Prehltnutý veľký kus

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: problém so žraním

Poslaťod mony » Uto 03.02.2009 17:24

Ja mam opacny problem. Nesuvisi s hltanim, ale s odmietanim stravy. Jednoducho mala prestava zrat. :nwm: Predtym zrala vsetko rad za radom, ale teraz nemusi jest cely den nic. Inak nemyslim si, ze by mala nejaky zdravotny problem, skor sa jedna o priebercivost v jedle. :ach: Ako by som mala postupovat? Mam ju ignorovat? Zozerie to vtedy, ked bude hladna? Napriklad z ruky zerie - ked som jej uvarila parok, v miske ho nechcela, ale ked som ho vzala von ako odmenu, vtedy ho zozrala. Myslite, ze je dobre to skusit s tou ignoraciou? :nwm:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: problém so žraním

Poslaťod mekkapu » Uto 03.02.2009 17:44

Mám presne taký istý prblém, ako Mony. Lenže moja krpaňa je chudá, len-len, že jej netrčí chrbtica (ale trčala), takže tu asi ignorácia žiaľ nepripadá do úvahy, lebo sa teším, ak niečo zje. Šunku a varené mäso, to by jedla.. Iné LEN z ruky.. Z ruky občas aj suchý chlieb zje, keď vidí, že ostatní to jedia tiež, ale zato nie v takom množstve, aby čosi pribrala..
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: problém so žraním

Poslaťod mony » Uto 03.02.2009 18:27

mekkapu, a ako stara? Aimee bude mat 4 mesiace, nemoze to byt nejaka predcasna puberta?? :nwm:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: problém so žraním

Poslaťod mekkapu » Uto 03.02.2009 20:36

No ona má zajtra rok...Vždy bola štíhla, no aspoň jedla, teraz sa jej treba prosiť, alebo ju kŕmiť z ruky.. Ale inak som tu čítala o viacerých 4-6 mesačných psíkoch, že menej papajú.. Možno jej čochvíľa začnú padať zúbky..
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: problém so žraním

Poslaťod mony » Str 04.02.2009 10:06

Ved prave, aj malej sa treba prosit, alebo ju krmit z ruky. Ale u nas to nie je take, ze menej papa, ona vsetko odmieta. Pride k miske, ovona ju a odide. Vcera som jej napriklad nalozila masko z konzervy, tak vylizala tu stavu a kociek sa ani nedotkla :nwm: Ona by mohla zit len zo vzduchu :plac:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: problém so žraním

Poslaťod mekkapu » Str 04.02.2009 14:21

V inej téme som čítala, že pangamín podporuje chuť do jedla. Skús to pohľadať. No kým ti nejak nezačne chudnúť, tak je o.k. horšie to bude, ak fakt nebude chcieť papať a schudne. Lebo naša keď je hladná, papá, ale nie veľa, len si zobká.. No dnes máme za sebou úspešne trhanie zubov, tak teraz ju to iste bude bolieť pár dní, ale už papala, bez problémov. A že sú aj nejaké kvapky, podporujúce chuť do jedla, pre psíkov. Ale nič bližšie o nich neviem..
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: problém so žraním

Poslaťod mony » Str 04.02.2009 17:53

vdaka, mekkapu :hi: Pohladam tie prispevky ohladam pangamina. Gratulujem k dnesnemu uspesnemu trhaniu zubov. Ja som si vsimla, ze malej chyba jeden predny zub, takze mozno predsa len to bude tou vymenou zubkov. :smile:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: problém so žraním

Poslaťod Cathie » Str 04.02.2009 22:42

Mony, ozaj to vyzera na vymenu zubkov. To chce nieco na zuvanie, aby si dasna masirovala, pripadne ak si necha, pomasiruj jej ich ty. Asi nechce papat, lebo ju to teraz pobolieva. Za pokus by stalo spravit jej makke kuracie masko s trochu rozvarenou ryzou, ci by zjedla aspon to. Hlavne granule teraz asi jest nebude, tie su tvrde..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: problém so žraním

Poslaťod mony » Pia 06.02.2009 15:15

Pridavam najnovsie info. Krpana vcera vecer trosku papala a to varene kuracie maso spolu s ryzou a troskou varenej kukurice. Teda tu ryzu ani nie, ale trosku si predsa len dala. Rano vsak vstanem a vidim, ze mala v pelechu nagrckane. :blee: Dnes este ani nepila, len pospava. :plac:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod lena01 » Pon 09.03.2009 11:54

Aj ja sa pridam k tym velkym kusom...nas westik zjedol na rychlo asi 10 cm kost s maskom..nieco ako rebierko...bal sa ,ze mu to idem vziat,tak to radsej zjedol na rychlo...o polnoci to vyzvracal...ale uz iba cista vybielena kost,masko uz bolo stravene...odvtedy nikdy viac takyto druh kosti...bali sme sa ako to pojde von,bol este malicky,ale priroda to vyriesila..
lena01
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod BasenA » Pon 09.03.2009 17:35

no moj psisko vcera napchal do huby velky kus masa a zhltol samozrejme ze mu to nechcelo zist dole hrdlom tak to vyvracal a spatne uz pomaly zjedol... :ach: ale mne vtedy nebolo vsetko jedno :oo:jak chodil po izbe a ho naduvalo :pac:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Sophie » Uto 10.03.2009 9:29

no vidim ze nemam sama hltaveho psa.. krpata dostala kost z kuracieho stehna a ani neviem ako to narvala do tej malej papulky ale tiez ju celu zozrala bez kusania - a to jej davam kosti riadne obalene masom nech to hryzie, ale bezuspesne.. tiez to potom vytento... ale nemala problem to spapat naspat :nechutne:

takze asi je vazne pravda ze pes si s tym poradi.. aj ked tiez som sa o nu bala ked som videla ako ju natahju a beha po celej izbe a skuci :ua:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Whip it » Uto 10.03.2009 11:31

skuste davat najprv ciste masko, nech si zaplnia brucho a potom at to kridlo...uplne idealne z ruky.
ale verim, ze niektori pahltnici su nepoucitelni a nic s nimi nenarobite. toto je pokus aspon pre niekotrych, mozno zaberie... :no:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Sophie » Uto 10.03.2009 12:17

rc presne tak to aj robim... :lol: najskor dostane masko so zeleninkou a potom kost obalenu masom - to som robila doteraz tak ze jej to drzim v ruke a ona musi kusat.. avsak ta inkriminovana vec sa mi stala asi tak ze ona tak trhla az sa mi to vysmyklo z ruky tak som ju nechala, ze co bude.. a dopadlo to ako som napisala.. neviem ci sa niekedy nauci pekne rozkusat kosti kedze vsetko hlta.. takze mozno nakoniec je z tych nepoucitelnych :lol:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Megi » Uto 06.10.2009 14:16

Urobola som objav, ktorý môžem po viacnásobnom preverení v praxi povýšiť z teoretickej hypotézy na holý fakt: Keď dám Meganovi celé kuracie krídla, tak ich pohlce v okamihu. Keď mu ich pokrájam každé na tri časti , tak ich pekne pochrúme. :oo: Nechcite odo mňa vysvetlenie, nepoznám ho, skrátka to u nás funguje. :yes:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava