Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Prehltnutý veľký kus

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: problém so žraním

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 06.03.2008 17:40

Bára, tak mu to daj na kašu. Pomel, a nebude sa dusiť, ani grcať. Lebo v konečnom dôsledku bude mať v bruchu rovnakú kašu, ako rozkúsané granule.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod MisheliQ » Štv 06.03.2008 18:09

Ulf, presne, tiež si myslím, že ak mu to spraví na kašu, tak mu to nemôže uškodiť a ani by to nemal vyvrátiť
Caesarik (14 r), Fergie (9 r), Aron (4 r)
Predstavte si, že vy ste na opačnom konci vodítka. Ako by ste chceli, aby vás niekto venčil?
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bára » Štv 06.03.2008 18:25

Díky moc za odpovede, tá kaša bude asi jediným možným riešením, aby to nedopadlo zle=)
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod ivanN » Pia 07.03.2008 11:21

bara a nesnazi sa to vyvratene zase zozrat? to je ich prirodzeny pud, ze vsetko musia rychlo, rychlo zozrat, kto skor pride, ten skor melie..niektori psi to vedia stravit a niektori nie..moj ked nieco vyvrati, tak si to aj spapa zase tak rychlo ako to prve, aby mu to nikto neuchmatol :ha:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod katarina » Pia 07.03.2008 20:56

Bára píše:A dalšia sranda, ktorú robí, že ked má mäso, nieže by stál nad miskou a žral, ale všetko si ťahá niekde mimo misky, položí na zem a tak znovu vezme a zhltne....

totok robi aj moj...sice ked mu do misky svacnem polku kuraceho chrbta tak si to asi musi vytiahnut..lenze ked mu dam uvarene maso bez kosti , rozdrobene na kusky a zemiesane s ryzou on si to vytahuje jak tie cele chrbty a potom trúsi trúsi..inac mam pocit ze ked to ma tak nadrobno hlta aj vzduch...otvori velku papulu a cvakne a nic a zhltne..to asi neni dobre ze? :nwm:
katarina
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bára » Sob 22.03.2008 23:51

Katarina: Neviem či to psovi nejako uškodí, ale viem že hltanie vzduchu u koní je zlozvyk:-D Každý pes sa správa inac a ja na svojich dvoch psoch mám možnosť pozorovať úplne rozdielne chovanie. Jeden si z misky žrádlo vyťahuje a žerie to mimo a suka keď žerie, tak to v podstate vysáva:-D a krúti sa okolo misky ako vrtuľník :lol:
ivanN: Niekedy to zožerie späť, inokedy to len oňuchá, ohrnie nos a nechá...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa

Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Tina29 » Uto 25.11.2008 12:53

Tak ja som včera experimentovala a dala som malému 4 mesačnému ratlíkovi surové krídelko. Zo začiatku nato pozeral, že čo mu to dávam, ale potom to začal pekne okuskávať. Takú som z toho mala radosť. No potom keď dohrýzol prvú časť krídelka tak tú druhú nerozskusal ale celú prehltol. A stráááášne pritom kvičal. :plac: :plac: :plac: Strašne som sa zľakla (no hotový nábeh na infarkt) ale on po chvíli akoby nič sa šiel hrať. No ale ja mám odvtedy výčitky či som mu tým nejako neublížila a čo s tým veľkým kusom? Spracuje to? A ešte k tomu som to mäso ani nepremrazila ja blbá. Neviem ako som mohla zabudnúť. Neviete mi poradiť ako dlho to pôjde von? Včera večer bol kakať aj dnes ráno dva-krát, no zatiaľ v pohode. Skrátka tak ako vždy. Hádam to nie je až taká blbá otázka ale mám o ňho strach.
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Silwuska » Uto 25.11.2008 12:55

Je to uplne v pohode...psici maju silne kyseliny ktore rozlozia ako maso tak aj kosticky :smile: takze no fear :jop:
Inak moji tiez tak hltaju cele stenha...jak saleny :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tina29 » Uto 25.11.2008 12:59

Dík, tak to som si vydýchla. A čo s tým nepremrazením? Mäso bolo kupované chladené v jednom supermarkete. Môže to uškodiť?
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Uto 25.11.2008 13:16

Ak je zo supermarketu, čiže na ľudskú spotrebu, malo by byť kontrolované a zdravotne v poriadku. V obchode kupované mäso nepremrazujem ani ja :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tina29 » Uto 25.11.2008 13:20

Tak Vám všetkých pekne ďakujem. To je úľava.
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nykkyta » Uto 25.11.2008 14:02

Nechcem strasit. Uz to mozno nie je u tvojho hafana aktualne. Ale my sme mali problem s vecou kostou.
Mozno som to tu uz niekde spomynala. Nykytka mi zhltla vacsi kus rebierka a potom sme mali problem s kadenim. Musel to riesit veterinar, lebo to nevedela vytlacit a velmi ju to bolelo. :plac:
Od vtedy sa jej nemozem pozriet ani pod chvost (nie ze by som to robila rada :no:, ale niekedy to je potrebne).
Samozrejme kridielko a rebierko je ine
Nykkyta
Junior

Poslaťod Lena » Uto 25.11.2008 14:13

no u nás si taro dnes poradil sám. pekne nás zobudil svojim vytentočkovaním ale z vrchnej časti tela a samozrejme všetko kostičky ktoré včera hltavo žral......čiže i keď prehĺtal big kusy tak si s tým "poradil" :pac:
Lena
Big Dog

Poslaťod Nykkyta » Uto 25.11.2008 14:56

ano, psici su v tomto experti. ak by sa to stavalo nam, ludom, uz by sa to nazyvalo bulimia
Nykkyta
Junior

Poslaťod Slawin » Uto 25.11.2008 18:18

s tym ze malokto by mal ten zaludok to po sebe potom znova zjest :heh:
Nemůže pršet věčně
Obrázok
http://sirius-rtw.weebly.com
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší