BARF a výsledky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

BARF a hyperaktivita

Poslaťod duhasto » Uto 18.02.2014 0:47

Mám len krátku otázku.Má niekto skúsenosti zo zvýšenou hyperaktivitou šteňaťa po prechode na BARF?
duhasto
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: BARF a výsledky

Poslaťod vavrena » Uto 18.02.2014 9:48

Čo myslíš pod zvýšenou hypraktivitou? Možno šteňa len rastie a s tým aj jeho nároky na aktivity. Nemyslím si, žeby sa mohla zvyšovať "hyperaktivita" prechodom na barf. Čo pod tým myslíš, čo je to za psíka, aký starý, koľko kŕmiš, koľko má aktivít cez deň?

Ja som u šteňaťa pri prechode na barf spozorovala len ustálenie stolice, vybalansované trávenie, prestalo jesť hovná vonku, ale zmenu v správaní som nepostrehla, a zvýšenie potreby pohybu narastalo úmerne s vekom šteniatka, a to nevravím o kľudnom plemene :joint:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: BARF a výsledky

Poslaťod duhasto » Uto 18.02.2014 11:50

Pýtala som sa preto,lebo ma o tom presviedčal jeden chovateľ.Hľadala som niečo na túto tému ale našla som len nejaké staršie informácie na nemeckých fórach.Na barfe som ešte nemala psíka odchovaného,dávali sme jej varenú stravu,nie človečiu :smile: ,dožila sa 12 rokov,bez zdravotných problémov.Bol to kríženec pudla a špica.Teraz sme si s manželom priniesli domov borderku.Má 8 týždňov,máme ju od soboty.Odchovaná bola na granulách,ktoré nám chovateľka pribalila aj domov.Malá sa ich ani nedotkla.Ani v sobotu,v nedeľu schrúmala asi 6kusov,moc tomu nedala,tak som jej v pondelok nasekala kuracie chrbty,pridala kúsok kuracej pečienky,nie veľa,nastrúhala mrkvu,nasekala trocha hlávkového šalátu a čuduj sa svete chuť do jedla sa vrátila.
Páči sa mi tento spôsob krmenia,je prirodzený.Samozrejme,že malá ožila ale neberiem to ako hyperaktivitu.Viem,že máme psa čo potrebuje zamestnať nie len fyzicky ale aj mozog zaťažiť, aby sa nenudila.
Pýtala som sa hlavne kôli tomu,že predsa je tu viac ľudí a nikdy neviem čo nové sa môžem dozvedieť.
duhasto
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Bad » Uto 18.02.2014 12:09

Hezký termín - "zvýšená hyperaktivita" :no:

Možná by se dalo říct, individuálně, že tělo ryze granuláčů je nadměrně zatěžováno zpracováním této formy stravy, a tudíž na projevy aktivity jim dané přírodou už tělu nezbývá tolik energie....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: BARF a výsledky

Poslaťod kimika » Uto 18.02.2014 12:34

Ma niekto skúsenosti s Barfom a kastraciou? Čím je po zákroku najlepšie kŕmiť a či treba znížiť dávky?
kimika
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Dasha » Uto 18.02.2014 12:52

Či treba znížiť dávky, zistíš sama na psovi. Ja znižujem po takmer dvoch rokoch od kastrácie. Doteraz to bolo ok, ale začína to byť vidieť. Dávala som okolo 3% a idem na 2%.
Rada by som vyhodila z jedálnička aj piškoty, ale vysvetlite to rodičom. Hlavne, keď otec býva celé dni doma a večer pol sáčku chýba.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Bad » Uto 18.02.2014 12:59

Dasha píše:Rada by som vyhodila z jedálnička aj piškoty, ale vysvetlite to rodičom. Hlavne, keď otec býva celé dni doma a večer pol sáčku chýba

To záleží, v kom ty piškoty mizí :heh: (já je proto preventivně přestala nosit na procházky). Psu místo piškotů nasuš maso, taťka si taky určitě rád dá (taková kuřecí prsíčka...... :lol: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: BARF a výsledky

Poslaťod majaz » Uto 18.02.2014 13:00

U nas je to podobne, po kastracii nabeh na priberanie u westice, teraz musim strazit liniu, staci ze zozerie o 10g masa viac a uz je to vidiet... :ua:
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Dasha » Uto 18.02.2014 13:13

Bad píše:
Dasha píše:Rada by som vyhodila z jedálnička aj piškoty, ale vysvetlite to rodičom. Hlavne, keď otec býva celé dni doma a večer pol sáčku chýba

To záleží, v kom ty piškoty mizí :heh: (já je proto preventivně přestala nosit na procházky). Psu místo piškotů nasuš maso, taťka si taky určitě rád dá (taková kuřecí prsíčka...... :lol: )


Bohužiaľ som si 100% istá, že v mojom psovi. Ja piškoty na prechádzku tiež vôbec neberiem. Ja buď párky, alebo mäso z večernej dávky. Na chvíľu fungovalo, že proste nemôže, že má dietu. Vtedy som aj zbierala trus na rozbor, tak to bolo akože preto. Teraz sa mi ale vždy po návrate z práce nezabudne pochváliť, že mu dal (niežeby som to sama nezistila). Keď sa s ním hádam, a prízvukujem, že to je môj pes, tak sa buď na chvílu urazí a ešte robí napriek a povie "Šak uvidíš, zajtra tu nebudeš a dám mu". No čo mu na to povedať??
Offtopic: V minulom nákupe priniesli 6 sáčkov piškot. Akože na puding, ktorý mu mama robí cca raz týždenne a minie na to asi tretinu sáčku.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: BARF a hyperaktivita

Poslaťod maira6 » Uto 18.02.2014 13:21

duhasto píše:Mám len krátku otázku.Má niekto skúsenosti zo zvýšenou hyperaktivitou šteňaťa po prechode na BARF?


U nás áno. Sme na barfe, aj keď nie úplnom, len pár dní a rozdiel je zreteľný. Tiež sa mi zdá viac agresívna, teda začala brechať na susedov, čo sa ešte doteraz nestalo. Má 3 mesiace.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: BARF a výsledky

Poslaťod hruska » Uto 18.02.2014 13:27

:D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: BARF a výsledky

Poslaťod vavrena » Uto 18.02.2014 14:02

maira6 píše:U nás áno. Sme na barfe, aj keď nie úplnom, len pár dní a rozdiel je zreteľný. Tiež sa mi zdá viac agresívna, teda začala brechať na susedov, čo sa ešte doteraz nestalo. Má 3 mesiace.

:pac:
... ale pobavilo. :joint:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: BARF a výsledky

Poslaťod zuzka:) » Uto 18.02.2014 15:26

maira, naozaj si myslíš, že ked 3 dni dáš psovi kus mäsa, že sa kvôli tomu takto zmení jeho správanie? máš malé šteňa, ktoré sa vyvíja
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Elis » Uto 18.02.2014 16:08

Dasha píše: a ešte robí napriek a povie "Šak uvidíš, zajtra tu nebudeš a dám mu". No čo mu na to povedať??


jak psala BAD -priprav mu tam neco jineho, co pes muze:-) zakazovani nevychovava, presmerovani na zadouci cinnost funguje - u psu i u lidi:-)

Offtopic: Vcera jsem zase spusila susicku - nadhledne plice i se srdcem - fronta na to stala u linku uz u krajeni, pri suseni taky zver vyzadovala vzorky. a zrovna ty plice nejsou kaloricky narocne.
Prílohy
1907843_385595651577879_454659187_o.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: BARF a hyperaktivita

Poslaťod Snezienka123 » Uto 18.02.2014 16:11

duhasto píše:Mám len krátku otázku.Má niekto skúsenosti zo zvýšenou hyperaktivitou šteňaťa po prechode na BARF?


Ja nemám šteňa, moja psina má dva a pol roka a zatiaľ je na Barfe cca 1,5 mesiaca, ale takmer zo dňa na deň doslova ožila. Nie je ani hyperaktívna, ani agresívna :nie: , ale je o 100% aktívnejšia, nevenčí sa krokom (dovtedy takmer stále len kráčala, občas sa vliekla z nohy na nohu ako za trest :ua: ), teraz pobehuje, zaujíma sa o pachy, je veselšia...aj doma je oveľa viac hravá a aktívna. Ale keď treba, vie vypnúť. :yes: Pre mňa to je stále veľmi pozitívna zmena.

Ja si tiež myslím, že je to tým, že ma ľahko stráviteľnú stravu a tak nemusí toľko energie vydávať na trávenie a využíva ju inak.

Inak, zo psíka úplného nežravca, ktorý smutno a nešťastne pozeral na mňa od misky granúl a jedol len preto, aby neskapal od hladu, napriek vyskúšaniu viacerých druhov granúl a napriek primiešavaniu kadejakých dochucovadiel do nich, aby aspoň niečo zjedol...sa z nej zo dňa na deň stal aktívny psík, plný energie, ktorý sa teší na každé jedlo a domŕza, piští od radosti a doskakuje do mňa, aby som toľko "nečarovala" v tej jej miske na linke a nech jej ju konečne dám a potom behom s vrtiacim chvostíkom kluše na miesto, kam jej ju dávam a do pár minút je miska dokonale vylízaná, ani zeleninka, či ovocie tam neostane. :jop:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava