Bravčové mäso

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Mäso?

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 31.07.2008 14:18

mackie: tých 15sk je veľa? je tam hooodne mäsa, takže neviem či je to veľa alebo nie... :nwm:
katka: je super, že máte kosti zadara, aj u nás máme jeden taký obchod, kde ich dávajú zadara, len tam treba ísť hneď skoro ráno, lebo potom je to už hneď rozobraté a navyše, nie vždy na nich je aj mäsko... sa snažím také, aby na nich bolo aj trocha zvieratka, takže tých 2,50za kilo ešte dám v inom obchode, hneď kúpim ale 10kg, keď sú dobré, takže také že "idem len kuknúť čo majú" poznám aj ja a vraciam sa s igelitkami plnými kostí a mäsa tehe :lol:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod Silwuska » Pia 12.09.2008 10:15

Divina je vecsie nebezpecenstvo ako bravcove maso...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod Amaguk » Pia 12.09.2008 10:17

tak tak, hlavne v suvislosti s napr. vyssie spominanou ACH by som psovi diviace maso nikdy nedala tepelne neupravene
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod genetik » Pia 12.09.2008 10:50

Divina neznamena nutne len diviak, v hore zije napr. aj srncia zver, jelenia zver, muflonia zver, dancia zver.
Diviak = prasa = bravcovina v inom kabate = to ja radsej nie (pre uz raz spominanu paranoju :lol: )
genetik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Malacky, Praha

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod Amaguk » Pia 12.09.2008 11:00

ja viem, ze to neznamena diviak :no: to som sem dala ako priklad, kedze je to sucast diviny

no a ked spominas teda aj tie dalsie: a)neviem ako ty, ale aj teda ani nahodou nemam lacny zdroj divinoveho masa :ua:
b) diviny surovej by som davala naozaj len velmi dobre premrazenu (niekolko tyzdnov ci skor mesiacov), lebo prave divina je stale prenasacom parazitov, ktore v mase z konrolovanych chovov takmer vobec nehrozia
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod genetik » Pia 12.09.2008 11:10

divaj, otazka bola cim sa daju nahradit masove rebra (predp. ze Tobin myslel bravcove), nuz tak som napisal napr. hovadzie, jahnacie, z diviny.
Obuli ste sa do diviny.. co sa tyka tvojich bodov a) a b)
a) zdroj, niekto ma, niekto nema, za slusny peniaz sa daju objednat napr. na www.das-tierhotel.de - nemaju ich vzdy, ale obcas sa objavia
b) poriadne premrazena - to snad kazde surove maso, alebo nie? (divina v mojom pripade 3 tyzdne pri -80°C :lol: )
genetik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Malacky, Praha

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod Silwuska » Pia 12.09.2008 11:14

otazka bola cim sa daju nahradit bravcove rebra, ak ich chce davat surove bez toho aby ich musel mesiac mrazit...nie nahodou??? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod Amaguk » Pia 12.09.2008 11:17

k bodu b) nie kazde maso je nutne premrazat, ja napr. kridla a trupy ked ich cerstve donesiem hned z obchodu nemrazim, ale hned skrmujem, podobne aj hovadzie srdcia, nie je to nutne, mrazim len nezjedenu cast nakupu, aj to primarne z dovodu konzervacie a nie kilovania parazitov

Do diviny sa tu nikto neobuva, len upozornujeme na mozne, a v tomto pripade aj dost realne, rizika
a nie kazdy ma kapacity na dokladne a dlhodobe premrazenie vacsieho mnozstva masa

(divina v mojom pripade 3 tyzdne pri -80°C :lol: )

:oo: ty vlastnis mraziaren??? alebo tak trosku prehanas... :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod genetik » Pia 12.09.2008 11:23

sa teraz divam na mrazak, ze som to naozaj prehnal, ta teplota sa pohybuje medzi -75°C az -80°, takze -80°C je dolna hranica.. Mraziaren nevlastnim, ale mam v praci dva velmi slusne mraziace boxy :no:

otazka bola cim sa daju nahradit bravcove rebra, ak ich chce davat surove bez toho aby ich musel mesiac mrazit...nie nahodou???


nemyslim si, otazka bola cim sa daju nahradit, o mrazeni nikto nic nehovoril.

nie kazde maso je nutne premrazat


no vidis, ja si myslim, ze je to lepsie.. ach ta moja paranoja :aaa:
genetik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Malacky, Praha

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod franta_brko » Pia 12.09.2008 11:25

to by bolo jednoduchsie tu divinu poliat tekutym dusikom a zmrazit na chvilu na -190 stupnov celzia :)
Obrázok
"Nevedomosť zabíja."
Za peniaze si môžeš kúpiť celkom dobrého psa, ale nekúpiš si zavrtenie jeho chvosta.
franta_brko
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod genetik » Pia 12.09.2008 12:15

poliat tekutym dusikom - to by urcite nefungovalo.. skus si vyliat t. dusik na podlahu, vypari sa skor ako nieco zmrazi a podlaha zostane len chladna.. ale namacat v dusiku - to uz ano :lol:
genetik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Malacky, Praha

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod Tobin » Sob 13.09.2008 12:17

Genetik, ty paranoik, :ha: , divinu netreba. Ani jahnacinu, ci ine mnamky. Je draha, aj z najlacnejsieho zdroja je drahsia, ako hov, brav, kur.... Keby mi niekto podaroval kus jelenieho, diviacieho, muflonieho stehna, namocim na 3 dni do pacu z vody, octu, cerveneho vina, soli a diveho korenia, potom upeciem, urobim brusnicovu omacku a zozerem sam :ha:
genetik píše:v hore zije napr. aj srncia zver, jelenia zver, muflonia zver, dancia zver.Diviak = prasa = bravcovina v inom kabate = to ja radsej nie (pre uz raz spominanu paranoju

To mas zajedno, ani jeden exemplar ciernej ani vysokej zveri nie je z kontrolovaneho chovu. Ani ta rovnica nesedi, iba podla Brehma! Rozhodne nie, co sa tyka obsahu, kvality a cistoty masa.
Robim tak, ako Amaguk: Hned po naporcovani dam na veceru kludne cerstve spapt, ostatne konzervujem. Mojich -30 bohato staci.
Offtopic: Ked mas v robote v -80 mraze, ako to robis? Kazdy den donesies z roboty jednu porciu? A v piatok tri? :joint: :aaa:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod genetik » Pon 15.09.2008 17:46

Ak si dobre zo skoly pamatam, mali sme svinu domacu (Sus scrofa domesticus), zaradenu ako poddruh svine divej (Sus scrofa), preto pisem, ze je to bravcovina v inom kabate.

Na -80°C mam "zeleznu zasobu" a cerstve maso urcene na premrazenie, nie som totiz len paranoidny co sa vyzivy psa tyka, som este aj skrecok zasoby vytvarajuci :lol:
genetik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Malacky, Praha

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod Tobin » Uto 16.09.2008 14:04

Offtopic: Dobre si pamatas, lenze je to iba zoolgocky. Biologicky je napr. sus scrofa domestica podobna cloveku a to sa o divej povedat neda.... takze aj to zlozenie a nutricna hodnota budu ine (nehovoriac o cistote)
Je to ako v zivote - nie je svina ako svina :lol:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bravčové mäso - áno či nie?

Poslaťod shirae » Str 07.01.2009 21:06

Ked som spravne pochopila prispevky v tejto teme- nemusim teda varit bravcove masko kupene v obchode pre ludi a mozem dat psovi surovu paprcu, rebra alebo trebars mlete brav.srdce ? mozem aj 7 t. steniatku?
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava