Vracanie po BARF-e

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Sunny » Str 23.02.2011 17:21

Kuracím ako takým to nebude - keby to bola alergia, prejavuje sa to hlavne svrbením. A stále, nie len raz za týždeň. A okamžite po zjedení. To sa snažil Tulenik povedať :smile:
Môže to byť prejedenie, možno mu nesedí to mäsko od Bordy - skúste nejaký iný druh od nich, alebo normálne v obchode kúpiť mleté mäso (v niektorých mäsiarstvach ti dokonca mäso pomelú na počkanie) a uvidíš, či to robí prejedenie alebo mleté mäsko alebo čo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod lagunasa » Str 23.02.2011 17:59

dakujem za vysvetlenie. Ja som tomu fakt nerozumela.
Donedavna sme mali hovadzie ciste ale kamoska objednala aj s chrupavkami a vtedy zacal vracat priblizne, neviem presne. Nechcela som mu davat kuracie kedze to ma tych kridlach. Ale pochybujem ze by to bolo chrupavkami.
Asi to fakt bude tym prezratim s kombinaciou tych maskrt.
Akurat idem z prace tak kupim v lekarni repikovi caj a smektu ( neni smekta to iste ako cierne uhlie, lebo to mame doma? ).
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Sunny » Str 23.02.2011 18:05

Nie je, ale slúži na to isté :o) Smecta je niečo ako "sádra" - je to taký ílovitý prášok, ktorý pekne stiahne čo treba, u psov mi funguje naozaj výborne.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod tulenik » Str 23.02.2011 18:21

lagunasa: skús vyradiť to ovocie... mám taký tušák že možno odtiaľ vietor fúka... ja som dospel k záveru, že psine dávam ovocie len ak ho chce, vyložene to, ktoré má práve v dosahu. Z nejakého besného pokombinovania to môže byť.
Smecta je nejaký ílový minerál, a je to adsorbér (áno, v podstate podobne ako živočíšne uhlie).

Offtopic: katkariinka: jsem poctěn, dojat a vzrušen, ale neviem, či s tuleňom to nie je zoofília :joint: a čo by na to povedala Heidi Samojedová
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Mackie » Str 23.02.2011 20:00

kludne to mozu byt aj tie bordy chrupavky, v kockach su ani velke ani male, pes to pohlce ale uz nepohryze, a kupodivu horsie travi ako 3x prehryznutu velku kost, takze ak mlete, radsej len ciste maso, na zaciatok

a uhlie je dvojake, treba si vsimnut ktore mate :no: ale pri beznej par dnovej hnacke, ziadne riedke gejziry, by som to nedavala
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod lagunasa » Str 23.02.2011 20:36

lidicky, z neho to doslova vytriskne ta hnacka prudom. normalne nam osral stenu. :plac: :plac: :plac: . dala som mu 3/4 tabletky cierneho uhlia a repikovy caj sa chladi. nechcem ho davat vrely. ked to do zajtra obeda tato kombinacia nezabere tak ideme vetovi.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod tulenik » Str 23.02.2011 22:02

To nebude stravou. Teda bude, INFIKOVANOU.
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod lagunasa » Štv 24.02.2011 8:54

vcera som si pisala s tou kamoskou co smd boli spolu v nedelu vencit a ona mi hovorila ze jej pes tiez vracal- hned po prechadzke a potom este v utorok. Ale ze uz vizera ze je OK ale on je na granuliach.
Mam pocit ze vcera uz Maxa chytali krce od hladu tak sme mu vecer skusili dat biele pecivo - nechcel, ani ryzu, ani kusok suroveho maska z kridla ( to som mala zrovna rozmrazene ). Nakoniec sme mu dali asi 6 granuliek traineru. To si dal. Nechcela som mu davat na taky zaludok toho vela.
V noci sa este troska posrackoval ( alebo mam skor pocit ze nad ranom tesne predtym ako som vstala ). Po prechadzke som mu dala znova cierne uhlie a zapil to repikovym cajom zo vcera. Pije dost vody.
Este nas napadlo, ze by mohol byt nejak chory. Ale cumak ma studeny a vlhky a nema ani sopel. Neviem ako zistit bez merania teplotu psa ale horuci sa mitiez nezdal. Takze sme sa zhodli ze musel aj s tym druhym psom nieco hnusne pozrat. Otazka je, ci na to pomoze to cierne uhlie alebo az ten veto. Dnes poobede chceme ist. Uvidime co mu spravi.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod lucik » Štv 24.02.2011 9:03

no tiež myslím, že najvyšší čas ísť vetovi.. držím palce..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 24.02.2011 15:18

lagunasa píše: Neviem ako zistit bez merania teplotu psa ale horuci sa mitiez nezdal.


Offtopic: Prečo bez merania? Nemáte doma teplomer? :oo:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Štv 24.02.2011 17:53

Offtopic: prepáčte, že sa pýtam tu, ale tu ste sa bavili o kyseline a bľuvkaní. mne v poslednom čase pes bľuvká po ceste v buse. kľudne leží, ale vždy (to má od prírody) veľmi slintá. a tak mi napadlo, že či sa mu pri tom slintaní nemôže počas jazdy nejak začať tvoriť aj viac kyseliny a on ju potom pošle preč. on nevyzerá, žeby mu bolo moc zle, on si počká kým vystúpime, minule ešte aj kým sme vyšli zo stanice von (chavalbohu)... tak ja len že či by to teoreticky mohla byť pravda :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 24.02.2011 19:14

Offtopic: skús pozrieť túto tému:
viewtopic.php?f=16&t=9107&hilit=cestovanie+autom
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod tulenik » Štv 24.02.2011 19:27

zuzka, normálna kinetóza, ako u človekov, mal som to odjakživa do cca. puberty
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Štv 24.02.2011 19:35

Offtopic: lenže on má už 3 roky a do teraz mu nebolo nič, práveže ešte aj to slintanie sa trošku zredukovalo (ale inak to slintanie je hrozné, normálne necháva mláku pod sebou a to chodíme busom asi 10 minút). som tak nad tým dlho rozmýšľala, že čo vracia a napadlo mi len to. úplne slušne leží, snažím sa chodiť trolejbusmi, tie chodia nejak rovnejšie a stále pár minút potom sa poblivká, len také nič s bielou penou. raz asi až pol hoďky po ceste :nwm:
idem pozrieť tú tému o aute, ale mňa proste staršne štve, že nechápem prečo blivká :ach:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Mackie » Štv 24.02.2011 21:30

Offtopic: podla mna to suvisi s vekom, aj ludia zvyknu s vyssim vekom mat problemy napr. s kolotocmi, a co sa tyka psa, Haator dobre znasala cestovanie (po tej fyziologickej stranke), a pocas poslednych 2 rokov sme toho dost nacestovali, a zrazu jej to zacalo vadit a je nervozna a nevie obsediet, neslinta, ale kondenzuje sa jej voda na nose a z toho jej vela kvapka :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava