Prechod na BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Prechod na BARF

Poslaťod maminaBB » Štv 24.03.2016 19:04

Ja by som sa ako novacik rada opytala ... psicek este len do nasej domacnosti pride, ale snazim sa trochu zodpovedne pripravit ... viem, ze teraz je krmeny granulami ... ako na ten prechod na BARF pri 2,5 mesacnom steniatku???
maminaBB
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Prechod na BARF

Poslaťod maminaBB » Štv 24.03.2016 19:04

Ja by som sa ako novacik rada opytala ... psicek este len do nasej domacnosti pride, ale snazim sa trochu zodpovedne pripravit ... viem, ze teraz je krmeny granulami ... ako na ten prechod na BARF pri 2,5 mesacnom steniatku??? A este by som sa rada opytala .. takemuto stenatu ... krajat ci pomliet masko?
maminaBB
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Prechod na BARF

Poslaťod vavrena » Štv 24.03.2016 19:11

No, tak to bude komplikované. Radšej ti to rozpíšem v bodoch.

1. Uvaríš ryžu.
2. Pripravíš si kuracie mäsko (mleté alebo nakrájanú svalovinu)
3. Zmiešaš.
4. Podáš psíkovi.

:heh: Neboj sa toho, príkrmy malému dieťaťu sú oveľa komplikovanejšie a aj to zvládne každý. Ak bude psík v strese na začiatku ,z odberu a nového prostredia, môže hnačkovať. Vtedy tá ryža mu urobí dobre. Pokojne si popozeraj tému barf a šteniatka, nemusíš riešiť žiadny "prechod."
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Prechod na BARF

Poslaťod DiamonD » Uto 24.03.2020 16:40

Ahojte, už sme 3tí tyžden na barfe kralik + bataty. Fena začala chudnut už schudla vyše 1kg čo u 11 kg psa hned vidieť. Vyzera uz ako kostra. Zaradila som teda bravčové. Davam už 400g žradla denne. Stretli ste sa s tym niekto? Je to bežná reakcia?
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Nisus » Uto 24.03.2020 17:44

To má nejakú špeci diétu, že iba to papá? Králik je veľmi chudé a diétne mäso, takže úplne v pohode mohla z toho ľahko schudnúť.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Prechod na BARF

Poslaťod DiamonD » Uto 24.03.2020 18:18

Je alergička aj ked alergia na stravu nieje potvrdena, tak mi bolo odporučene začat 1 druhom mäsa a 1 prílohou. Včera som ale skúsila dať to bravčové z ktorého ju prehnalo (tomu chápem lebo je dosť tučne). Ja teda dufam že začne pomaly priberať lebo sa mi to chudnutie už prestava páčiť. Pritom na granuliach nebol problem. A nerada by som sa zas vratila na granule. :-/
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Prechod na BARF

Poslaťod vavrena » Uto 24.03.2020 18:43

To kto ti poradil králika na eliminačku? :nwm: A neviem, či batáty nerovná sa zemiaky, čo znamená, že ich nemôžeš rátať do kŕmnej dávky.
V eliminačke sa zvyčajne dáva kačka alebo morka, čo sú "hypoalergénne" mäsá. Zemiaky sa dávajú na zaplnenie žalúdka, ale navyše ku kŕmnej dávke, nerátaj ich do nej. Ak má pes jesť napr. 400 gramov, a ty dáš 200 mäso + 200 zemiaky, tak je pre psa len polovičná dávka, čo by mal zjesť.. preto sa dávajú obéznym psom, keď sa im zníži dávka jedla, aby neboli hladní, ale zároveň chudli.

Ak chceš bravčové, tak napríklad ja si dávam namlieť len chudé bravčové (mix hrtany+srdce+orez+kože), a chodia po to ku mne ľudia zo 40 km vzdialenosti pre svojho citlivého psa, že len na tomto je ok. Ak by si dala chudé bravčové, psa by nemalo prehnať.
A losos býva zvyčajne ok aj pri alergických psoch.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Elis » Štv 26.03.2020 13:00

vavrena píše:V eliminačke sa zvyčajne dáva kačka alebo morka, čo sú "hypoalergénne" mäsá


v eliminacce se hlavne dava maso ( bílkovina), se kterym se pes ještě nesetkal.
tj. pokud někdo tahle masa krmil ( kachnu a krutu myslim ted) - hleda se pak jiné. ty bataty dtto.

to hubnuti - jo je na tezke diete.
pokus se aspoň omezit prilohu, vice masove slozky.
pokud chces davat veprove -veprove srdce by mohlo sednout.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 26.03.2020 14:57

ani cestoviny nemoze? z tych pekne priberaju psy.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Prechod na BARF

Poslaťod pigie » Štv 26.03.2020 19:39

Obilniny sa nepouzivaju pri eliminacke.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 27.03.2020 10:59

ja som len predpokladala, ze ked teraz zrala granule, ze obilniny su ok. kedze pise, ze na granuliach bola OK.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Prechod na BARF

Poslaťod DiamonD » Pon 30.03.2020 8:55

Takže po tyždni sa nám zmenil stav :-). Pridala som bravčové a do týždňa sa hneď krásne vrátila na pôvodnú váhu. Tým pádom som v podstate pokazila eliminačku, bola na králikovi len 2,5 tyždna.

Inak už začíbam byť mierne zúfala. Všimla som si že sa jej objavili kvasinky medzi prstami na prednej labke. Ja teraz neviem či je to reakcia na bravčové, na nejaké travy ktoré teraz vyhukli alebo z toho že by bolo treba isť na dalšiu dávku cytopointu.
Už je to asi dosť offtopic ale aké máte skúsenosti s testami na alergiu? Tym ze fena bude atopička chodim s nou na cytopoint velmi tažko sa mi robí eliminačka ked si niesom ista či reakcia je zo stravy.
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Prechod na BARF

Poslaťod pigie » Pon 30.03.2020 9:00

Mne povedali, ze eliminacku treba zacat granulami, kde su upravene bielkoviny. Surova strava sa uz na eliminacku nepouziva.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prechod na BARF

Poslaťod DiamonD » Štv 02.04.2020 17:30

Ja som robila eliminačku aj na granuliach kde boli nejak štiepene proteiny, to bolo bez problemov. Chcela som ale prejsť na surovu stravu tak musim skušak ktoré mäso bude pasovať.
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Elis » Pia 03.04.2020 7:26

pigie píše: Surova strava sa uz na eliminacku nepouziva.


ale pouziva.
to dřív rekli grancle -a az ted se lidi brani a ptaji se na jiné moznosti.

nicmene -když je psovi blbe - co ti každý vet poradi jako první moznost? :angel:
no grancle ne...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava