Vracanie po BARF-e

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod GaS » Pon 19.04.2010 8:36

nono urcite skusim, dik :no:
jeme aj morcacie, skor ale nasa RR lebo ma vacsiu papulku ako nasa mini Gigi :jazyk: ked davam Gigi morcacie tak jej to musim sekat, inak to nevie spracovat :ach: tak skusime dat takuto dietku :lol:
GaS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Most pri Bratislave, Studene

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod nefritt » Pon 10.05.2010 20:20

Tak mně vždycky psi zvraceli když dostali moc bašty anebo když hltali. Vyklopili celou večeři, ale hnedl to zase sežrali znovu.
nefritt
Šteniatko
 
Príspevky: 67

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Haleth » Uto 25.05.2010 17:59

mám takú otázku :nwm: od soboty máme doma malé štendo dobermana, okamžite sme prešli na BARF, malá dobre je, aj keď dosť hltavo. včera raz vracala iba žalúdočné šťavy, ale každý deň ju aspoň raz napína, nerozumiem prečo, nemáte niekto podobné skúsenosti ?? navyše mám dosť problém ju udržať v kľude po jedle a dosť sa bojím torzie :ua:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod shirae » Str 23.06.2010 11:45

U nás Nera úplne v pohode, ale Ola mi okamžite všetko hneď vyvráti, pokiaľ to nie je pomleté. a mám pocit, akoby to žrala s nechuťou. ona pohltá komplet kuracie krky, aj iné kúsky mäsa, napr. kur. srdcia, čo nie je ani veľké.. okamžite to potom vyloží v pôvodnom stave kade chodí, narobí aj 5 kôpok a potom to už nechce. radšej zostane hladná. Tak jej dávam mleté, to je v poriadku.
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Ewulka » Str 01.09.2010 14:00

Ahojte, ja mám 6 mesačného yorkshira a tiež nám boolo odporučené kŕmiť ho surovým mäsom ( špeciálne pre psy , mleté mäso v kocke ) miešali sme mu to s ovsevnými vločkami, alebo ryžou, no stále od toho zvracia. Jedni hovoria, že ho máme kŕmiť len granulami, iní zase že tým mäsom, ale to mäso mu zrejme nerobí dobre, tak mám prejsť na granule ??
Za odpoveď ďakujem
Ewulka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Zvracanie - pls pomôžte

Poslaťod Ewulka » Str 01.09.2010 14:05

Ahojte, ja mám 6 mesačného yorkshira a tiež nám boolo odporučené kŕmiť ho surovým mäsom ( špeciálne pre psy , mleté mäso v kocke ) miešali sme mu to s ovsevnými vločkami, alebo ryžou, no stále od toho zvracia. Jedni hovoria, že ho máme kŕmiť len granulami, iní zase že tým mäsom, ale to mäso mu zrejme nerobí dobre, tak mám prejsť na granule ??
Za odpoveď ďakujem
Ewulka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Zvracanie - pls pomôžte

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 01.09.2010 14:11

Ja by som určite skúsila niečo iné, či už to budú granule je na tebe. Keď ti opakovane z toho vracia, tak pravdepodobne mu to nerobí moc dobre. Aj moja fenka nemá určité veci rada a v zásade je ich do stravy nedávam.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Zvracanie - pls pomôžte

Poslaťod Nika92 » Str 01.09.2010 14:33

skús granule, alebo sa pozri hore na tému varená strava, máš viac alternatív, držím palce...každopádne by som prestala dávať stravu ktorá psíkovi nerobí dobre a jednoducho mu nesadla...držím palce :jop:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J. R. Ackerley
Nika92
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: okolie Senice

Re: Zvracanie - pls pomôžte

Poslaťod Ewulka » Str 01.09.2010 15:37

Aj ja si myslím, lebo ešte aj dnes zvrackal chudáčik , tak som mu dala granulky a už je to OK, asi len tá suchá strava teda a skúsim pozrieť niečo z tej varenej...ďakujem pekne :-)
Ewulka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod AlicaGGG » Štv 23.09.2010 20:16

vcera mala havina na vecer kacaci chrbat - bolo na nom aj dost masti, a rano mi uz vracala - len penu, ale okolo nej bolo cosi zlte, riedke - presne ako olej...mohlo to byt z tej masti? aj vracanie, aj ta divna zlta vec :nwm:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Mackie » Štv 23.09.2010 21:35

zrejme to boli zaludocne stavy
mohlo a nemuselo to byt kvoli tej kacke
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod AlicaGGG » Štv 14.10.2010 20:25

kacku uz nedavam - mala ju 3krat, a trikrat po nej vracala

len teraz ma zasa problem s hovadzim - davam jej rebra - kost + maso okolo kosti...su to 300g kocky, nekuskujem jej to, vzdy jej to dam cele, nech sa s tym popasuje sama... doteraz vsetko islo ako ma - najskor ohlodala maso, potom rozchrumala kost, ale posledne dva razy, ked som jej davala hovadzie, v nej vydrzalo mozno 10min. a potom to vsetko vyvratila - isli z nej dost velke kusy (je dost pahltna a co nemusi, nerozkuse), tak neviem ci to mohlo byt preto, ale aj doteraz to tak jedavala, a bez problemov
tak som rozmyslala, ci jej to maso mam nakuskovat na mensie kusky, alebo to uplne nasekat na drobno, alebo este ze by som jej ho kombinovala s inym masom - napr. kuracim alebo vnutornostami?
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod hviezdicka » Pon 25.10.2010 13:40

moj peso sa mi dnes pred obedom povracal. Vcera na veceru kusisko bravcovej hlavy. Rano uz granulky. V kopke boli rozzuzlane kosticky a chrupavky, cele to malo taky zltkasty nadych a granulky v tom boli ponamacane az z toho bola poriadna kasa. V noci sa spraval uplne normalne tak neviem ci nesadla vecera alebo ranne granulky. Tie znasa velmi dobre, takze mi to pride az nepravdepodobne ze by to bolo z nich. Skor ta hlava. Mate s tym podobne skusenosti? Je pravda ze som k tomu nedala nic, lebo to bol velky flatik masa. Co s vecerou, mam nejaku dat, alebo dnes hladovka? Nachystala som sa ze dame ryzu s uvarenym kuracim maskom a kuskom mrkvicky.
diky za rady.
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Mackie » Pon 25.10.2010 14:08

bol to kus hlavy aj s kostou? ta kost je tvrdsia a horsie rozhryznutelna a je mozne, ze zhltne vacsi kus, a ak pes nie je zvyknuty, moze mu posobit problem stravit ju, a je snad aj lepsie, ak to pojde vrchom ako spodkom :no:
inymi slovami ano, ak dostanu moje psy takuto tvrdsiu kost, stane sa, ze nejake zvysky vyvracaju, dokonca aj po 24 hodinach, cize pred dalsou vecerou, a skusila by som im povedat, ze tak teda vecera nebude :heh:

to vracanie u psov, ak im nieco ostane na zaludku, je "troska" odlisne ako u ludi, my sme schopni sa dalsich par hodin tvarit ako uboziatka, ale pes si poriesi a ide sa hrat dalej a po chvili si ani nepamata, ze mal nejaky problem
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod hviezdicka » Pon 25.10.2010 14:17

kiez by si mala pravdu, tento moj sa tvari uz 2 hodiny hrozne. Teraz spi, uvidme co bude vecer. Ale dakujem za info, aspon viem ze to nie je taka tragedia ako sa to tvari :smile:
hej a bola to stvrtka hlavy tam kde je oko aj s kostou. ostal iba ozuzlany zvysok asi 5x4 cm.
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava