Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.
Odoslať odpoveď

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Štv 23.02.2012 19:51

Dneska som ich videla u nas na DD u Mirana :no:

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Štv 23.02.2012 19:56

calwen píše:Dneska som ich videla u nas na DD u Mirana :no:

aaaaa ked ich tam uvidis najblizsie mohla by si mi ze brnknut, pripadne kupit nejake kilecko a ja by som si po ne zbehla k tebe potom? :aaa: bo sa bojim ze kym sa tam ja z prace dotrepem, uz ich nebudu mat :ua:

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Štv 23.02.2012 19:57

Bravcove chvosty ma urcite Achberger na Sancovej, len tam treba ist cez tyzden idealne dopoludnia :yes:
Ale videla som tento tovar aj vo Fresh markete (stara ikea) na tomasikovej, tam je okrem Achbergera, ktory ma chudobnejsi sortiment ako ten na Sancovej, jedno male DOMACE masiarstvo, tam mavaju tiez bravcove chvosty, ale aj ine speci veci :yes:

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Štv 23.02.2012 20:26

mairi píše:
calwen píše:Dneska som ich videla u nas na DD u Mirana :no:

aaaaa ked ich tam uvidis najblizsie mohla by si mi ze brnknut, pripadne kupit nejake kilecko a ja by som si po ne zbehla k tebe potom? :aaa: bo sa bojim ze kym sa tam ja z prace dotrepem, uz ich nebudu mat :ua:

Neni problem ale moc casto tam nechodim. Skoda, ze si to nenapisala dneska skor... Ale tak mozno si niekedy dame vychadzku na sidlisko :lol:

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Štv 23.02.2012 20:43

Ono problem je v tom, ze ja do mesta nechodim, cize si tazko vystriehnem ze kedy zrovna maju a cestovat hodinu tam a hodinu naspat do tyzdna len tak "naslepo" koli tomuto, na to bohuzial nemam cas :ua:
Calwen, ono to neponahla nejako surne, cize ked nabuduce uvidis nahodou, kup mi a ja pridem k vam vencit :lol:

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Sob 03.03.2012 13:41

Tak nakoniec to vypadá, že postavenie Retra u nás v Ružinove bude mať viacej kladov ako záporov. V Terne má Miran mäsiarstvo. V poslednej dobe sa poriadne rozbehli. Takmer denne tam majú čerstvé bravčové srdcia, jazyky, pľúca (hrtany), nohy a chvosty. Hovädzie srdce a jazyk za 2,25 €/kg ak sa nemýlim, kuracie trupy O,66 €/kg. Pomerne často majú aj hovädzie chvosty. A čomu sa ja osobne najviac teším sú bravčové hlavy 0,75 €/kg. Páni mäsiari sú veľmi ochotní, dá sa s nimi dohodnúť aj na odložení, prípadne dodaní niektorých vecí. A dokonca mi jeden raz sám od seba ponúkol plnú tašku hovädzích kostí zadarmo.

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Sob 03.03.2012 13:48

Z tych trupov sa moc netes :heh:
U nas byvali za 0,5e a zrazu su za 0,99e :pac:

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Sob 03.03.2012 13:52

Hovädzie srdce a jazyk za 2,25 €/kg

kde to je? Kde? Kde? Kde? :aaa:
Mimochodom v Carrefoure som objavila bravčové kolená za tuším 1,39e/kg :smile: (u Achbergera majú za 2,70 tuším)

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Sob 03.03.2012 13:57

Calwen ticho ! Iba závidíš :lol:
miusiatko veď v Retre v Ružinove :heh:

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Sob 03.03.2012 13:59

Offtopic: to je to tam pri bežeckej dráhe? Pôjdem vykúpiť :lol:

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Sob 03.03.2012 14:04

Offtopic: Hej, ak keď tá bežecká dráha je skôr školský dvor :lol:

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Ned 04.03.2012 12:51

Offtopic: len tak orientacne, kolko tam stoji "normalne" maso? lebo tieto somarinky mate neuveritelne lacne, u nas ich bud nedostat, alebo aby clovek chodil zistovat kazdy den, ci naaahodou im nieco take neprislo, o cenach sa ani nevyjadrujem

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Pon 05.03.2012 9:15

No ja neviem, ja v KE kupujem zhruba za rovnake ceny, akurat je tu mensi vyber.
Hovedzie kosti riedke ( na nich je sem tam aj dost vela masa este ) - 0,4 €
Kacacie/husacie chrbty - 0,7 €
Bravcove paprcky, chvosty ( mimo huspeninovej sezony ) - cca 0,6 - 0,7 €
Bravcove kosti ( predne alebo zadne koleno ) - 0,1 €

Minuly rok sa este celkom dalo zohnat hovedzie ( harfy, chvosty, slachy atd ) Ale potom mi povedali v masiarstve kde som nakupoval, ze na bitunku odkial brali maso oni, prestali porazat bykov ( tusim niekde pri trebisove ), takze uz nebudu mat takyto "odpad" iba cistu svalovinu - kedze tu asi potom brali od inokadial.

Moze byt ze uz bude mozne zohnat harfy a podobne niekde ... len treba obehat masiarstva :)

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Pon 05.03.2012 12:17

este dopln, ze kde :no:

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Pon 05.03.2012 12:32

Kacka - HM tesco ( spominana cena je ked je akcia, inokedy stoji asi 1,2 € - avsak akcia byva tak kazde 3-4 tyzdne, takze vtedy nakupim 4-6 balicky - kazdy po cca 2 kila )
Hovedzie kosti, paprcky atd - OD Mila ( tahanovce )
Bravcove kosti - Na dominikanskom namesti ( tusim ze sa to vola masiarstvo u dominikana ) - tu to musim ist skontrolovat znova ci nahodou nebudu mat nejake hovedzie, tam vacsinou nakupuje otec, kedze nedaleko pracuje a ja to mam dost od ruky :)
Odoslať odpoveď