Vracanie po BARF-e

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

citlivé trávenie

Poslaťod hugo7 » Str 27.02.2013 15:30

pes: nemecká doga
vek: 4 roky
problém: nerobia mu dobre kosti, chrupavky. (v strave, aby sme sa rozumeli, nie jeho vlastné :smile: )
z mäsa s kostou zvykne tyčkovat, nie veľa, nie hneď, ale ako keby mu tie kosti robili ťažko na žalúdku.
a to aj keď mu dám z barfovo zabaleného vrecka, kde by pomer kosti k mäsu mal byť presne, ako má byť...
any ideas? :nwm:
znížiť pomer kostí k mäsu a dopĺňať vápnik mliečnymi vecami resp.tabletkami alebo?
Obrázok Obrázok
hugo7
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Re: citlivé trávenie

Poslaťod miusiatko » Str 27.02.2013 16:00

ake kosti, z akeho masa, v akom stave a akej velkosti mu robia problem?
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod hugo7 » Str 27.02.2013 16:33

uz mal problem aj s husacimi aj s hovadzimi, na druhu masa resp.kosti nezalezi.
a na velkosti v podstate tiez, lebo ci je to mlete, ci kost vcelkudo zaludka sa to dostane schrumane na kusky...
Obrázok Obrázok
hugo7
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod miusiatko » Str 27.02.2013 16:46

celkom zalezi, lebo problem nemusia byt kosti ale napriklad privela tuku.
Zerie aj granule alebo len maso?
Ja by som zacala len kuratom, bez koze (vo vasom pripade cele kura alebo minimalne polovica), bez granul, priloh a cohokolvek ineho.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod hugo7 » Štv 28.02.2013 9:31

granule jeme tiez, ale nemiesam mu s masom. par krat do tyzdna cisto granulova porcia. no skusim to s kuracinou. len kvoli tomu som vychadzal z toho, ze od kosti, lebo ked dostal ciste hovadzie napr.tak nebol problem a ked tyckoval tak nestravene kusky kosti. ale ono to nie je take ze kosher tyckovanie :ha: len mu trosku vybehne nazad, nie ze polovica alebo cela porcia...
Obrázok Obrázok
hugo7
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod miusiatko » Štv 28.02.2013 11:24

Za prve:
Hovadzie kosti su velmi tvrde a vacsina psov ich nevie kompletne stravit. Zvlast tie z noh. Moja psica vygrcne zbytky kosti, ak ju necham zozrat hovadzie rebro.
Za druhe:
Je v poriadku, ked pes vygrcne to, co stravit nevie.

Myslela som, ze to vracanie je horsie, ked si to tak napisal.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Mackie » Štv 28.02.2013 11:32

fakt konkretne vymenuj tie kosti, s tymi tvrdymi ma problem viacero psov :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod hugo7 » Štv 28.02.2013 14:30

je to fakt take minimalne blinkanie, len to bolo dost casto, tak radsej sa pytam...
tazko povedat, ake kosti konkretne tam boli, ak je na obale uvedene, telacia pochutka s kostou alebo husacie mlete s kostou, ale obal sa tvari ako Barf alebo tie bordy kocky - dam mu naraz tri chrupavkove alebo s kostou a uz je problem.
takze zrejme len budem musiet viac kombinovat a davat mu naraz len mensie objemy kosticiek.
Obrázok Obrázok
hugo7
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod miusiatko » Štv 28.02.2013 14:35

aj na tom som sa pytala - v akom stave to je. Pri mletych zmesiach nikdy nevies, kolko a akych kosti tam je. Takze vo vasom pripade asi privela. Snaz sa krmit veci, ktore vies identifikovat, inak sa velmi tazko patra po tom, co sposobuje problem
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod hugo7 » Štv 28.02.2013 15:06

no skryvaju sa za BARF, tak by som cakal, ze to tak aj bude, ale mozno ze len nasmu drobcovi to nerobi dobre.
skusim trocha kombinovat a hadam to bude fajn. vdaka. :jop:
Obrázok Obrázok
hugo7
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Mackie » Štv 28.02.2013 16:01

inac je to zvlastne, ale psy mi ovela viac grcaju tie kostove zvysky prave z tychto mletych zmesi ako z normalnych kosti v celku, takze sa im snazim vyhybat
pocuj, a :kak: ma ake :no: viac to miesaj a pridavaj tieto kostnochrupavkove odpady len do cistej masovej davky, ak nemas normalne suciastky zo zivej kosti a masa, skrmovat ich samostatne bez prilohy nie je dobre, naozaj su to vacsinou len tie kosti a chrupavky a mozno slachy a masa minimum
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod miusiatko » Štv 28.02.2013 16:24

naopak, nic zvlastne na tom nie je.
Je to pomlety "bordel" - zvysky vsetkeho, prevazovat budu chrupavky, kosti, skelety a podobne - proste co uz by sa pre ludi nepredalo, nasledne sa predava psickarom za teda dost vysoke sumy
Offtopic: Akurat vcera sme na jednej skupine riesili nejaku studiu o hypertyreoze u psov a strave. Mala vypovedna hodnota, lebo skumani boli len 12 psi na barfe. Kazdopadne mali hypertyreozu s priznakmi (niektori bez) a po zmene na granule sa hladiny hormonu ustalili. Ja si uprimne myslim, ze ti psi takisto boli krmeni bordel mletinami, kde prevaznu cast pravdepodobne tvorili hovadzie hrtany spolu so stitnou zlazou.
Ja potrebujem vediet, co svojim zvieratam davam, preto mlete nikdy nic.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Surová strava