BARF a výsledky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Bad » Pia 21.02.2014 7:10

Pamlsek je pro mě velice jednoznačný a srozumitelný (a pro psa navýsost příjemný) komunikační prostředek, kterým psu sdělím, že právě udělal DOBŘE. A pamlskuju nejen za povely.
někde tady byl hezky mravoučný článek o odměňování, nevíte kde??? :ua:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: BARF a výsledky

Poslaťod maira6 » Pia 21.02.2014 10:00

lila.claire píše:ale čo ti vadí na odmeňovaní? nerozumiem :oo:


to, aby si nezvykol, že má na ne nárok. Prečítala som si tuna už dosť diskusií a objavuje sa pravidelne, že pes, keď nevidí pamlsok, tak počúva menej, alebo vôbec. Chodiť na prechádzky s vreckom pamlskom ma nebaví. Nerobila som to ani pri dieťati a ani pri psovi sa mi nechce. Takže skúšam zatiaľ takto, uvidíme, ako sa podarí. Ja práveže hľadám články o výchove psa bez pamlskovania.... čím nechcem povedať, že mu nedávam pamlsky alebo niečo dobré, ak mám chuť a máme všetci dobrú náladu a pes sa správa dobre.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Bad » Pia 21.02.2014 10:40

Maira, další článek pro tebe :

http://www.ifauna.cz/psi/clanky/r/detai ... formovani/

jenom jedna větička z článku : "Lidskému „vychovateli“, stejně jako vlku–otci pomůže jediné: jeho intelekt, forma hry = pozitivních podnětů, důslednost a odměna (v lidské verzi – pamlsek)." :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: BARF a výsledky

Poslaťod hruska » Pia 21.02.2014 10:40

Offtopic: lenze to ze pes nepride, lebo clovek nema mlsky nie je chyba pamlskovania..
Sa bojim cokolvek napisat, lebo zasa na mna bude zautocene, ze je to osobne, ale na tvojom mieste by som na veci sla menej ucitelsky a viac s citom a intuitivne, nehram sa na cloveka, co o psoch vela vie, lebo viem :kak: mam len prveho psa a aj to takeho super, ze mi mnohe odpustil, len z teba mam pocit, ze nevies co. V JRT teme povies, ze pes skace, nakricis nan - co by ti na to povedal Millan :no: , tu zasa ziadne pamlsky, tu by ta millan mozno pochvalil, ale uprimne, radsej by som bola psom a hlavne teda stenatom u niekoho ineho, lebo podla mna mnohe nemas ujasnene a ak sa cosi pri psoch neodporuca, tak je to skusanie..sme to pri tom viaceri pekne po :kak: a naprava sa to tazsie ako sa to pokakalo, to si mozes byt ista.
Kazdopadne ti velmi drzim palce, lebo vidiet, ze nasavas informacie a chces vychovat fajn psa, plus mas ruslika hajzlika, co fakt nie je uplne ze najlahsie vychovatelne plemeno, mozno nam o nejaky cas vytries zrak, ze kam az ste dosli a aky je to super vychovany pes. Ja budem len rada uz len kvoli tomu, ze voci terierom mam predsudky a strasne nerada mam predsudky :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Bad » Pia 21.02.2014 10:46

Offtopic:
hruska píše:menej ucitelsky a viac s citom a intuitivne

tohle byla moje první intuitivní reakce po příspěvku mairy :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: BARF a výsledky

Poslaťod hruska » Pia 21.02.2014 10:57

Offtopic: som to prehliadla, ale ked to aj ty vravis, musi to byt pravda :lol:
a uplne mimo, ale fakt nechcem stena, bo ja som neni ani ucitel, ale este aj sedliacky rozum i intuicia mi chyba :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Bad » Pia 21.02.2014 11:33

Offtopic:
hruska píše:som to prehliadla

nic si nepřehlídla, já to nenapsala :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: BARF a výsledky

Poslaťod hriva » Pia 21.02.2014 15:04

Ja cvičím na pamlsky stále a úplne najvyssi level, jackpot, na odputanie pozornosti od psa je tenisak. Tenisak je vzácny, ma ho len občas (lebo ho za par minút zlikviduje) a tak je za nim ako divy.
Pes príde aj ked nemam nic, lebo obcas všetko zabudnem doma :ach: a odmenu nema vzdy, odmena je nepravidelná, on nevie ci príde a po ktorom povele. Drzi ho to v napätí. Takisto aj pamlsky mam odstupnovane, salam alebo parky su top a grancle mam na bezne veci.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: BARF a výsledky

Poslaťod maira6 » Pia 21.02.2014 15:58

Offtopic: Od Millana by som si teda dala poradiť, tak už len nech príde na to SK... :lol: Dík za rady aj podporu, aj za ten článok, je veľmi dobrý. :smile: Najviac sa mi páči veta: Nikdy nedovolte prchlivosti, aby cloumala vaším „majestátem“, lebo občas to dá zabrať, udržať prchlivosť na uzde. Teda u mňa rozhodne :ha: Dnes, keď sme boli na prechádzke, dala som ju na voľno, lebo vidím, ako jej to robí radosť a zakaždým, keď sa trochu vzdialila a zavolala som ju, tak pribehla. Za pochvalu a pohladenie. Dokonca raz zvládla aj nebežať za ľuďmi, druhýkrát už nie. Ale asi by som chcela od nej priveľa teraz ešte, keď chce všetko skúmať. Čo však priniesie čas sa uvidí, práve preto zisťujem, čítam a hľadám. A intuícia je aj podľa mňa veľmi dôležitá, veď práve ona mi káže ísť občas proti prúdu... :smile:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Elis » Pia 21.02.2014 16:13

maira6 píše: intuícia je aj podľa mňa veľmi dôležitá, veď práve ona mi káže ísť občas proti prúdu...


si nemyslim, ze jdes proti proudu. spis ze jeste netusi jak "to" funguje.
Zatim vidis jen to, ze kdyz nekdo nema pamlsek, pes najednou neposloucha.
Jenze lidi, co odmenovat umi -tem se to proste nestava a tak ani tvoje "obavy" moc nechapou:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: BARF a výsledky

Poslaťod maira6 » Pia 21.02.2014 20:23

Offtopic: každý môže mať na to svoj názor, to je fajn... :)

Keď si pozerám videá nácvikov - napr. neskákanie na hostí, tak dá sa to aj tak aj tak. Nakoniec, každý nech si zvolí takú cestu, ako mu vyhovuje, nie? Nie sme všetci ako cez kopirák.

pamlskovací výcvik:
https://www.youtube.com/watch?v=FLeGDj6WOCE
výcvik cez usmernenie na vodítku: https://www.youtube.com/watch?v=_vQ4L8uWkCc
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Vikiki22 » Uto 25.02.2014 20:11

Offtopic: A tu sa stretáva názor na pozitívny a negatívny výcvik. "Či chceš, aby ťa mal pes rád alebo nie". Debaty o niečom, o čom nemajú ľudia ni potuchy... Ach. :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: BARF a výsledky

Poslaťod maira6 » Uto 25.02.2014 20:58

Offtopic: Rozumiem tomu správne, že ak nebudem psa cvičiť s pamlskami, nebude ma mať rad? Neviem, či som pochopila správne, čo chceš povedať Vikiki
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: BARF a výsledky

Poslaťod vavrena » Uto 25.02.2014 21:34

Offtopic: Vikiki sa nesprávne vyjadrila, hovorí o pozitívnom a negatívnom presmerovaní a o tom, či má pes rád činnosti vymyslené človekom, alebo ich urobí, lebo musí. A to, či ich bude mať rád a bude robiť, aj keď nemusí, dosiahneš správnou motiváciou, napríklad aj pamlskami. Ale keďže je to debata na veľa veľa strán a nie sme v správnej téme.. skús nakuknúť aj inam :yes:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Buchťa » Uto 25.02.2014 21:56

Offtopic: Maira6, mohu se zeptat, proč jsi vymazala Tvou púvodní odpověď na komentář Vikiki22, i s linkem na video?
Tam kde píšeš, mimo jiné, o vúdcovství, potřebě psa někoho respektovat, o disciplíně atd.....
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava