BARF vitamínové doplnky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Anibio BARF komlex

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 02.09.2010 14:14

http://www.petstore.sk/BARF/Anibio-BARF ... -420g.aspx
Poznáte, používate?
My máme vypapanú asi polovicu dózičky. Ako ťažko povedať čo to robí a čo nie (to snáď tak po pár rokoch užívania), ale zatiaľ u Vigga minimálne kožné problémy, u oboch pekné chlpy a stabilne dobré :kak: .
Je to taký chutný prášok, vôbec im to v jedle neprekáža.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod Aris » Str 08.09.2010 15:03

Ked sa dáva toto netreba už pridávať žiadnu zeleninu?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod vavrena » Str 08.09.2010 15:50

Ale jasné, že treba aj tak dávať zeleninu :yes: .
Neviem, Ulfi, ale mne prídu akékoľvek prášky pri barfovaní zdravého psa tak.. odveci :nwm: . Keď je pes prieberčivý, alebo majiteľ má strach, či kŕmi správne, tak ok, vtedy by som aj odporučila, ale surová strava je práve preto surová strava, lebo poskytne všetko potrebné aj bez priemyselného krmiva či doplnkov.

Zloženie: sušená srvátka (čiastočne odcukrená), Offtopic: srvátka sa nachádza aj v jogurtoch, ak robíš domáci, hore je vždy jej vrstva
pivovarské kvasnice, Offtopic: drožďová pomazánka
zmes byliniek (žihľava, fenikel, aníz, rasca, breza, pľuzgierka islandská), Offtopic: síce rascu ani brezu nepridávam do jedla psom, ale oregano, bazalku, majoranku a pod. áno a určite nahradia aj brezu alebo pľuzgierku ...
pšeničné otruby, Offtopic: otruby, klíčky... dajú sa kúpiť alebo vyrobiť
dextróza, Offtopic: hroznový cukor
mrkva, Offtopic: myslím, že lepšia je surová
ľanové semienko (mleté), Offtopic: toto sa tiež dá kúpiť
magnézium-fumarát, Offtopic: dostatok horčíka je v ovocí
uhličitan vápenatý, Offtopic: vápnik - kosti, škrupinky...
chelát vápnika,
ľanový olej, Offtopic: Neviem, či ho je treba, keď už sú tu ľanové semienka, a či nie je lepšie pridávať do jedla priamo z fľaše
chlorid draselný, Offtopic: alebo E508, náhradka kuchynskej soli
energetizované kremičitany Offtopic: wtf?? toto bude zrejme nejaké konzervanty, napríklad E553a, ktorý sa pridáva do sušených zmesí, a iné...

Ak mám urobiť nejaký záver, všetky suroviny okrem tých éčok a soli a popola 12% sú ok, ale ak si človek dáva tú námahu, pripravovať psom pestrú stravu, všetky tieto suroviny aj používa, alebo ich nahrádza niečím iným.

A neviem nijako prísť na chuť žiadnym konzervovaným práškovým doplnkom s príchuťou barfu :nwm: . Ale ako vravím, ak by som mala prieberčivého nežravého psa, tak to kúpim.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 08.09.2010 21:02

vavrena :jop:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod pigie » Štv 09.09.2010 10:45

Ja zo zufalstva vyskusam aj toto. Pretoze nam to barfovanie nejak nejde :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod Haleth » Štv 09.09.2010 11:04

"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod Lindchen » Štv 09.09.2010 11:10

Haleth, to sa pridáva ako náhrada zeleniny alebo k celej dávke ako bonus?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod Haleth » Štv 09.09.2010 11:21

no ja nedávam takú dávku ako je písané, dávam približne jednu lyžicu, len ako doplnok, ale podľa tohto:
Hmotnostní poměr podávané čerstvé zeleniny (ovoce) při syrové výživě tvoří 10 až 25 procent. cdVet Fit-BARF Sensitive podáváme (protože je sušený) v množství, které odpovídá 10 až 15-ti procentům obvyklého podílu syrové zeleniny nebo ovoce v krmné denní dávce

by sa pri takomto dávkovaní malo vyrovnať celému podielu zeleniny... ale to už sa mi zdá moc, bolo by to dosť suché a aj finančne pomerne náročné
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod Lindchen » Štv 09.09.2010 18:40

O peniaze až tak nejde (aj keď aj to, samozrejme), ale skôr sa mi to zdá zbytočné, veď zelenina je to, čo psovi zaplní žalúdok a dodá mu vlákninu. Kebyže dávam takéto niečo, mám pocit, že budem mať psa s poloprázdnym bruškom. Tá zelenina tam má zmysel (zaplnenie žalúdku, zníženie pocitu hladu, prečistenie čriev,...), príde mi to hrozne zbytočné, sypať psovi prášok :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod Haleth » Štv 09.09.2010 18:46

vravím, ja to dávam iba ako doplnok, pretože som lenivá mrochta, ktorej sa nechce kupovať/pestovať/sušiť a hocičo iné s bylinkami :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: bio - barf prípravky

Poslaťod LiENKA » Štv 23.09.2010 19:47

inak ked uz je rec o BIO..
bola som vcera v DMke a som tam zbadala oleje, tak sme hned tri kupili..
vsetky 500ml lisovane za studena..
olivovy - 5,15 EUR
slnecnicovy - necele tri eura a repkovy tiez necele tri eura..

zatial sme skusali psom dat ten repkovy a :jop: vylizuju misky :) dnes ho mali na cestovinkach..
Naposledy upravil LiENKA dňa Uto 05.10.2010 17:28, celkovo upravené 1
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod LiENKA » Sob 25.09.2010 19:39

Ja som to dnes kupila a dala psom do masa.. a zozrali, ale tie moje dve obludky su ako kyseliny, zozeru vsetko, co nezozere ich..
predtym som davala phytovet.. vitality ci ako sa to volalo..
a velmi dobre to voni, ani cena na vystave nebola zla.. 420g 12 EUR..
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 04.10.2010 18:31

Vavrena, to čo rozpisuješ je samozrejme pravda... pokiaľ ti ale pes takéto veci neodmieta. Napríklad Viggo má asi 4, alebo 5 potravín ktoré príjma, poprípade z ktorých nekadí a nelupinatie. Jeho strava nemôže byť pestrá, ani keby že sa postavím na hlavu. Našla som to ako alternatívu k Roboranu, ktorým keď jedlo poprášim, div sa stane, nezje to. Keď už si spomenula ľanové semiačka. Všimla som si, že z mojich psov lezú presne v rovnakom stave, aké ich ziedli :smile:
Nám to pomáha k ako tak rozumnému príjmaniu živín, odkedy to je tak je aktívnejší, srsť má peknú a bobek tiež.

To že si tento prášok berie do úst BARF je len marketing, pretože barf je teraz v móde. A samozrejme riadne odbarfovaný pes nepotrebuje takýto prášok, kĺbovú výživu ani nič podobné. :yes:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod pigie » Pon 04.10.2010 19:09

Keď už si spomenula ľanové semiačka. Všimla som si, že z mojich psov lezú presne v rovnakom stave, aké ich ziedli :smile:

Tie sa musia pomixovat, pes to inak nema sancu nijak stravit :) Ja ich davam pomixovane, niektori dokonca rozvaraju na kasu.
Nam to samozrejme ako inak moc nepomohlo, problem je stale inde, takze uvidime do buducna, az sa vyriesi kozny problem, ci sa pes vrati srstou a kozou do normalu. Ak nie, tak uz na to kaslem a bude na granuliach a hotovo :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 05.10.2010 8:20

Offtopic:
Tie sa musia pomixovat

Hmm, takmer ako to robia vlci v prírode :lol: :hi:
Dobre, to bola povinná narážka, ale skúšali ste lososový olej na tú kožu?
Skúsim si na tie semiačka požičať mlynček od mamy, ona si ich mlela svojho času a uvidíme. :yes:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava