Vracanie po BARF-e

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 25.10.2010 14:43

u nás sa to stáva staršej sučke, ktorá nebarfuje od narodenia, niekedy aj časť z vyvrhnutých kostičiek znova pozornejšie zožerie, väčšinou jej takáto príhoda nebráni v konzumácii ďalšej dávky.
A takto fungujete bez problémov pravidelne - že večer Barf a ráno granule? Či to bola len výnimka?

Možno si bola ty z vracania vyplašená, tak sa aj on tvári tragicky....
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Mackie » Pon 25.10.2010 15:16

ked mi pes vracia rano, tiez potom spi, lebo by spal tak ci tak :heh: uvidis ked sa zobudi ako sa bude tvarit, ja sa snazim po "cine" len trocha ofrflat kym musim pratat, sledujem psa par minut, ci sa netvari prilis nestastne, ked nic neriesim a neriesi ani on, je to ok, pokracujeme v "zivote"
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod hviezdicka » Pon 25.10.2010 15:33

no fungujeme tak, ze mame cele dni barfove. t.z. aj rano aj vecer. mame ich 2x do tyzdna. vcera boli rano kuracie kridla a srdce + zeleninka a vcera vecer ta prasacia hlava. inak jeme zatial granule a davame obcas ked mame maso rano aj jogurt, ovsene vlocky, jablko a ine ovocie v tom. netrufnem si este na to uplne vysadit granule. ale uz o tom uvazujem odkedy mal rok, cize take 4 mesiace.
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod AlicaGGG » Uto 26.10.2010 11:41

netrufnem si este na to uplne vysadit granule

nemoze to byt tym?
citala som, ze by sa malo STALE davat bud jedno alebo druhe :nwm:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod adushiik4 » Sob 30.10.2010 18:52

Nám sa v poslednej dobe stáva, že mi vyvracia večer ( okolo 19:00-20:00 dostane jesť a okolo tej tretej ) žltú penu.
Nestalo sa to raz, ani dva krát. No posledné tri dni, večer vstane, vyvrati čiste len to žlté ( a žiadna veľka " mláčka" to nie je.. je to fakt len trošičku ) a ide spať. Vôbec tomu nechápem. Jesť dostáva to čo zvyčajne.. Pije normálne, aktívny je tiež... neviem si to vysvetliť. Čo to môže spôsobovať??Máte s tým niekto skúsenosti?
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 30.10.2010 18:55

aj nam sa dneska stalo ze nam vracal trosku :ua: zltu penu ale trosku tiez :ua:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Ellesime » Sob 30.10.2010 19:20

Ze by zaludecni stavy??
me teda jeste holky nikdy nezvracely :-/ Tak jsem teda nastesti rada :)
Hviezdicka: Davas nekdy i vnitrnosti. mela kureci kridla a srdce a vnitrnosti jsou kde?? - srdce je stale svalovina.
Nemelo by se to michat. Pac maso se stravi jeden den a granule dny tri.
Kdyz jsem si privedla nasi druhou prdolu, tak balicek granuli sel do kose a rovnou jsme barfovali :) U dr byla jen na ockovani :)
Ellesime
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1448
Bydlisko: Zlonice

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Alexandra123 » Uto 04.01.2011 17:10

Ahojte,
mam taky dotaz skusame barf ale vobec mi nechce jest zeleninu ani ovocie co robit v takom pripade?? skusam mu to mixovat do mleteho masa, ale nic nezje to, ked to onucha nechcce to, ani ked mu nakrajam na kusky to maso a primiesam ( namixovanu zeleninu) minule dostal brokolicu, spenat mrkvu zdalo sa mu to asi moc zelene tak na mna pozrel zdesene co mu davam, sice to zjedol ale v noci vyvratil:(
obvarila som mu to trochu ze mozno sa nevyvrati ale aj tak vnoci vracal( hov jazyk + zelenina obvarena )inak dostaval surove vsetko
je to v norme ked sa par krat vyvrati z granul na barf, ale nechcem ho tym trapit ak by mal za kazdym sa vyvracat
ked dostal kur trupy, chrupavky nevracal ( zelenina sice nemusi byt kazdy den ale uplne vylucit tiez nie je dobre )
ma niekto skusenost s tym,ze psik odmieta zeleninu ovocie? a mozem mu davat par dni maso + masove kosti bez prilohy?
nemohol byt z toho zase vracat?
mam z toho obavy ked nechce papat zeleninu ani ovocie ledva mi zje tvaroh a cottage syr , nechcem sa vzdat barfu
( hlavne ked citam v knihe o barf -ovocnu kasu zeleninovu a moj taketo dobrotky vobec nezje) ale ked mi nechce papat prilohu zeleninu s masom tak ciste maso asi nie je moc vhodne vzhladom aj na jeho vek ( 8 r)..
vie mi niekto poradit? a obilniny ze vraj nie su moc vhodne pre seniora som sa docitala, tak sa snazim nedavat moc...
vie mi niekto poradit? dakujem
Alexandra123
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Uto 04.01.2011 17:29

a neskúšala si dávať zeleninku len v mini množstvách? možno takto by mu to nevadilo až tak veľmi a postupne by si mohol zvyknúť, potom by si postupne množstvo zvyšovala :nwm:
a zo začiatku by bolo lepšie skúšať len s jedným druhom zeleniny a ostatné postupne
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod katkariinka » Uto 04.01.2011 17:38

Vyskusaj skutocne len postupne pridavat ako pisala Zuzka, fakt ze len malicko. Par tyzdnov bez zeleniny psovi neuskodi.
Prip. pomixuj cast masa s trochou zeleniny - zamaskujes ju :no: Psikovi mozes davat aj ciste maso / m.kosti bez priloh ci zeleniny, ale dlhodobo by mala byt strava vyvazena. Prip. kup nejaky vitaminovy doplnok, aby si mala istotu, ze mu nic nechyba. Urcite to netreba vzdavat.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Alexandra123 » Pia 07.01.2011 13:50

[quote="zuzka:)"]a neskúšala si dávať zeleninku len v mini množstvách? možno takto by mu to nevadilo až tak veľmi a postupne by si mohol zvyknúť, potom by si postupne množstvo zvyšovala :nwm:
a zo začiatku by bolo lepšie skúšať len s jedným druhom zeleniny a ostatné postupne

Zuzka, hm v mini mnozstvach nemyslim, ze som davala vela, ale tak odvazila som to na dennu davku cca 200 g, ale vcera som dala menej zeleniny ale len 2 druhy viac mrkvy a menej brokolice a podusila primiesala k masu a dala ryzu k tomu ze mozno to zje s tym, ale nic moc nechutilo mu zjedol len maso ta zelenina mu proste nejak nesmakuje ani ovocie tak mam z toho nerv ze ako mu to budem primiesavat s masom:( ( ked ma v mase zeleninu tak nezje vela alebo to vyvrati obcas dam tuniaka na chut ale ani to ho moc neoklame ehm)
Alexandra123
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Pia 07.01.2011 13:56

a ryžu má inak rád? lebo ak ani tú, tak možno by pomohlo, keby si ten kúsok zeleniny dala do čistého mäsa. najlepšie do mletého, odkiaľ to nijak nevyberie :nwm:
môj tiež niekedy nechcel zeleninu, ale postupne si nejak zvykol a teraz vylizuje misku od hocičoho
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Mackie » Pia 07.01.2011 15:19

na zaciatok kludne tu zeleninu obmedz na minimum, teda napr. jeden den polovica mrkvy, druhy den ten kusok brokolice.. netreba to prehanat a kazdy den davat psovi zeleninovy salat, ak to nechce jest
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod wami » Pia 07.01.2011 16:37

U nás se baští zelenina tehdy, když ji baštím já, to pak platí královské dělení... A čas od času koupím balík mražené zeleniny a mrsknu jim ji do vařené přílohy (jen an rozmražení, nevařím) - ale tehdy to stejně beru jen jako vlákninu na protažení střev, protože v jaké formě zelenina vejde dovnitř, v takové taky vyleze ven... :hi:

Takže kupodivu moji psi nežerou tabulkové množství zeleniny, ale taky jim to nijak nevadí :ahoj:
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod calwen » Pia 07.01.2011 16:42

Tak my napr zeleninu skoro vobec. Mardimu to moc nesmakuje a nejak tragicky to uz neberiem. Mozno raz-dva razy tyzdenne dostanu par lyzic pomixovanej zmesky vselibarcoho co sa doma najde do mleteho masa a vtedy to zblajzne aj Mardi. Ani jogurt mu moc nechuti takze toho dostavaju tiez tak pomenej, ale to zas kompenzujem acidkom, ktore napodiv velmi chuti :yes:
Kupila som toto http://www.petstore.sk/BARF/Anibio-BARF ... -420g.aspx a mozno raz za tyzden smarim do misky aj trosku toho...pre dobry pocit
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava