Čo hľadať v mäsiarstve

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod lagunasa » Str 05.10.2011 11:40

ten bitunok bude asi najlepsie riesenie
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Kiara » Str 05.10.2011 13:29

Zdravím, čo sa týka toho mäsiarstva kde si spracúvajú sami mäso tak je to Orban an Bottovej, a aj kosti tam davaju zadarmo my sme tam boli vcera a akurát priniesli asi 6-8 prepraviek, brav. hov. kosti... vrelo odporúčam.
Ak po smrti nejdú psi do neba, potom chcem ísť tam, kde oni

Šteňa je ešte veľmi malý a nesčítaný pes. Už jeho pohľad však vraví slovami klasika: "Človeče, ja nemám nič, iba teba. Ale pozeraj, my dvaja sme perfektná psia svorka, však?"
Kiara
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Bratislava Ruzinov

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Ulfheiðr » Str 05.10.2011 20:22

Kiara vďaka za tip, tak skúsim. Len pre nás tie kosti ee. Ale tak za vyskúšanie nič nedám. Možno tam budú mať aj mäkkociny :lol:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Sunny » Štv 06.10.2011 10:45

Ak by mali, tak by sme sa k odberu pridali aj my. K tomu kvalitnému mjasku by sem tam nejaký "blivajz" neuškodil.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Haleth » Štv 06.10.2011 13:58

Ach jaj, dnes som bola u Orbana, takže mám plnú, ale naozaj plnú chladničku mäsových výrobkov a neviem kam ich dám :ach:
Musím pochváliť personál, veľmi ochotný a milý (až na pani pokladničku, asi nemala svoj deň) a slušný výber.
V ponuke majú aj "mäsovú" mrazenú zmes pre psov, je to taký cca 1,5 kg šulec - zloženie: hovädzí orez s lojom (20%), bravčový orez s kožou (20%), hydinové mäso (16%), bravčové vnútornosti (10%), ryža, vývar, jedlá soľ, chemická konzervačné látka E250, Výrobca: Orban. Vzala som jeden, len tak zo zvedavosti. Cena 0,40 €/kg
Ďalej som kúpila
bravčové (polené) paprče 0,20 €/kg
bravčové chvosty 1 €/kg
bravčové obličky 1,20 €/kg
kuracie chrbty 0,50 €/kg
Obrázok
Čo sa týka kostí zadarmo: majú aj bravčové aj hovädzie (väčšinou kĺbové), všetko slovenský chov. Ilustračné foto zde:
Obrázok
Vrelo odporúčam, ale na dve veci treba dať pozor:
1. Skontrolovať si, či vám dajú všetko. - Bola som tam asi o pol dvanástej a mali slušný zhon, tetuška mi zabudla dať všetky tašky, zistila som to až doma. Ale žiaden problém s vybavovaním, hneď sa mi ospravedlňovala, že keď to zbadala, tak som tam už nebola, odložila mi to do mrazáku.
2. Doniesť si vlastné kvalitné tašky. Cestou domov zo mňa odpadávali kosti a bola som celá zaprasená.

A potom som sa ešte zastavila u Achbergera, ten mal aspoň hovädzí jazyk, tuším 2,4 €/kg
Obrázok
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Offca » Štv 06.10.2011 14:02

Tie psie šulce ma s.rú. Aká by to bola dobrá vec, keby tam nešupol tu sol a Ečko. A pritom načo, ked to mrazí? :hmm:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod pigie » Štv 06.10.2011 14:05

Haleth - dnes som mala na plane tam ist, cez obed som to nestihla, takze ak si mi to vsetko vykupila, tak si ma nezelaj! Inak oblicky mavaju bezne aj telacie :yes: A mrzi ma, ze zdvihli cenu bravcovych spicov na 2.40/kg :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Haleth » Štv 06.10.2011 14:13

Offca pravda... Ja som to ani nechcela vziať, pretože je to tepelne spracované a aj tá ryža a tak, ale zas mojej to neuškodí a stojí to blbých 0,40 €/kg, tak som vzala jeden len tak.
pigie niečo tam ešte pozostávalo, dákych králikov ešte bude mať :jazyk: Aj bravčové pľúca mal, len tie som nevzala. Mňa najviac ma tam lákali údené bravčové paprče, krásne voňali, ale neviem, čo by som s nimi robila :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Dana D » Štv 06.10.2011 14:29

Ten šulec to ti je teda riadny humus. Smrdí to akoby to bolo spálené a tie zbytočné E-čka, no fuj. Nikdy viac.

Achberger - hovädzí jazyk - to kde stojí 2,4? :oo: Nemali by mať jednotný cenník vo všetkých (aspoň bratislavských predajniach?) Ja ho bežne kupujem za 2 ...
EDIT: teraz čítam poriadne, že píšeš "tuším".
Lebo ja tam rada kupujem práve ten jazyk a hovädzie srdce, oboje za 2 eurá.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Offca » Štv 06.10.2011 14:31

Ja ten šulec nevnimam ako úplné fuj. Semtam to kupim, hlavne ked hrozí, že nie je čas sa piplať s mäsom. No sú tam odpady, čo iné čakať. Rovnaké odpady, ale nevrazené do šulca, som ja brávala od inej mäsiarky. Orbán tomu dá nejaký "tvar".. blbé je, že nie moc želaný.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod pigie » Štv 06.10.2011 14:34

Ti dam! Si ma nezelaj :D ja tam kupujem hlavne chvostiky vo velkom a morcacie krky a tie spice. Inak obcas morcacie zaludky a srdcia, co mavaju hadam len tam, obcas pecen alebo oblicky. Ale dnes idem na tie chvosty.... Ak tam nebudu, si mrtva :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Haleth » Štv 06.10.2011 14:42

Dana D dnes tam ešte idem, tak sa na to pozriem.
pigie ja som brala iba pár na skúšku, keďže nie sú kapacity, takže som v tom nevinne :angel:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Dana D » Štv 06.10.2011 14:57

Inak k tomu bravčovému u Orbána. Mi to nedalo a som tam zavolala. Vedúci výroby mi povedal, že bravčové mäso berú od slovenských a českých spracovateľov. Pri tom českom však nevie zaručiť, že krajina pôvodu mäsa je Česko. Predpokladá, že môže ísť o mäso z holandských chovov. Čo sa týka kontrol tak prízvukoval, že mäso je vysokej kvality a je naozaj pod tvrdou kontrolou, čiže nesmie obsahovať žiadne parazity ani vírusy.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod lucik » Štv 06.10.2011 15:53

máme možnosť odoberať nahrubo pomletú bravčovo-hovädziu zmes, ktorú z väčšej časti tvoria hrtany, potom šľachy, trochu vnútorností - pľúca, slezina, občasne koža. je to z mäsiarstva, skontrolované mäso, pôvod ČR a SR.
cena je 0,80 EUR/kg, balenia cca 7kg, zmrazené, naraz max. cca 200 kg, ale aj menšie množstvá.

už nejaký čas tým kŕmime a aj keď jedno balenie sme mali s dosť vnútornosťami, ďalších x bolo v poriadku, mäsko pekné, ružové.. problém je len s dovozom - museli by ste si pre to prísť do Drahoviec, teoreticky menšie množstvo by sa dalo doviezť po dohode do BA :nwm:
Obrázok
Naposledy upravil lucik dňa Štv 06.10.2011 22:14, celkovo upravené 1
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Mackie » Štv 06.10.2011 18:39

Offtopic: u nas chvosty cez 2 eura, kosti "zadarmo" niekde aj za 30 centov, ostatne uz ani nekomentujem.. a nechapem
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava