Čo hľadať v mäsiarstve

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Domik » Štv 06.10.2011 18:49

Offtopic: :ua: no hej.. tak sa zije na vychode..
Obrázok

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself
Josh Billings
Domik
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483
Bydlisko: Prešov

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod pigie » Štv 06.10.2011 19:32

Offtopic: Chvosty som vzala blizko zaverecnej vsetky co mali, mame zasobu. Vdaka za nevykupenie :heh:
Inak, co sa tyka ceny chvostov, bralasom po 0.69/kg ovela masitejsie ako ma orban. Len nam bohuzial to masiarstvo zrusili :ua: Asi to bolo tymi lacnymi chvostami :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod tera » Štv 06.10.2011 20:47

lucik píše:máme možnosť odoberať nahrubo pomletú bravčovo-hovädziu zmes, ktorú z väčšej časti tvoria hrtany, potom šľachy, trochu vnútorností - pľúca, slezina, občasne koža. je to z mäsiarstva, skontrolované mäso, pôvod ČR a SR.
cena je 0,80 EUR/kg, balenia cca 7kg, zmrazené, naraz max. cca 200 kg, ale aj menšie množstvá.

už nejaký čas tým kŕmime a aj keď jedno balenie sme mali s dosť vnútornosťami, ďalších x bolo v poriadku, mäsko pekné, ružové.. problém je len s dovozom - museli by ste si pre to prísť do Drahoviec, teoreticky menšie množstvo by sa dalo doviezť po dohode do BA :nwm:
večer odfotím..


škoda, že to je balené po 7 kg :ua: to je na mesiace ...
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Kiara » Štv 06.10.2011 21:38

Ja som kupila u Achbergera na Herlianskej hov. jazyk, aj srdce tiež po 2,4€.....sme tretí deň na BARFe, no a keď malej dám zeleninu či ovocie všetko po hodinke dvoch vyvráti, a mliečne výrobky hneď. mäso nie, ani kosti. Je to ok? Zvykne si jej žalúdok na tu zeleninu? Predtým popri granulách som sa s nou delila s ovocím alebo pri varení jej dala zeleninu a nič ale to boli také malinke porcie. Tak snáď sa jej to upraví, lebo misku vylíže celú bez problémov. A ešte sa chcem opýtať, kuracie krídla kg po 1,99 je veľa? Nemám šajnu v akých cenových reláciách sa pohybujú. Ďakujem =)
Ak po smrti nejdú psi do neba, potom chcem ísť tam, kde oni

Šteňa je ešte veľmi malý a nesčítaný pes. Už jeho pohľad však vraví slovami klasika: "Človeče, ja nemám nič, iba teba. Ale pozeraj, my dvaja sme perfektná psia svorka, však?"
Kiara
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Bratislava Ruzinov

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod lucik » Štv 06.10.2011 22:18

Tera, ja si to tiež nechám trošku rozmraziť a naporcujem na cca 700g. Aké balenie by si si predstavovala? Myslíš, že niekde predávajú 200g balenia? :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod lagunasa » Pia 07.10.2011 10:05

k Orbanovi nechodim lebo 1. Mam to daleko, 2. Zda sa mi drahy. Ale mozno tam dnes skocim (aj ked tak leje) po praci. Viete o nejake predajni najblizsie k Racianskemu mytu, prip. Obchodnej?
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Dana D » Pia 07.10.2011 10:26

Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 07.10.2011 10:34

Kiara píše:....sme tretí deň na BARFe, no a keď malej dám zeleninu či ovocie všetko po hodinke dvoch vyvráti, a mliečne výrobky hneď. mäso nie, ani kosti. Je to ok? Zvykne si jej žalúdok na tu zeleninu? ....
kuracie krídla kg po 1,99 je veľa? Nemám šajnu v akých cenových reláciách sa pohybujú. Ďakujem =)


akú zeleninu a ovocie dávaš a v akej forme?
Dávaj rozmixovanú a skús ju spariť, možno to jej žalúdok lepšie strávi, dávaj zo začiatku len jeden druh zeleniny a ovocia a iné pridávaj neskôr (ako u detí)
ja kupujem krídla pre psov asi do 1 €, pre ľudskú spotrebu je cena 1,6 - 2 € normálna, ak nemáte takú spotrebu ako naše obludy, je to v pohode...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod tera » Pia 07.10.2011 13:47

lucik píše:Tera, ja si to tiež nechám trošku rozmraziť a naporcujem na cca 700g. Aké balenie by si si predstavovala? Myslíš, že niekde predávajú 200g balenia? :nwm:


nie, ved to jasne ze nie, ale ked 7 kg naporcujem po 200 gramov, tak to 35 balíčkov :ha: kde to narvem? ale tak možno by som vzala :smile:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod casira » Pia 07.10.2011 15:51

Dnes mi susedka doniesla 10kg kuraciny po 36 centov/kg-trupy,krídla.Celkom dost masa je na tupoch,sú aj s krkmi.Naporciované a už sa aj mrazia.Som rada,cena parádna,psy majú na pár dní zásobu. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 07.10.2011 20:48

Lucik, keďže sú tam hrtany tak predpokladám že sú tam pomleté chrupavky že? :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod lucik » Pia 07.10.2011 21:03

áno Ulfi, to je základ toho - hrtany..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Kiara » Sob 08.10.2011 14:39

akú zeleninu a ovocie dávaš a v akej forme?
Dávaj rozmixovanú a skús ju spariť, možno to jej žalúdok lepšie strávi, dávaj zo začiatku len jeden druh zeleniny a ovocia a iné pridávaj neskôr (ako u detí)
ja kupujem krídla pre psov asi do 1 €, pre ľudskú spotrebu je cena 1,6 - 2 € normálna, ak nemáte takú spotrebu ako naše obludy, je to v pohode...[/quote]

Dávala som jej mrkvu, uhorku, paradajku, šalát, jablko hrušku banán, a som to mixovala....... ale som skúsila jej to pokrájať na malé kocky a takto to nevyvráti. a dávam jej to po malých porciách na viac krát. aj keď pokrájané to vraj nie je až tak dobré stráviteľné, ale určite lepšie ako nič... :smile: a dávala som jej i tvaroh s vajíčkom a všetko v nej ostalo...len má znervózňuje to že veľmi veľa ciká, a ešte odkedy máme surovú stravu keď sa vyciká, tak jej na pipine ostane taký biely výtok, môže to byť z prechodu na tu stravu? Nikdy som sa s takými niečim nestretla a neviem či mám ísť vet. či len zase nestresujem zbytočne.
Ďakujem prajem pekný dnik :ahoj:
Ak po smrti nejdú psi do neba, potom chcem ísť tam, kde oni

Šteňa je ešte veľmi malý a nesčítaný pes. Už jeho pohľad však vraví slovami klasika: "Človeče, ja nemám nič, iba teba. Ale pozeraj, my dvaja sme perfektná psia svorka, však?"
Kiara
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Bratislava Ruzinov

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 08.10.2011 22:02

Toľko druhov naraz sa mi zdá na prvý týždeň Barfovania veľa.
Biely výtok a častejšie cikanie by nemalo byť z prechodu na BARF, nebude sa hárať?
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod weron » Ned 09.10.2011 21:54

:-) a ako je na tom TRNAVA ? Ceny a vase skusenosti v masiarstvach ? Dakujem :-)
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava