:14

..na tvojom mieste bych si zadovážila dve štence fundlov a naporcovala im Huga. A stále by som v budúcnosti ušetrila :ha:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Offca » Pia 10.07.2009 10:04

Tefa 30kg šidlo, extremna spotreba energie
deň -> 750g mäsa (trupy, krky, žalúdky, srdcia, pečene, kolená, paprčky, krkovica, karé s kosťami, ryby) a 300g príloh (ryža, cestoviny, vločky, zelenina, mliečne),
mesiac -> 22,5kg mäsa = cca 800sk
9kg príloh = cca 400sk
-----------------------------
komplet/mesiac = 1200sk / 40 eur

Kim 45kg, starouš, čo má problémy s trávením a akákoľvek väčšia odchýľka od zabehnutej stravy mu spôsobí hnačky, ktoré sa ihneď odrážajú na zdravotnom stave. Takže aj ked nerada, kŕmim ho veľmi obmedzene. A síce netuším z čoho, ale drží sa takto vo veľmi slušnej kondícii. Nebyť problémov s chôdzou, pôsobí na okolie ako mladík.
deň -> 100g mäsa (ryby /konzervové, surové/, srdcia, pečienky /veľmi málo/ a kuracie prsia) a 700g príloh (drvivá väčšina ryža, vločky, zelenina, mliečne),
mesiac -> 3kg mäsa = cca 350sk
21kg príloh = cca 550sk
---------------------------
komplet/mesiac = 900sk / 30eur

Takže oba psy by ma na mesiac za ideálnych podmienok mali vyjsť na 2100sk / 70 eur (čo by ma vyšiel mech granúl na mesiac pre jedného. Zhruba). Ale ideálne podmienky netuším, kedy nastávajú, kedže si tiež rada vyhodím za kopyta, keď to ide, a doprajem im nie len najlacnejšie mäsko. Alebo rôzne bylikové pikotinky, alebo klíčky a pod. Ale nemyslím si, že by konečná suma niekedy prekročila to, čo by som musela dať za dva 15kg mechy granúl.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod pigie » Pia 10.07.2009 10:26

Mne byva tak smutno, ked citam tuto temu :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod jenna » Pia 10.07.2009 11:14

pigie píše:Mne byva tak smutno, ked citam tuto temu :haha:

pigie a chceš počuť koľko toho zožerie 6 kg krpec?? to by si už túto tému ani nečítala :ha: inak keď som si tak čítala Hugove denné dávky tak ma napadlo, že toho môjho by mal možno tak na 2 dni+nejaká zeleninka :no: podľa mňa však tá jeho zvýšená chuť je spôsobená aj tým koľko má pohybu, však už len také plávanie dá zabrať, tak to musí potom nejak dohnať :smile: my tiež papáme viac ako by sme mali, pretože malý je max. hyperaktívny, má pravidelné denné prechádzky a ak mu náhodou uberiem z dávky tak hneď vyzerá jak harmonika :ua:
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod kikula22 » Pia 10.07.2009 13:38

Ja si neodhadujem tipnuť kolko mesačne stojí kedže mu kupujeme mäso rôzne drahé a prílohy máme povačšine zdarma zo záhradky. Ale samozrejme tvaroh, ryža, vločky a podobné v záhradke nevypestujem.
No môj má 15kg.
Denne- 300g mäsa (trupy, krky, hovädzie kocky, kuracie drte...../ srdcia, pečene / rybky , kosti) + 120g príloh (zelenina všeho druhu zo záhradky, ovocie všeho druhu tiež + ryža, vajíčka tvaroh.... a to je už minimum, )

Mesačne- 9 kg mäsa + 4 kg príloh

A tak dajme tomu že 9kg mäsa = cca 10 Eur
4kg príloh = cca 7 Eur

A to všetko dokopy (13kg) = 17 € / 512 Sk :oo:
(ale keďže som určite niečo zle vypočítala tak to neberte tak vážne :aaa: )

A to som ešte pri tom mäse cenu pridala lebo vačšinou berem mäso tak že 15-20 sk je kilo. Potom tie vnútornosti sú drahšie ale tie kupujeme v ovela menšom množstve


Pričom 15kg mech granúl ( ProPlan pre aktívne psy ) by nás vyšiel na 71,20 € :oo:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Diandra » Sob 11.07.2009 10:18

drahšie vyjde niekoho kto kupuje drahé mäso. Ja kupujem tiež ako Kikula 10 - 15 sk za kilo + ešte nejaké mäso máme doma a to by ma určite vyšlo lacnejšie.
Počítať sa radšej neodvážim matika mi veľmi nejde :ha: Ale do desiatky sa určite zmestím jedna radosť lebo peso má len 9 kíl a nezje toho až tak veľa.
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava