BARF vitamínové doplnky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod marci » Pon 06.02.2012 13:24

Ahojte, krmim barfom vyse dvoch mesiacov. K BARFu sme sa dostali, ciastocne aj kvoli tomu, ze moja fenka mi schudla a nie a nie pribrat (krmena bola granulami). Teraz som z vysetrenia krvi zistila, ze to schudnutie bolo sposobene pankreasom/slinivkou brusnou. Veterinár mi poradil Pangamin. Viete mi poradiť, čo by jej trebalo pridávať (resp. na aké zložky potravy sa sústrediť), resp. čo jej určite nemám dávať?
Pankreas po ultrazvuku nebol zväčšený, len v krvi vybehol.
Ďakujem.
marci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Košice

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Dana D » Pon 06.02.2012 15:17

Odporúčam kúpiť toto
http://www.gorila.sk/product/305106
z laického hľadiska predpokladám, že pankreatická diéta by mala byť podobná ako u človeka.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Gaštanko » Sob 19.01.2013 21:25

myslite,ze by stacilo k BARFu davat Pangamin a oleje? najma lososovy, co davate na klby a ste s tym spokojny? nejake riasy, ci "umele" doplnky?
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod miusiatko » Ned 20.01.2013 10:29

myslim si, ze kazdy by mal najprv vediet, preco chce davat konkretne doplnky. Tj. zistit o nich viac ako pise vyrobca a "nastudovat" aky (ak vobec) maju mat na psa efekt.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Gaštanko » Ned 20.01.2013 12:29

ja sa skor pytam, ci je to vobec potrebne;) sama vidim, ze bez rybieho oleja srst nie je taka pekna, ale to sa da rychlo napravit,horsie je s klbmi, tam uz sa naprava tazko a kedze mam psa-zaciatocnika na agility a flyballe a je to zataz na klby, tak neviem,ci mam spoliehat na riasy alebo si pomoct chemiou (pretoze s klbovymi doplnkami nemame ziadne skusenosti okrem chondra a glukosaminu,co obsahovali Acany).. iba nedavno sme presli na BARF,tak chcem cerpat aj z vasich skusenosti. Na nete a v knizkach sa docitam sice kopu uzitocnych veci,ale predsa len experimentovanie a skusanie je celkom draha zalezitost,zvlast, co sa tyka doplnkov..
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod majaz » Pon 21.01.2013 17:01

Ja barfujem 3 roky, psovi pridavam lososovy olej a aptoflex kvoli klbom, ine doplnky nrdavam. Fretkam pridavam roboran. Vysledky maju vsetci ok, psa mam agilitaka, bohuzial ma silno poskodene klby, ale aptoflex pomohol, je pohyblivejsia.
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Gaštanko » Uto 22.01.2013 14:11

a akeho mas psika?
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod majaz » Uto 09.04.2013 12:47

Westika
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod imortalka3 » Uto 20.08.2013 10:10

ja sa chcem opytat ci davate aj vajecne skrupinky? a ak ano, tak kupujete uz rozdrvene na prasok alebo si ich sami rozdrvite?
imortalka3
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Lučíja » Uto 27.08.2013 8:16

ja som rozdrvene vajecne skrupinky dostavala od kamaratky ktora to pekne vysusala a v hmozdiariku riadne rozdrvila, ale teraz som kupila v lekarni rozdrvene skrupinky na uplne jemny prasok. zatial spokojnost :smile:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Lučíja » Uto 27.08.2013 8:22

Gaštanko píše:myslite,ze by stacilo k BARFu davat Pangamin a oleje? najma lososovy, co davate na klby a ste s tym spokojny? nejake riasy, ci "umele" doplnky?


ja psom davam k barfu na pohybovy aparat este Alavis MSM nakolko maju dost velku zataz. okrem toho pridavam este rozne veci (samozrejme nie kazdy den).. risay, chlorelu, hlivu, pupalku a ine..vsetko podla potreby. na tom psovi vidis co potrebuje pridat do stravy.
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Surová strava