Surové mäso, parazity, mýty

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Poslaťod Mininka » Štv 20.09.2007 18:57

mozem dat aj steniatku 5 mes.surove masko??? asi hej.
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Amaguk » Štv 20.09.2007 19:35

mozes, pes moze dostat surove uplne od malicka - od prechodu na tuhu stravu, ja som nasmu davala od 10 tyzdnov :smile:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 11.10.2007 16:18

tak aj ja som skusila surove, som mu dala taky kusok, trochu to pozuzlal a vyplul, vobec to nechcel. Nuz, vlk z neho nebude.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Mininka » Štv 11.10.2007 17:52

orfik prave bojuje s kostou ktoru mal najskor surovu to masko ohryzal a potom som mu ju uvarila,nech mu vydrzi zopar dni na hranie.
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Silwuska » Pia 12.10.2007 6:55

Hmmm...to nase kosti nevydrzia dlhsie ako den...Bud ich maco rozfranforcuje, alebo zakope, alebo ich ukradne susedova spiciacka :heh: (tej sa ani necudujem pretoze ako zradlo dostava chleba s polievkou, alebo mliekom :hmm: )
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod katarina » Ned 14.10.2007 13:31

my sme papali dnes prvy krat surove...a chutilo velmi :jupi:
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 30.10.2007 9:25

takze na veceru som mu to nakrajala na drobne kocecky, postruhala tak 4 cm mrkvy a to som zmiesala s varenym. surveho tam bol asi patina. ziedol to jak nic. tak skusim takto pokracovat postupne a zvysovat davku.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 05.11.2007 15:25

kupila som mu hovadziu kost, to si nechal odomna vylupat spik a potom ju komplet odblanil. Takze mozno by mu hovadzie chutilo. Nuz ale az tak bohaty trpaslik niesom :smile:
Ale aj tak mu skusim cvicne podhodit hovadzie, ked budme niekedy varit veceru
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod yetti » Pon 03.12.2007 13:36

Ked maso tak jedine surove, hlavne hydina, prilezitostne jahnacina, sem tam hovadzina a najmenej bravcovina...denna spotreba 1,5-2 kg/jedneho psa. Mam dvoch :lol: denne hovadzie alebo bravcove stehenne popripade lytkove kosti.... :ha:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Poslaťod yuyacho » Pon 03.12.2007 13:36

ahojte, len som sa chcela pochvalit, ze sme v pohodicke presli na surove maso aj srdiecka, a dnes som zabehla aj za nasim vetom v brezne, ci mi treba a ake mi treba vitaminy na pridavanie, tak mi povedal na moju radost,ze pokial krmim masom surovym nemusim davat nic, akurat tam obcas ludsky pangamin/to neviem ci som si dobre zapamatala/, lebo ze vitaminy sa pridavaju vtedy, ked sa strava vari-teda sa v mase varenim nicia vitaminy a stop. prvky, ktore surove masko v sebe ma. pre mna super spravicka-chcela som sa len podelit s vami o jeho radu
yuyacho
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Poslaťod Amaguk » Pon 03.12.2007 13:42

yetti píše:Ked maso tak jedine surove, hlavne hydina, prilezitostne jahnacina, sem tam hovadzina a najmenej bravcovina...denna spotreba 1,5-2 kg/jedneho psa. Mam dvoch :lol: denne hovadzie alebo bravcove stehenne popripade lytkove kosti.... :ha:


surove je najlepsie :lol:

ale jeho mnozstvo zavisi od veku, velkosti a zataze psa.
1,5 kg denne co spucuju tvoje dogy je pre jorkaca na mesiac... :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 03.12.2007 17:16

mo moj sa nejako rozžral, to má asi po tom labrošovy. jak na začiatku nechcel, tak teraz láduje jak vysavač. Fakt je ten, že na začiatku som trpela predstavou, že bude žrať granule :heh:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Pon 03.12.2007 17:21

no jo, clovek mieni - pes meni :heh: :heh: :heh:

ale aj nas zacal teraz trochu lepsie zrat, na zimu, minule zozral celu stvrtku kurata plus prilohy
ani Robino nebol nejaky bohvieky jedak - len na rozne mnamkove fujtajble vonku :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Surové mäso?

Poslaťod Ulfheiðr » Str 06.02.2008 13:44

Tak hádajte, čo sa práve deje. Moja fajnovka si vzala surovú hovúdziu kosť, rebro, a teraz sa zo spálne ozýva spokojné chrumy chrum :jop: etš ho večer čaká zvyšok mäsa, čo k tomu bol
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod max » Štv 03.04.2008 9:21

Asi to sem nepatri ale neviem kam to dat...
Na tej stranke o dominancii, co dala Amaguk na vychovu a vycvik je aj clanok Nebezpecne maso
http://barney.glenalbyn.org/view.php?ci ... 2005050401
Zaujima ma ci ten parazit Neosporis Canina je aj v kuracom masa alebo ci take maso mozem davat surove aj bez toho aby bolo predtym zamrazene.
Hladala som o tom viac ale nejako som nic nenasla...Nasla som jedine to ze sa nachadza u zvierat zijucich v stadach...
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Ďalší

Späť na Surová strava