BARF a výsledky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Baarbora » Ned 15.02.2009 20:52

Offtopic: vavrena, ja som tiez vegetarian, ale robit s masom pre psa mi kupodivu nerobi vobec ziaden problem :nwm: :lol:
inac s plusmi suhlasim s babami, zuby, kosti, koza, srst pesova, vsetko super, kondicka tak isto. psovi chuti a ma radost zo zradla. pre nie je nic krajsie, ako ked strci drzku do misky, vytiahne maso, vypluje ho na travicku, vrati sa vyzrat "vyvar" a zeleninu a potom naspat k masu, labuznik :ha:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: BARF a výsledky

Poslaťod LadyTrixiKe » Ned 15.02.2009 21:41

Offtopic: ďakujem všetkým ... vďaka vaším príspevkom s Blackym prechádzame na BARF
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Silwuska » Pon 16.02.2009 11:27

Plusy presne tie co vsetci predomnou, a pridavam ze:
- ked sa chcem psov na 2-3 hodiny zbavit tak im staci podhodit spikovu kost :lol:
-u Maca som mala problem s hmotnostou, aj ked mal dostatok pohybu a lajtky granule tak som nedokaza odhadnut spravnu davku a keby som mu mala dat tu spravnu aby mi aj nieco schudol, tak by mal na spodu misky 10 granul :ach: takto mu mozem kludne naladovat 400 gramov masiska zeleninky, ovocka, a vlakniny, pes je spokojny, nazrany, brusko plne ale nepribera...da sa to krasne korigovat, clovek sa nauci uz od oka "vazit" kolko je treba na den, ak cvicime a zjedia nejake parky da sa to krasne vykorigovat, odoberem dve lyzice :jop:


Minusy to co u vavreny, som sice len polovicny vegos (papam len slepice protoze jsou blba :lol: ) ale robi mi velke problemy nakrajat napriklad pecienku, ani raz som sa toho este nedotkla, zvladam aj vydlickou :lol: a nedokazem nakrajat srdce alebo jazyky :blee: ale s tym casom si nemyslim, ja teda davam surove, takze hodim do misky kocku masa, pridam za hrst vlociek, zalejem vodou a nastuham jablko, alebo druha varianta smarim do misky kusy kurata a vecera je hotova...takze denne tak 2-3 minuty :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: BARF a výsledky

Poslaťod vavrena » Pon 16.02.2009 12:08

Silwus, ja to robím tak, že dostanú veľký kusisko mäsa (u nás veľký kusisko=300g), lebo mi je hnusné to nakrájať a buď im ho potom vezmem a dostanú na druhý deň alebo zožerú celé a čakám.. "pogrcá sa - nepogrcá, prežral sa - neprežral"? :pac: :lol:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Silwuska » Pon 16.02.2009 12:17

:heh: ja som v zaciatkoch tiez mala hrozny problem...napriklad zarezat do masa :blee: ked som pocula ako ta cepel "bzuci" o tie vlakna svalove...videla som tu svinku ako by som jej to robila za ziva...ale po par razoch sa to uz dalo...proste som to musela prekonat...povedala som si bud budu zrat tvojej psiska odpad v podobe granula lebo sa vzchopis a spravis s nich poriadnych masozravcov :lol: to zas mam vyhodu ze nemusim kuracie porcovat, a ostatnu svalovinu tiez len na take vecsie kusy...ale ako som pisala, jazyk a srdce by som nezvladla :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: BARF a výsledky

Poslaťod labra » Pon 16.02.2009 12:19

u nas hlavne, co nas najviac tesi /okrem ineho/... zacali sme poriadne papat!!! :lol: s tym sme pri granuliach mali poriadny problem...
labra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: blizko NR

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Phoebe-lubipapat » Pon 16.02.2009 15:27

My sme sice surove jedli asi tak 3 tyzdne len, ale bohuzial hnacka skoro kazdy druhy den, niekolkokrat sme museli vybehnut aj v noci von a parkrat to krpata nevydrzala a vypustila doma :ua: A pritom zaciatok bol skvely. Takze sme momentalne opat na granuliach :ua:
Och, nech uz je viiikkeeeend!!
Phoebe-lubipapat
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Silwuska » Pon 16.02.2009 15:29

Offtopic: Cim si krmila ...konkretne??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: BARF a výsledky

Poslaťod pigie » Pon 16.02.2009 15:45

Phoebe-lubipapat píše:My sme sice surove jedli asi tak 3 tyzdne len, ale bohuzial hnacka skoro kazdy druhy den, niekolkokrat sme museli vybehnut aj v noci von a parkrat to krpata nevydrzala a vypustila doma :ua: A pritom zaciatok bol skvely. Takze sme momentalne opat na granuliach :ua:

Toto mi silne pripomina Huga, ked bol mladsi :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Phoebe-lubipapat » Pon 16.02.2009 16:06

Tiez to bolo z inej stravy ako granuli?

Predtym, ked mala granule, tak raz za cas rano zgrcla velke guce "neviem coho" a dneska to zase z nej vyliezlo, ze nechapem ako sa jej taka guca mohla v hrdle vytvorit, a bol tam hlavkovy salat este z minuleho tyzdna! Ked ne predminuleho :nwm: No neviem ci to nebude tou pazravostou, ona nelenze nema dno, ale miska je prazdna behom par sekund! A ked som zbadala, ze asi tak 10cm kus cisteho hovadzieho masa doslova vcucla (reku, ze si bude odkusovat), som myslela, ze ma porazi. Neham ju chvilu na granulach, radsej nech prdi a obcas grcne, ako vstavat v noci niekolkokrat. Dam spravit testy na parazity a ked bude ok, tak to skusim znova a zaobstaram si mixer :ach:
Och, nech uz je viiikkeeeend!!
Phoebe-lubipapat
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: BARF a výsledky

Poslaťod pigie » Pon 16.02.2009 16:13

Offtopic: Ano, on z toho isteho kurcata bol schopny sa vykadit normalne a z druhej polky toho isteho kurata na druhy den "cikat ritou"
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Tasha » Pon 16.02.2009 17:40

Tak ja neviem či som čudná, ale ja nemám žiadne problémy mäso rezať. A keď režem pľúca. A vidím ako na mňa všetci pozerajú a slintajú, len aby som im to už dala... No mňa to celkom baví... len ten smrad na rukách potom... :blee:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Rehssi » Pon 16.02.2009 18:38

U nas BARF nefunguje :plac: Psa som mala takmer tri roky vylucne na granuliach (no dostaval parky, syr, masko na cvicaku, inak granule). Neviem, ci tato dlha doba zapricinila, ze sa mu prestali tvorit nejake specificke traviace enzymy (predsalen bielkoviny v granuliach, nech uz su akokolvek spracovane, su narusene), alebo sa tak uz narodil :nwm: Skusila som vsetko mozne, konzultovali sme s veterinarmi. Akonahle surova alebo varena strava prekroci akysi limit (vyzera to tak, ze ked je surovej stravy viac ako granuli vramci jedneho dna), pes dostava hnacku. Nijak vaznu, ak okamzite "preliecim" granulami. Raz som to riskla, ze snad sa mu travenie upravi- skoncil mi na infuziach :pac: S granulami nemame najmensi problem, je jedno o aku ide znacku, zvlada aj nahle zmeny.
Neberte to prosim ako odhovaranie od BARFu! Naopak, je to strasiak, co vsetko granule dokazu :prd: Dalsieho psa budem od steniatka krmit prirodzenou, surovou stravou.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: BARF a výsledky

Poslaťod max » Pon 16.02.2009 19:58

Offtopic: Hmm Rehssi a nemoze to byt tym, ze si mu to miesala spolu s granulami? Ci to som zle pochopila? Ja som mala Maxa 5 rokov na granuliach a od minuleho roka uspesne barfujeme a vsetko je ok.

Co sa vysledkov tyka, tak sa stotoznujem s tym co napisali ostatni. Zvlast som spokojna so zubami, kedze peso ma problemy so zubami a nejake mu chybaju viac sa mu predtym ukladal povlak/kamen a teraz je to ovela lepsie. Nesmrdi mu ani z pusy a ja mu menej casto umyvam zuby.
A tiez som si vsimla ze je lepsie osvaleny. Pribral 3 kg ale vobec to na nom nie je vidno, vsetko su krasne svaly.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: BARF a výsledky

Poslaťod MisheliQ » Pon 16.02.2009 20:38

a čo výška? máte pocit, že Vaše psy sú prerastené nad štandard alebo ten štandard pekne splnaju
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava