BARF a výsledky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Gaštanko » Str 24.07.2013 16:00

Mackie píše:musela by som vyhrabat v historii, ci moj na taketo veci nachylny pes v tom obdobi bol v objemnejsej kondicii :lol: nepamatam sa

miusiatko, ako citam robili aj tie pele - ale intradermalne, ci tiez ten krvny test?

nejaky sampon na kvasinky, podrazdenu kozu, na upokojenie.. ?

tazke veru toto, drzim palce nech sa dobre rozhodnes :no:


Offtopic: Mackie, tie testy sa robili normalne z krvi na potraviny, aj na roztoce, pele, blsie hryznutia atd..ak teda intradermalne znamena tak ako u ludi, ze ho napichaju do koze, to ee. To znamena, ze by mali byt aj kus presnejsie. Odporucali nam sampon na plesne, ale tiez si myslim, ze skor to bude nejaka vnutorna zalezitost vzhladom na to, ako to cele zacalo a vonkajsie prejavy su uz len ceresnickou na torte, ja sa fakt len modlim a urobim vsetko pre to, aby nemusel byt na granuliach, proste si nemyslim, ze je to chyba stravy, ale zase nie som veterinar a moje znalosti zo zoologie, mikrobiologie a genetiky sa zasekli na urovni maturanta, botanika mi ide lepsie. Este ma predsalen napada jedna vec, ale to mi vylucili hned, ze je to malo pravdepodobne. Ja mam chronicky zapal mandli a preliecovala som sa z nejakeho streptokoka, ktory sa podla priznakov (unava, hrozna bolest klbov, palenie zahy a pyrozy) zase vratil. cakam na operaciu krcnych mandli a veterinar povedal, ze by sa prenosu z cloveka na psa nebal a taku moznost zavrhol. On ma ale hrozne rad olizuje, tak mozno by to mohlo byt niec s tym.
Keby to bolo z Barfu, tak uz neviem odkial mu mam kupovat maso a zeleninu, ked nie z masiarstva a z bedniciek :ach:
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Mackie » Str 24.07.2013 16:24

Offtopic: len tak pre info, kolko ten test stal?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Gaštanko » Str 24.07.2013 16:46

Offtopic: dost, tusim na potraviny nieco okolo 2500Kc a na roztoce 1800-2000Kc? neviem presne, nemam pri sebe doklad, ale existuje aj tzv. BARF profil, kde ti okrem potravinovej alergie stanovuju tusim aj nejaku biochemku a stoji to 2500Kc
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: BARF a výsledky

Poslaťod trish » Str 24.07.2013 19:48

Gastanko, dakujem za linky na tvoju diskusiu a rovnako na clanok. V ramci toho clanku ma dojal ten perex, hm, dost zvlastne myslienky pre kynologicky casopis :ua: Moj nazor na alergie je dost diskutabilny, nakolko povazujem alergie len za symptom, nie za ochorenie alebo zdravotny problem. Alergia je vzdy nasledok niecoho, co nefunguje. Takze v prvom rade by sa malo hladat zakladne ochorenie, s ktoreho liecbou pominu aj symptomy. Ale je to len moj nazor, viem, ze v sucasnosti je diagnoza alergia "velmi popularna" podobne ako kortikoidy "liek na vsetko" :ua: V kazdej dobrej knizke je napisane, ze koza (zahrna aj usi) ci srst su zrkadlom zdravia psika... Tu biochemiu ale rovnako i hematologiu a mozno i sonografiu urob, vsetko su to v podstate financne dostupne vysetrenia a myslim si, ze by mali byt automaticky urobene u kazdeho veterinara skor ako sa veterinar rozhodne pohnut dalej a hladat specificke vysetrenia pre urcenie spravnej diagnozy. Rovnako k zakladnym a prvotnym vysetreniam patri vysetrenie mocu a to nielen PH papierikom, ale aj cez sedimentaciu a mikroskop a rovnako vysetrenie :kak: a to nielen bezne koprologicke vysetrenie, zvlast treba ziadat aj vysetrenie parazitov, ktore bezne antiparazitika neodstrania, tym myslim napriklad gardie.
A este sa v kratkosti vratim k tej strave, pre teba musi byt dolezite v tvojom rozhodnuti, aby si sa rozhodla co najlepsie pre tvojho psika. Takze ak BARF tak kvalitny BARF ak komercna strava tak kvalitne granule, v kazdej tejto oblasti sa da krmit aj velmi kvalitne, najdolezitejsie vsak je mysliet s ohladom na to najlepsie pre organizmus jednotlivca, teda pre tvojho psika :yes:
A aby som bola blizsie k teme, teda k BARF a vysledkom, tiez sme barfovali a bola to skvela vec, psikovi tento system krmenia velmi vyhovoval a ja som sa tesila. Ale uz sme dobarfovali, mame diagnozu, ktora sice BARF neodmieta avsak ako som napisala s ohladom na organizmus konkretneho psika, u nas to zatial nejde. Tiez dufam, ze zatial a snivam o tom, ze raz sa k BARF vratime, ale nie za kazdu cenu! Nie je pre mna nic dolezitejsie ako pohoda mojho psika, aby dokazal zostat co najlepsie stabilizovany, spokojny a stastny, pritom som si nevybrala veterinarnu dietu, ta by mu uskodila, vybrala som granule, ktore mu vyhovuju a z ktorych prospieva :yes:
Podla mna je nevhodne ist hlavou proti muru a presadzovat si, co si myslim, co potrebuje psik, pretoze najlepsiu odpoved na to, ci krmim spravne mi da prave psik, ktory prosperuje.
Tak drzim palce aj vam :ahoj:
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Mirka & Tyson » Pia 02.08.2013 9:48

Ahojte vsetci.

Snad pisem spravne, aj ked ...
5 rokov krmime nasho pesana (americky staford, 6rocny) iba BARFom (kuracie krky, kacacie krky, zelenina, ryza, cestoviny, hovadzie semtam,...).
Posledne pri biochemii prisiel veterinar na zvysenu hodnotu mocoviny v krvi, kreatin je v norme, ale mocovina ma byt v rozpati 4 - 6 a nas pesan ma 10 (zabudla som v akych jednotkach).
Vraj ako take to nie je problem pri BARFe, ze to byva z masa a z toho, ze si nevie poriadne rozstiepit bielkoviny, cize sa mu to prejavuje na zvysenej mocovine. Z dlhodobeho hladiska to vsak moze byt problem neskor ...

Kazdopadne na veterinarove odporucanie sme skusili prejst na cas na granule a tu nastal problem. Krmime First Mate (Pacific Ocean Fish Formula - 25% Protein, 12% Fat). Granulky chutia na moje pocudovanie, avsak .... asi ich psik nevie celkom dobre stravit, pretoze aj po 7 dnoch na granulkach si v noci tak raz dvakrat pregrcne a vyvrati trosku .. prosim neviete, cim to moze byt sposobene, ci je to len preto, ze po dlhom case na BARFe si nevie jeho zaludok poradit s granulovou stravou a casom sa to upravi alebo to uz pravdepodobne bude vacsi problem?

Dakujem pekne.

M.
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: BARF a výsledky

Poslaťod trish » Pia 02.08.2013 10:20

Ahoj Mirka a Tyson,
mozno zaujimavy clanok http://drjeandoddspethealthresource.tum ... dney-renal
Vseobecne ano, tvoj veterinar ma pravdu u psov krmenych dlhodobo surovou stravou bohatou na bielkoviny moze pri biochemii vyskocit aj BUN. Stava sa to :yes: Dolezite je ale, aby psik pred absolvovanim biochemie bol nalacno aspon 10 hodin, aby vysledky neboli skreslene.
Co sa tyka toho problemu s vyvratenim granuliek, ako hovoris chutia mu a on bol dlhodobo zvyknuty na omnoho vacsie kusy potravy ako male granulky. Takze podla vsetkeho vyluxuje misku velmi rychlo, co mu nahle zatazi zaludok a nasledok moze byt ako pises. Ak chces teda zostat pri krmeni granulami, ja by som skusila rozdelit dennu davku na viac mensich davok (aspon 3), samozrejme pokial ti to dovoluje tvoj cas. A mozno by bolo fajn granulky v miske zaliat trochou teplej vody a nechat odstat 15 minut, aby ich nemohol tak hltat. Ale tej vody musi byt len tolko, aby v nej granule neplavali po tych 15 minutach! Inak nejeden psik ma problem s "refluxom" ci uz pri surovej strave alebo granulach. Niektory si len tak grcne, iny vyvrati cely obsah misky, niektory ma snahu po sebe "upratat" iny proste vyvrati a odide. Treba to sledovat, kedy a za akych podmienok sa to deje. Proti refluxu vyborne pomaha Slippery Elm.
Drzim palce, aby ste to co najkrychlejsie vyriesili!
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: BARF a výsledky

Poslaťod weron » Pia 02.08.2013 10:28

a neskusala si s niekym prebrat ten BARF ? ze ci by ti neporadil napr nejaku zmenu v tom ? nwm nakolko by to pomohlo ...
a na granuliach chces zostat natrvalo ?
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Mirka & Tyson » Pia 02.08.2013 10:29

trish píše:Ahoj Mirka a Tyson,
mozno zaujimavy clanok http://drjeandoddspethealthresource.tum ... dney-renal
Vseobecne ano, tvoj veterinar ma pravdu u psov krmenych dlhodobo surovou stravou bohatou na bielkoviny moze pri biochemii vyskocit aj BUN. Stava sa to :yes: Dolezite je ale, aby psik pred absolvovanim biochemie bol nalacno aspon 10 hodin, aby vysledky neboli skreslene.
Co sa tyka toho problemu s vyvratenim granuliek, ako hovoris chutia mu a on bol dlhodobo zvyknuty na omnoho vacsie kusy potravy ako male granulky. Takze podla vsetkeho vyluxuje misku velmi rychlo, co mu nahle zatazi zaludok a nasledok moze byt ako pises. Ak chces teda zostat pri krmeni granulami, ja by som skusila rozdelit dennu davku na viac mensich davok (aspon 3), samozrejme pokial ti to dovoluje tvoj cas. A mozno by bolo fajn granulky v miske zaliat trochou teplej vody a nechat odstat 15 minut, aby ich nemohol tak hltat. Ale tej vody musi byt len tolko, aby v nej granule neplavali po tych 15 minutach! Inak nejeden psik ma problem s "refluxom" ci uz pri surovej strave alebo granulach. Niektory si len tak grcne, iny vyvrati cely obsah misky, niektory ma snahu po sebe "upratat" iny proste vyvrati a odide. Treba to sledovat, kedy a za akych podmienok sa to deje. Proti refluxu vyborne pomaha Slippery Elm.
Drzim palce, aby ste to co najkrychlejsie vyriesili!


Hmm, super, dakujem velmi velmi pekne.

Krmime dvakrat denne, tak bol zvyknuty aj pri BARFe (rano a vecer), cez den je vsetko ok, ale v noci sa stava, ze si grcne, vacsinou len maly obsah granuliek a najma vodu. Skusim mu to este rozdelit na viac casti a uvidim. On hltavo jedol vzdy, akurat tak 5 rokov na BARFe, asi bol viac zvyknuty na to maso, tak mu to nerobilo taky problem.
Chcela by som ostat na granuliach, uprimne aj z casovych dovodov a tiez preto, ze dost cestujeme v poslednej dobe a brat po hoteloch so sebou aj cestovnu mraznicku a nie v kazdom mi zoberu maso do mraziaka, takze musim hladat ine moznosti, proste aj samej mi to znie hrozne, ale tie granule su pohodlnejsie :( , aj ked nie som s nimi uplne stotoznena ... uvidime, pockam asi este tyzden maximalne, ak sa ten reflux neskludni, tak prejdeme radsej znova na BARF.

Prosim, kde by som vedela dostat Slippery Elm a v akej forme je ho najlepsie podavat?

Dakujem velmi pekne :)
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Mirka & Tyson » Pia 02.08.2013 10:31

weron píše:a neskusala si s niekym prebrat ten BARF ? ze ci by ti neporadil napr nejaku zmenu v tom ? nwm nakolko by to pomohlo ...
a na granuliach chces zostat natrvalo ?


Ale ano, ak by sme prestriedali rozne druhy masa, vylucili cottage a vsetky zdroje bielkovin, davali viac tucneho masa, varene zemiaky atd, tak by sa to asi najskor upravilo ... ale vyssie som pisala, ze to nie je jediny dovod, preco chcem/nechcem prejst na granule :ua:
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: BARF a výsledky

Poslaťod hruska » Pia 02.08.2013 10:39

Moja mava zvyseny skor kreatinin, urea ako kedy, obcas v norme, obcas trocha hore, vet odporuca skor granule, ale renalne. Problem vidim v tom, ze sucha strava zatazuje oblicky viac ako surove/varene..U mna je to kompromis, rano renalky, vecer varene/surove, ale po dozrati granul ich prestanem davat a skor prisoposbim stravu (na nete je viac receptov). Zasa ini budu tvrdit, ze netreba ziadne prilohy, iba maso. Priznam sa, ze sama neviem co by bolo najlepsie, ked kazdy vravi inak. Ale ja by som sa rada granulam vyhla.
Na tvojom mieste by som kazdopadne spravila opakovany odber o dva, tri tyzdne, plus dala vysetrit moc. Jednorazove zvysenie hodnot nemusi nic znamenat asi.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: BARF a výsledky

Poslaťod trish » Pia 02.08.2013 10:43

Mirka, je to len na tebe ako budes krmit tvojho psika, da sa krmit rovnako kvalitne i nekvalitne ci spravne a nespravne oboma sposobmi :no:
Ak si len tak grcne s minimalnym obsahom stravy jedla v tej grcke, pravdepodobne je to sposobene zaludocnymi stavami, ktorych praca sa musi teraz zmenit, kedze sa zmenil system krmenia. Takze treba tomu dat len cas :yes:
Slippery elm - ja by som odporucila Tree Barks Powder napr. v tomto shope http://www.viovet.co.uk/Dorwest_Tree_Ba ... der/c6146/ urcite ho najdes aj inde. Alebo mozno aj iny produkt z obsahom prasku z vnutornej kory Slippery elm (Brest hrabolisty), ono to velmi ukludnuje cely traviaci system a psom to chuti. Staci 1 cajova lyzicka denne (idealne zmiesat s trochou jogurtu) do krmenia.
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Bad » Pia 02.08.2013 10:45

Offtopic: jenom pro zajímavost - Bady měl lehce zvýšené hodnoty na granulích, po měsíci na čistě vařené stravě (syrové veličenstvo nežere) byly hodnotu v normálu....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Mirka & Tyson » Pia 02.08.2013 10:49

Ja som daval robit biochemiu raz za 6 mesiacov, vacsinou vzdy mal vsetko v norme, az teraz som sa trosku vyplasila pri tej mocovine.
Opakovanu biochemiu dam urobit tak o mesiac, mna teraz napadlo, ze som prave vobec nenechala casovy rozostup medzi jedlom a odberom a zrovna vtedy mal maso s cottage iba ....

Super, dakujem moc za radu, pojdem pozriet ten brest a uvidime :)

Dakujem moc !!!
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: BARF a výsledky

Poslaťod zuzka:) » Pia 02.08.2013 12:37

ja ak dám granule, tak vždy namočené. minule som dala denčovi kusok viac jak by som mala a suche a ráno z neho kusok vygrclo nestrávených. mne suche prídu strašne nepríjemné, potom sa musí napiť naraz vela vody a to mu tiež nerobí vždy dobre. takže ak ich dostane, vždy chvilu pomáčané
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Mirka & Tyson » Pia 02.08.2013 12:46

zuzka:) píše:ja ak dám granule, tak vždy namočené. minule som dala denčovi kusok viac jak by som mala a suche a ráno z neho kusok vygrclo nestrávených. mne suche prídu strašne nepríjemné, potom sa musí napiť naraz vela vody a to mu tiež nerobí vždy dobre. takže ak ich dostane, vždy chvilu pomáčané


No ano mne sa zda ze to robi najviac kalamity aj, ako pije tolko vela vody odrazu. Skusim mu ich aspon teraz zo zaciatku namocit a uvidime, mozno to pomoze.
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava