BARF a torzia zaludka

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod Offca » Uto 17.07.2012 9:20

Babula, a bola krmena granulami či BARFom? Nejak som to z príspevku nevydedukovala.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod Babula » Uto 17.07.2012 9:43

Bola krmena granulami :( RC ...
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod Mackie » Uto 17.07.2012 11:59

:oo: to pises o Bele? a sakra

Offtopic: (inac som si vsimla, ze medzi majitelmi CSV je nejak rozsirene RC, nechapem, a mnohi nie su ani ochotni pristupit k dialogu, ze ked uz granule, tak nech nejake normalne)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod Babula » Uto 17.07.2012 12:47

veru Bella nas opustila... :plac: nejak sa mi to nechce stale uverit
davala som RC z jedineho dovodu- bolo jedine co zozrala ... povacsinou dostavala surove maso len poslednu dobu
to nejak odmietala tak sme presli na granule lebo bola schopna 4-5 dni nejest ked sa jej nechcelo to dane zradlo zozrat.. a to bolo jedine co zozrala ...
ale odmietam granulky uz.. v zaludku mala nestravene granule nebolo ich vela len zopar ale aj tak ked to beriem ze
dostala zrat skoro rano a stalo sa to poobede ...
teraz studujem BARF - mam aj knihu doma, citam nazory a 20.8. ked berieme stenulo tak postupne zavedieme :smile:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod pigie » Pia 02.08.2019 14:12

Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod Sunny » Uto 14.01.2020 10:05

Existuje nejaké doporučenie na maximálnu jednorázovú "bezpečnú" dávku žrádla? Mi už dlhšie vŕta hlavou...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod Elis » Uto 14.01.2020 10:18

ne.
a existuji i názory, ze pes by mel zrat jednou za několik dni a funguje jim to taky :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod Sunny » Uto 14.01.2020 10:27

Hm...
Pes, 2,5 roka, celoživotne kŕmený BARFom. Už počas žrania (mleté maso -kuracie, bravčové, ryba, kurací trup, vločky, cestoviny - dostával fakt veľké porcie) sa začal tváriť divne, naťahovať sa, líhať. Za hodinu a pol bol jak balónik, za ďalšiu pol hodinu už u veta na stole, žalúdok obrovský, cez celé brucho, čiastočne pretočený, slezina úplne. Happy end, vďaka skorému zákroku.
Ale prečo? :nwm: Mi to vŕta hlavou, moje psiská v zime a tréningu vyzerajú jak radiátory, cpem do nich čo sa vojde, ale toto ma straší...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod Elis » Uto 14.01.2020 10:30

moje fena dostala torzi na prazdny zaludek po tom, co se napila z bazenu ( zapusteny do země).
z bazenu, ze kterého pilo a pije xy psu roky :nwm:

nevim. myslim si, ze to proste nejde uplne ovlivnit.
nafukuji se i psi s prisitym zaludkem
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod pigie » Uto 14.01.2020 10:40

Lyova chovatelka odsledovala u jej odchovov, ze aj toto je dedicnost. Proste jej to vyskakuje len v istych liniach... Preco sa to u niektorych psov deje a u niektorych nic, aj ked sa prezeru rizikovych veci? :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod Sunny » Uto 14.01.2020 10:47

Tuna to dedičnosť nebude, dokonca ani nejaká extra plemenná predispozícia, akurát stavba tela je riziková. A zarazilo ma teda aj to, že prejavy začali hneď pri žraní. Možno sa mu niekde zasekol ten trup kurací, k tomu tá veľká dávka žrádla, no, bůhví...
Len mi v súvislosti s tým napadla tá otázka množstva - teoreticky by sa pes nemal prežrať tak, že ho to zabije, ale poznám svoje bezodné studne :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod Elis » Uto 14.01.2020 10:51

tak ja si porad myslim, ze pes je selma. a prezrani do bezvedomi by mělo patri do jejich života :nwm:
si vezmi, kolikrat lidi pisi, ze pes jim sezral pul pytle grancli - a nic.
a to maso by melo byt "bezpecnejsi " nez grancle.
jedine, co me napada jako riziko je hltani a pazravost bez kousani. ze polykaji i vzduch
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod pigie » Uto 14.01.2020 10:52

A to im davas take velke porcie 2x denne?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod Sunny » Uto 14.01.2020 11:01

Práveže kŕmim len večer - ono stíhať to ráno pred prácou pri toľkých psoch nie je sranda, k tomu husky sú tlusté jak prase, takže tým v bohate stačí večera - no a dávať ostatným a im nie by vo svorke moc dobroty dlhodobo nerobilo. Takže mi viac vyhovuje raz denne - samozrejme ak im to nemá nejako škodiť.
Elis - jo, to hltanie by mohol byť problém. Tí moji sú našťastie premýšľavci a pekne všetko pokúšu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: BARF a torzia zaludka

Poslaťod gaidheal » Uto 14.01.2020 13:07

Sunny píše:Hm...
Pes, 2,5 roka, celoživotne kŕmený BARFom. Už počas žrania (mleté maso -kuracie, bravčové, ryba, kurací trup, vločky, cestoviny - dostával fakt veľké porcie) sa začal tváriť divne, naťahovať sa, líhať. Za hodinu a pol bol jak balónik, za ďalšiu pol hodinu už u veta na stole, žalúdok obrovský, cez celé brucho, čiastočne pretočený, slezina úplne. Happy end, vďaka skorému zákroku.
Ale prečo? :nwm: Mi to vŕta hlavou, moje psiská v zime a tréningu vyzerajú jak radiátory, cpem do nich čo sa vojde, ale toto ma straší...


mohla byť prvotná tá torzia sleziny (väčšinou to vzniká mechanicky - u nás to bol zoskok z výšky) a následne až žalúdka

ale prečo? - večná otázka, asi jednoznačnú odpoveď ti nedá nik. Čo mám odsledované, väčšina torzií mala súvis so stresom, lebo viem o prípadoch po granuliach, po varenom s ryžou, po mäse, po napití, aj na prázdny žalúdok. Ale ten stres bol vo väčšine prípadov prítomný.
držím palce, aby ste zvládli rekonvalescenciu
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava