Prechod na BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Cathie » Pia 14.11.2008 12:34

Myslim ze ta postupnost granule-varene-BARF je skor pre ludi :smile: My sme povodne doma chceli krmit granulami, teraz krmime cisto varenym, chceme zacat pridavat obcas nejake surove kosti s masom a tak. Mozno raz prejdeme na BARF, to neviem.. Chcem tym iba povedat, ze je to o ludskom rozmyslani a nie o tom, ci by to zvladol pes :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Silwuska » Pia 14.11.2008 12:34

2) Strava má byť pestrá – hovädzie, bravčové, kuracina, morčacie, jahňacina, ryby, vajíčka a mliečne výrobky (najmä tvaroh a biely jogurt) v rôznych komináciách; nie je dobré kŕmiť stále tým istým.

3) Vnútornosti ako pečeň a obličky majú tvoriť asi 10% stravy. Srdce sa medzi vnútornosti neradí, považuje sa za svalovinu.

4) Živočíšne bielkoviny majú tvoriť minimálne 50% stravy, najlepšie však až 75%. Zdroje živočíšnych bielkovín sú mäso, vnútornosti, mliečne výrobky a vajcia.


toto podla mna dezinformacia naprikalad nieje :no:
ale ako myslis...ja ked som prechadzala tak som tiez zacala naprv s varenym...aj vela tu pritomnych...ale ved ja jej to nekazem len som jej dala linky kde je to zrozumitelne popisane :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Mackie » Pia 14.11.2008 15:20

ja som prechadzala na surove asi pol roka - takym stylom, ze "dnes uz to obvarim menej, a zajtra este menej.." a nikdy k tomu "menej vareniu" nedoslo az raz som jej praskla surove kurca a bolo - no problemo a ta radost v ociach, co to za fajnotka sa jej usla :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod shirae » Sob 13.12.2008 17:48

no ved dobre.. prechod si viem predstavit... naša fenka je taka zrava že zje hocikedy hocikolko hocicoho. neexistovalo jedlo, ktore by odmietla, varene, surove, granulovane. žrala aj 20 min predtym ako zacala rodit. raz sa dostala omylom k mechu granuli, a to som bola do rana pri nej, ze budem volat pohotovost... nakoniec trochu vyvracala a pohlo sa to v nej. ja mam problem iba s jednou vecou: kolko jej dat surovej stravy? lebo nachystane rezne pre 15 ludi chape ako dezert. na granulach mam ason nejaku orientacnu tabulku, to musim prisne strazit, lebo chodime na vystavy. ale co s masom?
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Amaguk » Sob 13.12.2008 18:06

to davkovanie tu bolo uz niekolko krat spomenute :no:
u dospeleho psa je orientacna davka 2% telesnej hmotnosti na den (rata sa masita cast aj s prilohami)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod shirae » Sob 13.12.2008 21:04

Diky
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Rauke » Pon 15.12.2008 16:58

podla mna sa tie 2 percenta nedaju aplikovat na kazdeho psa. urcite to zavisi od metabolizmu kazdeho psa. napr. moja 3O kg hafka by mala denne zozrat 6OOg -podla tych 2%. ale to je u nas uplne vzdialene realite...
na veceru sme mali presne 1OOOg papanicka-/varene maso, cestoviny, trocha bravcoveho tuku a nastruhana mrkvicka/- co uz presahuje tie 2 percenta a treba k tomu este priratat cca 2OOg granul, ktore sme mali na ranajky- to som nevazila, ale odhad by mal sediet. cize to je dokopy 1200g zradielka, teda 2-nasobok vypocitanej hodnoty. uz sme sa od leta nevazili, ale tak tipujem ze hoci je jej terajsia zimna vaha o 2 kg vyssia, aj tak je to o dost vyssia spotreba, ako ta spominana 2%-na. mam psa so superrychlom metabolizmom, alebo je tu este niekto komu tie 2% nesedia??? :nwm:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 15.12.2008 17:11

samozrejme závisí aj od aktivity, iné množstvo zožerie pes, ktorý len vylihuje a iné aktívny, ktorý denne nabehá niekoľko kilometrov, 2% je len orientačne. My momentálne papáme za 1 plus 9, takže množstvo ani nevážim, ale je to možno 4%, papá, kedy len chce a kolko hrdlo ráči ... nech má dosť mliečka. :pusa:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod lusy » Pon 15.12.2008 17:45

je tu este niekto komu tie 2% nesedia???

amaguk napisala:

u dospeleho psa je orientacna davka 2% telesnej hmotnosti na den


to je na kazdom kolko da psovi. sam musi vediet, ci po tom chudne ci pribera. a podla toho mu bude zvysovat ci znizovat davku. ja ked som krmila aj masom, tak vzdy dostal 1 kg masa plus prilohy na veceru plus na ranajky granule. ale clovek, ktory len zacina krmit masom, tak chce vediet tu pribliznu davku. tiez aj na vreci mas pisane kolko je odporucana denna davka. a ked som len zacala psa krmit tak som sa na to pozerala a podla toho som davala. dnes proste dam tolko kolko mi zozerie. aj keby mi zozral dvojnasobok. nemam pazravca a donedavna bol chudsi ako by mal byt.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Amaguk » Pon 15.12.2008 18:26

Renique, ved pisem ORIENTACNE :no:
napr. ani nam tie 2% nesedia, minule zozral za cely den jedno kridelko o hmotnosti cca 10 dkg :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Baarbora » Pon 15.12.2008 19:02

tak u nas je to takmer vzdy tych 600g(plus minus) denna davka pri 32kg zvierati. Maso tak 400, plus 200 prilohy. Pes je akurat, ani chudy, ani tucny a je pomerne aktivny, jedna vacsia vychadzka denne( 3-6km), plus vecer "okolo baraku", pocas dna lietanie za aportikmi( zahrada ma 60a, popri tom si dava tak 5-6 samostatnych koleciek s loptou v tlame) a plus este nahananie cez plot so susedovou NO , pozdlz celej zahrady. :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod shirae » Pon 15.12.2008 20:30

No ja som este neskusala krmit maskom, havina vazi 40 kg ale mala by tak 36, teraz koji 9 kusov tak je to bezpredmetne, ale ked chystam steniatkam mletu surovu hovadzinku aj ma to baví aj mi to vonia, a nevyzera to tak zufalo malo ako tych 290g granuli denne - to je jedna vrstva v jej miske a potom tie hladne oci... tak dostane cosi navyse a uz sme v nadvahe. ona je mimoriadne zrava a krmit kolko zozerie neprichadza do uvahy, takze taka zakladna info mi postaci tie 2%. potom by sme uvideli v akej je kondicii. mam z toho obavy asi ako vsetci, ci to nebude drahe a ci sa mi z toho nepo.. kupovali sme zatial pronature28, trainer, eukanuba. este sa chcem opytat ci je vhodne to mlete maso co dostat v chovprodukte - myslim aj na priamu konzumaciu za surova.
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Rauke » Uto 16.12.2008 10:15

dik za odpovede,..
myslim ze to pomlete masko je vhodne, hlavne to nadrobno pomlete,.. ved je aj urcene pre malinke steniatka, ktore este nezvladnu pozut velke kusy. u nas maso v surovom stave neprichadza do uvahy-ak su to vacsie kusy, vsetko si zahrabe do zeme a tvari sa ze co za otravu som jej to dala. ale ak su tvoje psiky naucene aj na surove, tak im ho kludne mozes davat. aspon usetris cas, ked im to nebudes musiet varit. o tom ja mozem len snivat... :ahoj:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Silwuska » Uto 16.12.2008 10:19

Renique to ze ti maso zahrabava do zeme moze znamenat prave to ze ma to davkovanie vysoke...hladny pes si maso zahrabavat nebude...zniz davku a uvidis jak to bude do seba lupat :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Rauke » Uto 16.12.2008 10:35

nie, nie, ona zahrabava LEN surove, od malicka nan nie je naucena - lepsie povedane ja som ju ucila len na varene a teraz surove proste nezozerie. ked jej dam uz spominanu kilovu porciu vareneho maska plus priloha, tak to zbasti asi za 45 sekund. ale surove proste nechce. ci uz vnitornosti, svalstvo , mlete,,, absolutne nic. staci ze to troska obvarim a uz sa po tom vrha... davku nemame privysoku... v zime je to u nas tak akurat a "hladove jamy" na brusku ma stale-aspon mierne-vpadnute, cize o priberani uz vobec nehovorim...
este nikdy sa nestalo, ze by si zahrabala varene...ide len o to ze nie je na surove zvyknuta...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava