Prechod na BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Gogál » Sob 13.11.2010 12:53

veron - zjavne je vidieť že o BARFovaní nemáš ani páru a ani základné vedomosti o tomto stravovaní nemáš naštudované, inak by si nevhupla do BARFu ako do nohavíc alebo nesekla ako keď sekneš sekerou. Prosím ťa za tvojho psíka nájdi si čas a naštuduj si poriadne BARF ak mu nechceš viac poškodiť ako pomôcť (nie je to až také komplikované ako sa na prvý pohľad zdá) Vyhneš sa aj ty stresom a strachu, ktorý teraz prežívaš, či si náhodou nespravila niečo zle. (surová kosť sa psovi nikdy nikde nezapichne-aj to sa dočítaš že prečo)Tu na pôde DF sa ti ani pri najlepšej vôli nedá všetko objasniť naraz, lebo je to dosť informácii. To by boli celé články a tých je na internete dosť a ODBORNÝCH. Môžeme ti poradiť ak niečomu nebudeš rozumieť, ale všetko vysvetliť sa fakt nedá. Myslím že ti MVDr Šťourač naznačil kde si urobila chybu.
Gogál
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 158
Bydlisko: Liptov

Re: Prechod na BARF

Poslaťod veron » Pia 26.11.2010 10:40

Nakoniec to nebolo nič vážne, mala len ťažobu, na ďalší deň už bola aktívna. :smile:
veron
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Alexandra123 » Štv 02.12.2010 14:16

Ahojte, prosim vas chcem sa poradit mate niekto skusenosti s tym ze psik nie je uplne zdravy a presli ste aj tak na barf?? lebo ja stale vaham zbieram rady, zistujem ci mozem prejst na barf aj ked nie je teraz uplne zdravy?
dufam ze mi zase niekto neda nejaky titul, ze sa opakujem ale zatial som tu nenasla ked psik berie atb ci je vhodne prejst? viac ludi viac nazorov
dakujem za pomoc
Alexandra123
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Prechod na BARF

Poslaťod katkariinka » Štv 02.12.2010 14:45

Alexandra,
zavisi od choroby, akou psik trpi.Ak je to len nieco kratkodobe, tak by som pockala.
Ale ak je to chronicke a moze suvisiet so stravou, tak by som zbytocne necakala a presla na BARF.
Popis trosku viac stav psika.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Alexandra123 » Pia 03.12.2010 12:31

katkariinka,
vet mu nasiel znizene mnozstvo bielych a cervenych krviniek ( ze vraj v tele unika krv) nasadil mu atb vysledky su lepsie, ale zistil ze ma slaby zapal moc mechura, a infekciu analnych vackov ( vdaka tomu malo krviiniek), tak berieme teraz atb na zapal a infekciu, a preto vaham ci mozem prejst na barf ci ta zmena stravy mu nemoze teraz uskodit...
dakujem
Alexandra123
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Prechod na BARF

Poslaťod iiivetka » Str 04.05.2011 18:37

Noo, keďže som doteraz kŕmila sušeným mäskom, a rozhodla som sa prejsť na Barf, tak tom hneď kupila v akcii kuracie trupy. A večer začíname :)
Dám jej k tomu ryžu + trocha mrkvičky.
Má 25kg. Koľko jej mám dať toho mäska?
PS: Ráno mala mliečne raňajky...
:nwm:
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 05.05.2011 22:21

Prechádzaš na BARF a nevieš koľko dať mäska? Odporúčam si to najskôr poooriadne preštudovať...
Ja som to študovala niekoľko mesiacov, kým som sa odhodlala.
Práve oslavujeme 3 roky kŕmenia BARFom! :aplause:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Prechod na BARF

Poslaťod iiivetka » Pia 06.05.2011 9:39

Noo veď hej :hi: Ja som si len v stredu o tom čítala asi 10hodín v kuse :no: A už som mala z toho v hlave zmätok a keď som šla do potravín, tak som našla v akcii tie kuracie chrbty, tak som to hneď aj chcela skusiť :)
Ale výsledok bol taký že moja Sadie to zožrala ukážkovo a stále chodila za mnou, že to bolo málo :)
Pritom dostala veľkú porciu (ryža + mrkvička ), ale dala som jej vždy len po jednom trupe, nechcela som jej na začiatok dávať veľa mäsa (kostí) naraz. Vlastne to bol len pokus :no:
Všetko je ukážkové, zúbky sa tým čistia a :kak: tiež v pohode. Takže keď budem mať zasa viac času, sa budem vzdelávať :no: Teraz bude u našich na granulkách týždeň a potom by som to chcela rozbehnúť :)
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Prechod na BARF

Poslaťod iiivetka » Str 18.05.2011 13:12

Nooo, knižku už mám objednanú, ale ako si to tu čítam, mám z toho takúto hlavu :oo: :pac:
Raz píše niekto čo ano, potom druhí, že toto neni dobre...
Je dobrý postup začať kupovať mäsko iba z mäsiarstva pre začiatok, zistiť tak čo jej chutí a čo nie a potom až objednávať vo väčšom?
Ja som vegetariánka a tak pre mňa je toto veľká obeta pre môjho psa :no:
Ale šak čo by som pre ňu neurobila.
Čo si čítam témy objednávok tak už fakt netuším či sa mám orientovať na Bordy, Vetamix...a ďalšie.. :ua:
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Dana D » Str 18.05.2011 13:58

My sme tiež začínali tak, že som najprv poobiehala všetky mäsiarstva v okolí, zistila ceny, sledovala akcie v hypermarketoch a potom som porobila nákup. Najprv sme začali s kuracinou, tá bola aj cenovo najdostupnejšia aj sa mi zdalo, že tá by mu malo chutiť a neskôr som to dopĺňala o ďalšie druhy mäsa, ktoré mu chutili. Keď už sme boli s barfovaním "rozbehnutí", tak som sa pridala k ľuďom z fóra na väčšiu objednávku z Vetamixu (najmä hovädzie) a ďalšiu objednávku som už robila sama.
Všetko závisí od to čo pes môže (alergie), čo mu chutí, aký máš veľký mrazák, čo je výhodné nakupovať v tvojom okolí (mäsiarstva, ...) a ktoré firmy zavážajú mrazené mäso do tvojho regiónu.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Mackie » Str 18.05.2011 14:32

urcite najprv zistit co bude psovi chutit, ako bude jest, ako dlho vydrzi jest jednu vec :no:
ja mam este asi 20 kil hovadziny a jednemu psovi uz to lezie krkom, kuracie krky vcera pohltal s radostou a maso ostalo
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Matifu » Pia 22.07.2011 10:05

Ahojte, ešte som tu nový ale môjmu psíčkovi mäsko velmi chutí :yes: či je to varené alebo surové mu to problémi nerobí. :aaa: Dnes dostal kuracie chrbty s ľadovím šalátom. Trošku rozsekané lebo ešte nevie tak hryzať, ale to raz dva sa naučí si myslím. Dám sem aj fotku. :foto:
Obrázok
Matifu
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Amaguk » Str 27.07.2011 18:57

parada :ahoj: :ahoj: :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Matifu » Ned 31.07.2011 14:43

Snažíme sa..... opatrne pridávam zeleninu. :yes: Ale keď to preženiem tak potom ale len olizuje. :ach:
Ovocie mu ešte neide :ua: ale jablko mu sem tam trošku nastrúham do jedla.
Matifu
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Lindchen » Pia 19.08.2011 13:34

Tí, čo máte skúsenosť s prechodom na BARF u dospeláka (Arisko prechádzal ako malé šteniatko), dávali ste aj hladovku, napr. 1 deň? Či je to jedno, nezávisí uspešnosť prechodu?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava