Kolko to zradlo mesacne stoji

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Lestatova » Str 19.05.2010 15:48

1. kolko kg vaziaceho psa mate
24 kg, pes, vyzla
3. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne
ranajky --150 g obilniny (po uvareni)a 200 g zelenina/ovocie plus vajicko alebo nieco mliecne plus doplnky (olej, semienka....). na veceru -- 400-500 g masa
2. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa
najviac- skelety a bravcove rebierka; jazyk, srdce, hovadzie kusky, cele kurata, kacacie krky, vnutornosti minimalne
3. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne
krmim este len treti mesiac, prvy ma stal 500, druhy 700 a teraz to vidim tak na 600 ceskych korun... takze v prepocte tak 25 euracov priemerne (je tam vsetko zaratane )
Lestatova
Nováčik
 
Príspevky: 30

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod mairi » Str 19.05.2010 16:30

pigie píše:1. kolko kg vaziaceho psa mate

jazvecik 11kg
kolia 18 kg
pigie píše:3. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne

jezvecik 200g/den cela davka
kolia 500g/den cela davka

pigie píše:2. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa

mlete maso z vetamixu, krky, chrbty, kosti brav. hov. paprcky, chvosty, obcas cistu svalovinu, vnutornisti- srdce, zaludky, pecen a pod.

pigie píše:3. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne

1kg masa=cca.1€
500g masa dennex30=15kg= 15-20€ mesacne za maso a kosti
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod SISI » Štv 20.05.2010 11:06

1. koľko kg važiaceho psa máte
9 mesačný puberták 45 kg

2. koľko vám priemerne zožerie denne/mesačne
denne 1500-1800g

3. čo mu kupujete - ake druhy (časti) mäsa
hovädzie mleté, srdcia, jazyky, losos od vetamixu, kuracie, morčacie, semtam bravčové mäsové kosti z mäsiarstva

4. koľko to vijde denne/mesacne
zhruba 50€ mesačne
SISI
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod ShiShinQa » Pia 21.05.2010 23:31

Mozem sa len spytat? rozmyslam nad tym barfom, len sa bojim, ze to nebudem stihat, a ta otazka je ze ci zapach s ust je koli granuliam, nieco take som pocula a zevraj po surovej strave nesmrdi psikovi s ust, moja ma lososove granule a ked si pri mne zivne tak ma niekedy aj napne, taky strasny zapach to je :ua:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod gaya » Uto 25.05.2010 20:27

1. kolko kg vaziaceho psa mate
Gaya 53kg a missy 43-46kg (ako kedy)- obe cane corso
2. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne
denne: missy 1200g a gaya 1350 vsetko je samozrejme s prilohami- ciste maso je cca 800-900 g
mesacne: netrufam si povedat
3. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa
od bordyho a vetamixu-kuracie alebo hovadzie, zo dva baliky telaciny na spestrenie, lososa raz za cas, z masokombinatu vzdy cerstve hovadzie srdcia, bravcove oblicky, v supermarkete kuracie srdcia, pecienky, zaludky, chrbty, krky, kridla, obcas stehienko, niekedy aj cele kura, rybicky.....ale do zivocisnych produktov patri aj cerstvy laznicky tvaroh, mlieko na jogurt, vajicka od dedinskych sliepok
4. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne
denne niekedy 2 eura, niekedy 5 podla toho co im kuopim
mesacne: 9 eciek cestoviny, 10 rambo mix, cca 15 euro mesacne cerstve hovadzie srdcia a oblicky (kazdy pondelok mame cerstve, lebo v pondelok u nas masokombinate zabijaju), cca 70 euro maso od bordyho, 15 co kupime obcas nejake kuracie srdiecka a podobne srandy....priblizne 120-130 euro mesacne ....v podstate tak ako granule
5.Vek psa
3 a 2 roky
6.aktivita
Gaya pracuje, ale inac su obe vonku dost dlhu dobu- apson 5 hodin, cez vikend chodime na tury a plavat
Chovateľská stanica plemien: Cane Corso a Chihuahua- Devil in the House

WWW.DITH.SK
gaya
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1863
Bydlisko: Hriňová...na konci sveta

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod shishi » Pon 31.05.2010 11:39

1. kolko kg vaziaceho psa mate
20kg vyzla
2. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne
denne: 3% z vahy teda spolu 600g
3. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa
bordy- vetamix, ale aj hypermarkety masiarstva ale chuti skoro vsetko :smile: kupujeme vsetko okrem bravcoveho... z kosti najzastejsie trupy kuracie, kridla, nohy krky... potom hov. rebra... sortiment vetamixu co ma bordy... losos, hov. hyd. telacie,.... okrem toho jogurty, acidko, vajicka, zelenina ovocie asi vsetko :smile:
4. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne
aj so zeleninou, doplnkami, proste vsetkym asi 16-19€ mesacne (granule nas vysli na 30 € mesacne)
5.Vek psa
4 roky
6.aktivita
vysoka :lol:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod mirka2721 » Uto 10.08.2010 16:16

Prosim vas nenapisal by niekto kolko toho zozere Argentinska doga,lebo to tu este nikto nenapisal a bola by som velmy zvedava lebo brat si chce jednu kupit.Dakujem :ahoj:
mirka2721
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Moravany nad Váhom

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod katkariinka » Uto 10.08.2010 16:25

mirka,
najdi si psa podobnej hmotnosti ako dospela argentinska doga a bude to velmi podobne.
Napokon cena aj tak zavisi najma od zdroja masa - ako tak citam, moja 5 kilova toho zozerie za podobnu sumu ako niektore 20 kilove psy :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Offca » Uto 10.08.2010 16:32

Offtopic: Mirka, moj byvaly argentinec detto ako Gayine cane-corsice :yes:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod bubonic » Uto 10.08.2010 22:15

1. kolko kg vaziaceho psa mate
10kg west - snaha o chudnutie
16 - 17 kg americký koker - myslím, že váha je primeraná
2. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne
denne:
prvý 2% z vahy teda spolu 200g
druhý 2,5% teda cca 480g
3. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa
bordy - mix hovadzie telacie, nejaké kuracie kostove casti, co najdem v mrazaku a zda sa, ze je to tam dlho - zajac, hovadzie, bravcove, slepacie. snazim sa pridavat kosti, viem, ze sa to ma, tak kupujem tusim najma tie, potom u mirana takú kvazi salamu pre psy, kilo za 0,5Eura, zelenina - pol kupim, pol mam zo zahrady, nejake tie mliecne somariny - cottage, tvaroh a tak + lososovy olej.
4. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne
tak tu som na tazkych pochybach. nekupujem vsetko. keby som to odhadla, tak sa podla mňa pohybujem na tych cca 20 - 25EUR mesacne.
granule pre jedneho 40EUR 18kg mech - na 5 mesiacov, pre druheho 60 EUR na tri mesiace. takze BARF je jednoznacne pre mna drahsi. ale viem co psom davam a hlavne mi menej kadia. spokojnost diskutabilná - ja mám doma granulofilov. Dančes minule dal dokonca prednosť buchte pred čerstvým mladým králičím mäskom. Myslim, že BARF je hlavne pre mňa. :pac: :jop:
5.Vek psa
jeden 5,5 roka, kastrát
druhý 2,5 roka
6.aktivita
kastrát je lenivý a snažím sa aby schudol. to druhé je klasický koker, keď má byť aktívny, je akčný, ináč drochní
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Moniak » Uto 10.08.2010 23:09

1. kolko kg vaziaceho psa mate
fena krizenca 16 kg
fena rhodesian ridgeback 30 kg

2. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne
denne:
prva 2% z vahy 320 g
druha 4 % t.j. 1200 g

3. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa
kurcie trupy, kridla, krky, pripadne polievkovu zmes od bordy+ svalovina/vnutornosti...srdiecka, zaludky, jazyky + kocky od bordy...
bravcove a hovadzi kosti najmna na hryzenie...
+zeleninku/ovocie..nieco zo zahradky, hlavne v lete + nejaky tvaroh, cottage na ozivenie..+olej

4. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne
cca 50-70 eur mesacne pre oba psy...podla toho ci objednavam lacnejsie masko napr. od bordy, alebo im kupim nejaky drahsi olej, pripadne "luxusne" ovocie ako napr. maliny...
granulky stali asi 60 eur pre starsiu fenku na 3 mesiace... pre mladsiu asi 55 eur na 5 tyzdnov....pre mna je jednoznacne BARF lacnejsi...a to fakt krmim aj takymi vecami, ze sa az hanbim niekedy, ked mi niekto povie, ze to nekupi ani svojim detom bo je to drahe...

5.Vek psa
starsia fenka 3 roky
mladsia fenka 9 mesiacov

6.aktivita
aktivita normalna...takmer kazdy den velka par hodinova prechadzka, cvicenie, aportovanie...
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod lumoska » Str 11.08.2010 18:36

ja rozmyslam nad Barfom uz dlhsie, ale trosku sa neviem vysporiadat s tym, ze sa ma davat 2% z vahy psika. Teda u stenata asi 6% je tak? No lenze my mame civavu :lol: Jerry ma 2,3 kg, to vychadza na dakych 50 g denne a do toho mu mam zakomponovat aj zeleninu a podobne? :nwm: To mu mam dat ako taky naky maly kusticek masa za den a bude mu to stacit??? :oo: Granulky nas stoja asi 14 eur mesacne, myslim, ze pri jeho vahe sa do toho zmestim aj s Barfom o to nejde, len si neviem predstavit tie mini porcie:D
lumoska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 163
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Mackie » Str 11.08.2010 18:46

ta strava ma byt vyvazena z dlhodobeho hladiska, takze ked jeden den bude mat kuracie kridlo, na druhy den napr. kuraci krk a flak zeleniny k tomu :no:
ale mas pravdu, ja si nejak neviem v reale predstavit vazit taketo porcie, nie to este ich percentualne rozdelovat maso/zelenina :heh:

inac, 50 g denne, to je kilo a pol na mesiac? alebo povedzme 2 kila? verim, ze suroveho maska zmakne aj viac, tak dajme 3 kila.. alebo ostanme pri 2 a zvysok bude napr. zelenina.. tak to si s barfom na 5 eurach mesacne :jop:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod katkariinka » Str 11.08.2010 19:09

lumoska
2% neber uplne seriozne, ja som zacala na 3% a chudatenko mi za tyzden tak schudlo :lol: Potom som postupne pridavala, az sme sa dostali na 7% :) Teraz zas postupne znizujem, zo 6% prejdem na 5% - musim najst to spravne percento, kde sa vaha ustali. Len to bude asi nekonecny boj, kedze pomaly ide zima, kde jej pohyb vonku je vseho vsudy za den 15 min :D
ale tiez si neviem predstavit, ze by som jej davala len tie 2%.

Takze, zacni pokojne aj na 4% a sleduj kazdy tyzden vahu.

inak, ked su to take male porcie, tak mu davaj zrat len raz za dva dni :lol: (just kidding)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod lumoska » Str 11.08.2010 19:31

akurat som mu vahova dala kvazi veceru :lol: zhltol ten kustik masa a kukal na mna, ze viac nemas?, ale s evidentnou chutou....no ok skusit to mozem :ha: musime este dopapat 2, 5 kilove vrecko Acany...na ranajky mu dam asi masko a vecer granulky, kym ich nedoje
lumoska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 163
Bydlisko: Sládkovičovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava