Prechod na BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Prechod na BARF

Poslaťod lindulak » Uto 10.07.2012 15:43

zatiaľ sme mali len kur. srdcia, skúsim aj tie hovädzie a jazyk, len to už bude asi musieť porciovať manžel, ja mám totiž z mäsa problém, už porciovanie kuraťa musím rozdýchavať :ach:
lindulak
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Bellss » Pia 03.08.2012 9:29

Ahojte, dúfam že som v správnej téme.. :lol: Chcem sa spýtať čo je dôležité pri prechode na BARF? Načo dávať pozor? Pretože mám 2 ovčiakov a chceme prejsť na BARF alebo najprv na miešanú stravu. A tiež im chcem dať potrebné živiny. :smile:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 06.08.2012 16:03

Offtopic: dôležité je prečítať si tému.. :ach: a až potom sa pýtať, ak tam niečo nenájdeš...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Dana D » Pon 06.08.2012 18:14

Ideálne kúpiť knižku a študovať :smile:
a potom sa pýtať :lol:
napríklad http://www.manwe.eu/index.php?option=co ... &Itemid=28
Dať pozor treba napríklad na kosti - nedať príliš veľa hneď zo začiatku, ale pomaly privykať trávenie na kosti a zisťovať optimálnu kŕmnu dávku a pomer. Začať mäkkými, ideálne hydinovými mäsovými kosťami.
Brať ohľad na vek psa pri prechode na BARF.
A mnoho ďalších informácií, ktoré sa dočítaš v múdrych knihách :lol:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Prechod na BARF

Poslaťod renqa » Štv 01.11.2012 15:47

Tiež by som chcela s mojím psom prejsť na barf, keďže mi odmieta jesť akékoľvek granule. Predtým už som raz kŕmila barfom, asi dva týždne. Problémy nemal žiadne, len som mala stále obavy či mu niečo v strave nechýba.
Chcela by som totiž kŕmiť prevažne iba mletým mäsom, ktoré sa dá u nás kúpiť v chovprodukte. Myslím, že im to vozí bordy. Sú to také dvojkilové balenia kuracieho alebo hovädzieho. A to z toho dôvodu, že do mäsa je môj pes dosť pažravý a kosti nehryzie, takže sa bojím aby sa mu to nezaseklo v krku. Ako píšem, predtým nemal žiadne problémy, ani nehnačkoval z toho. Iba strašne málo :kak:, maximálne 2 krát denne aj to len máličko.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Prechod na BARF

Poslaťod pigie » Štv 01.11.2012 15:54

Cize maximalne stravil to, co sa mu podalo a nepadali z neho balasty ako po granuliach. Ved to je fajn, nie? :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prechod na BARF

Poslaťod renqa » Štv 01.11.2012 16:26

Pigie - asi áno teda, lebo po granuliach mi :kak: aj tri-štyri krát denne. Niekedy aj viac. Podľa toho, či sa mi do neho podarí narvať aspoň dennú dávku.
A ešte by ma zaujímalo či stačí to mäso premraziť normálne v mrazáku na 48 hodín kvôli parazitom.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Amelina » Pon 09.09.2013 11:37

Ahojte, rada by som sa poradila. Pred cca 3 tyzdnami som presla s mojou feneckou (7 mesiacov krizener RR a Bordaux doga + este nieco) na barf. Snazila som sa ist co najviac podla kniziek, navodov a rad z for :smile: prvy tyzden ok, kuracie masko, ryza, mrkva, postupne uhorka, salatik, cestoviny, obcas jogurt, tiez aj nejake ovocie..samozrejme nie vsetko dokopy :no: prve dva tyzdne ok aj :kak: aj vsetko. Akurat ze teraz mi zacala mat velmi divne :kak: bud hnacka alebo velmi tvrde. Snazila soms a davat pozor na pomer kosti a masa. Kupila som jej od vetamixu telacie mlete a kuracie s hovadzim. Myslite ze to moze byt z toho? Ze este zaludok nie je prirpaveny na vsetky tie pomlete veci ktore tam su? Dakujem..
Amelina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Dana D » Pon 09.09.2013 12:20

z teľacieho vraj často psy hnačkujú, najmä to z vetamixu
hovädzie+kuracie na začiatok ee - tam nevieš určiť podiel pomletých kuracích kostí, čiže odhadnúť koľko potom treba dať mäsitých kostí v ďalšom jedle
vylúč načas obe tieto jedlá a uvidíš či sa to zrovná
vôbec nevadí keď budeš prvé týždne kŕmiť podľa rovnakého jedálnička ako na začiatku
najprv treba odsledovať čo vám sedí a keď máš istotu tak potom skúšať ďalšie
ak je :kak: zlé, tak sa vráť na čas k tomu osvedčenému a potom postupne pridávaj ďalšie druhy
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Prechod na BARF

Poslaťod CraObs » Pon 09.09.2013 13:01

vykašli sa na mleté veci, máš dosť velkého psa aby to spracoval normálne zubami.. a hlavne budeš vedieť čo tam je..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Prechod na BARF

Poslaťod kharak » Pon 09.09.2013 14:10

Tak tak ... ja osobne kupujem predne bravcove koleno :) je tam kost, aj maso, aj slachy. Zapaja vsetky zuby a tym ich cisti :) Starsi ma sice trosku zazltnute zuby, ale bez kamena, maly ich ma vdaka tomu istemu zatial snehovo biele :)
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Amelina » Uto 10.09.2013 8:04

Super, dakujem pekne za tipy a rady. Objednala som z majpet hovadziu svalovinu..to by som mohla skusit pomaly pridavat ku kuracine a morcacine, nie? Skusim sa vratit o par krokov naspat ako som krmila na zaciatku :smile:
Amelina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Dana D » Uto 10.09.2013 8:15

hovädzia svalovina je super
morčacina, kuracina tiež
skús sa proste chvíľu vyvarovať tým mletinám, aby si lepšie odsledovala pomery
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Amelina » Uto 10.09.2013 8:22

Ok, vdaka :) mlete odlozim na horsie casy v dalekej buducnosti :lol:
Amelina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Dana D » Uto 10.09.2013 8:45

:smile:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava