BARF vitamínové doplnky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

BARF vitamínové doplnky

Poslaťod IKA1 » Pia 16.01.2009 11:04

http://bio-barf.de/

stretli ste sa s týmito prípravkami u nás?
IKA1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod Bona » Pia 16.01.2009 15:06

čo to vôbec je?Neviem po nemecky ale videla som tam nejaké vitamíny a minerály...prečo sa to volá BARF?
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod Baarbora » Pia 16.01.2009 15:18

Bona,vitaminove pripravky, z roznych druhov rias, nejake ovocie a zelenina v prasku, oleje, no proste doplnky stravy, akurat v biokvalite. Ceny ani nemaju vysoke 12 juro za najdrahsi tusim, akurat nepisu o davkovani.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod Tobin » Pia 16.01.2009 15:33

BARF sa nerovna bio... ovocie v prasku, chm... mne sa to vidi ako dalsi komercak, co sa skryva za barf - to r je skratene RAW, t.j. surove, istotne nie konzevovane....
"Unser Produkt ist 1. Wahl, d.h. Lebensmittel-Qualität mit entsprechend deutlich besseren Werten als die sonst üblich auf dem Markt angebotenen minderwertigen Futtermittel-Qualitäten!" = Nas produkt je prvej kvality, t.zn v potravinarskej kvalite so zodpovedajuimi vyrazne lepsimi hodnotami, ako obvykle na trhu ponukane menej hodnotne krmivo.
Nic spolocne s barfom, propagacne frazy, ako u granuli... A sposob konzervacie neudavaju.
Ale tusim tam je aj nieco OK, ideme von s malym, tak to kukneme neskor, tusim riasy su tam... Ale je to aj u nas? Ak nie, zbytocna debata...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod IKA1 » Pia 16.01.2009 16:01

chlorelu a spirulinu asi ťažko dostaneme v prírodnej forme .. len konzervovanú .. a konečne som našla sušené šípky
IKA1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod Baarbora » Pia 16.01.2009 16:38

Tobin, uvadzaju ale toto :"Die BIO-Gemüsemischung besteht aus 100% naturreinem Gemüse, das nach vitaminschonender Warmlufttrocknung pulverisiert wurde" cize by to malo byt 100% ciste bez nejakych pridavkov? neviem...
Ika, ja si sipky susim sama, nie teda pre psa, ale do caju a pre kone, ale su bezne dostupne v prirode a zadarmo :jop:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod IKA1 » Pia 16.01.2009 16:45

jj no ale tam su aj tie chlpky vnútri a to asi nie je moc dobré na žalúdok keď to budú jesť a nie piť čaj.. práveže tieto prípravky sú už zo šípok zbavených toho vnútra..

Offtopic: trošku marketingu a reklamy na tom webe cítiť to je jasné .... ale taký je trhový boj
IKA1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod Baarbora » Pia 16.01.2009 18:00

Offtopic: a ja som tak tuho rozmyslala, ze co za drogu je ten hanf öl a on je to ekologické konope :haha: V našem produktu jsou pouze organické šípky skořápky, ve kterých vysoké obsahu vitamínu C je vysoký :heh:
pravda, predavkovanie C nehrozi, co nevyuzije, to vycura. Ale myslim, ze pes na barfe by nemal trpiet jeho nedostatkom
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod Tobin » Pia 16.01.2009 18:48

Baarbora píše:hmm, C ma moj pes z papriky, B1 a B2 z kvasnic, karoten mrkva a paradajka a vit. K z ryb, nikotinovu kyselina je tiez v kvasniciach, co je PP?

Jasne, barf nepotrebuje ziadne komercaky
Vitamin PP = B3 = niacin (v rastlinach) = niacinamid = kyselina nikotinova = PP faktor
Vyskytuje sa v mase, rybach, peceni, obilninach a klickoch, v zelenine.... Najviac je v pangamine. Takze vobec ho netreba doplnat, pes ho ma dost v normalnom jedle.
Cecka ma pes v barfe dost, ale - uz to bolo spominane - cecka radsej viac, ako menej, lebo je potrebne o.i. na udrzanie elsaticity chrupaviek a tvorbu klbneho mazu.
A pytal som sa, ci to je k dostaniu u nas, inac sa tu fakt zbytocne o tom bavime :oo:
Ale aj tak je to dubiozna tema, bo tie pripravky nemaju myslim s barfom nic spolocne... marketingovy trik...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod Mayaa » Pia 16.01.2009 20:36

Bona píše:čo to vôbec je?Neviem po nemecky ale videla som tam nejaké vitamíny a minerály...prečo sa to volá BARF?

Ide o výživové doplnky pri kŕmení surovou stravou. V zahraničí sú zmesi vitamínov a minerálnych látok, resp. sušeného ovocia, zeleniny a rias už bežne v ponuke v bio kvalite (organic) i pre psíkov. :smile:

IKA1 píše:chlorelu a spirulinu asi ťažko dostaneme v prírodnej forme .. len konzervovanú .. a konečne som našla sušené šípky

Spirulinu kupujeme od Health Link. Naši flati ju v pohode prijímajú i v tabletách. :smile:

"Konzervovaná" nie je:
Složení: pouze 100% řasa spirulina (arthrospira platensis) v BIO kvalitě. BioSpirulina neobsahuje žádné konzervační látky a barviva. Tablety jsou slisovány pod tlakem bez pojivých látek.

V ponuke majú i chlorellu.
Naposledy upravil Mayaa dňa Pia 16.01.2009 20:48, celkovo upravené 1
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod IKA1 » Pia 16.01.2009 20:40

no myslím že aj u barona sú sušené byliny - sensitiv mám ich doma a nemyslím si že by škodili mojim psom...

... chápem chovateľov ktorí majú viac psov už u dvoch je dosť práce s prípravou zeleniny, masa a vôbec namraziť to ..
... chovatelia čo majú päť, šesť a viac psov isto nestíhajú sušiť šípky a mleť ich na prášok .. nebránila by som sa isto kúpiť "aj keď možno vyzerajúc ako komerčný" prášok napr. sušených šípok či morských rias...
IKA1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod Amaguk » Pia 16.01.2009 20:42

ja tiez mam tie baronove byliny, ale moj (suprise, surprise :ach: ) na ne kuka, ako keby som mu chcela dat nejaku otravu :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod Mayaa » Pia 16.01.2009 20:43

Amaguk píše:a kolko tieto srandy stoja?

Máš na mysli Spirulinu? Tá je napríklad tu: http://www.bio-obchod.sk/produkt-2677/s ... 0-tbl-.htm
(my kupujeme v ČR).
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod IKA1 » Pia 16.01.2009 20:44

Amaguk píše:ale moj (suprise, surprise :ach: ) na ne kuka, ako keby som mu chcela dat nejaku otravu
jj tak to u bylín sensitív poznám.. bettka ich prijme len ked sú nimi obalené kuracie hlavy :ha: .. nemá rada moc voňavé veci a toto bylinkové seno moc vonia
IKA1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod Mayaa » Pia 16.01.2009 20:45

Amaguk píše:ja tiez mam tie baronove byliny, ale moj (suprise, surprise :ach: ) na ne kuka, ako keby som mu chcela dat nejaku otravu :heh:

CdVet Barf Sensitive? Vonia divne :heh:, ale naši s tou zmesou nemajú problém. :nwm:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Ďalší

Späť na Surová strava