Čo hľadať v mäsiarstve

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod lenka_1705 » Pon 10.10.2011 20:57

abbeylee: ako kde, treba si vyhliadnut dobre masiarstva a akcie. ja nakupujem najcastejsie u gasparika, u faju a v semate. bravam hov.srdce a hov.jazyk 1.65€/kg, hov.pecen, pluca, ladviny, slezinu 0.3-1€/kg, hov.chvost 1.35€/kg, bravcove rebra a masove spicky 1.5€/kg, krizne kosti a bravcove chvosty 1-1.5€/kg, kosti z krkovice 0.3€/kg, kur.stvrte ked daju akciu 1.59€/kg, v niektorych davaju aj velke kosti zadarmo.. a to je z masiarstiev asi vsetko pretoze ine sa neoplati :ahoj:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod allesandra » Str 12.10.2011 15:21

Ahojte, my sme týžden na Barfe a zatial sa darí dobre, mala všetko popapá.
Chcem sa informovat, dávate aj bravčové mäso? Lebo k tomu som čítala že by sa nemalo dávat, vraj može mat parazity. Naša malá má 4 a pol mesiaca, tak čo myslíte s tým bravčovým?
Inak dávame kuracie prsia, kuracie krky, srdiečka, zaludky, hovädzinku.....zatial všetko kupené v Tesku. Musíme skočiť k tomu Orbanovi.....
Prípadne viete odporučit niečo v BA? Dakujem :smile:
allesandra
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Offca » Str 12.10.2011 15:58

Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Barbara » Str 12.10.2011 16:50

Offtopic: Offca :haha: a nebolo to ani tak veľa príspevkov dozadu.
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod monika_knv » Sob 12.11.2011 14:38

viete o nejakom dobrom masiarstve v KE? ja do ziadneho nechodim, tak neviem, kde mozem co najst...
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Barbara » Štv 17.11.2011 13:02

Včera som kúpila v Hypernove v Poluse odrezky hovädzieho na klobásy, bez soli a korení. Pekná svalovina tam bola. Bolo to balíčkované, vyberala som ti také kde bolo viac svaloviny. :jop:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod ariel » Štv 17.11.2011 19:07

SUSENE HOVADZIE MASO NA KRMENIE PRE PSOV - 1
Predam susene hovadzie maso na krmenie pre psov.1kg suseneho masa zalejete 2L teplej vody cim ziskate 3kg hovadzieho chutneho masa a podavate na 1.diel masa a 3 diely prikrmu(cestoviny,ryza,pecivo,granule........ ..)Susene maso obsahuje vsetky latky ako maso surove a je velkou prirodnou zasobarnou energie.Cena:0.75cent/kg,cestoviny instantne(netreba varit) 0,50ent/kg.

hm, co hovorite na toto?
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Barbara » Štv 17.11.2011 19:25

Ariel, minule som tiež na to kukala. Ale neviem, neviem. Ja som taký neveriaci Tomáš :heh: pokiaľ to niekto neskúsi a objektívne neohodnotí, tak tomu neverím :yes:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Sunny » Pon 21.11.2011 14:33

Sušené hovädzie mäso predáva napr. Falco - kto vie, či niekto nekupuje od nich a potom to takto rozpredáva ďalej :nwm: Detto tie instantné cestoviny - také pre zmenu predáva Vetamix ak sa nemýlim.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod ariel » Pon 21.11.2011 17:15

prosim vas, bravcove usi podavate ako plnohodnotnu 1 krmnu davku, alebo len ako doplnok? ako casto ich mozem psovi davat? brrr, maju este kovove oznacenie a umely kruzok, musim to vyrezavat z ucha :ach: , pridali sme do jedalnicka bravcovinu, najprv sa okunal, smrdelo a potom ham
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Barbara » Uto 22.11.2011 10:45

Sunny píše:Sušené hovädzie mäso predáva napr. Falco - kto vie, či niekto nekupuje od nich a potom to takto rozpredáva ďalej :nwm: Detto tie instantné cestoviny - také pre zmenu predáva Vetamix ak sa nemýlim.


A je to plnohodnotné mäso? resp. aspoň výživové hodnoty :no:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Offca » Uto 22.11.2011 11:08

Ja som sušené mäso brávala od Butyku (tuším 10-kilové vrecia) tak pred viac ako 10timi rokmi v lete, ked sa z argentínca stal absolútny nežravec a jediné, čo akotak akceptoval, bolo sušené mäso. Vtedy ešte nebolo Falco ani nič také.. neviem, odkial to Butyka bral / mal, ale verím, že takých producentov je asi viac.
Vtedy mi na tom pes v pohode tie dva mesiace prežil, nebolo vidieť nejaké nedostatky, napriek tomu som stále pesimistická a myslím si, že taká vec nemôže nahradiť plnohodnotnú stravu. Ale to som ja, môj dojem nie je ničím podložený a podobné dojmy mám aj vtedy, ked šupnem raz za uhorský rok psom granule.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod Sunny » Str 23.11.2011 13:36

Či je to plnohodnotné mäso záleží od zloženia - z čoho to je :smile: Môžem sa skúsiť doma pozrieť, aké výživové hodnoty sú popísané na tom Falcovom. Asi by som nekŕmila psa denne iba týmto, keďže pes má podľa mňa kúsať, na to má zuby, ale na dovolenky, treky, ako náhrada za mleté mäso, ak potrebujem zamiešať zeleninu a tak, je to podľa mňa super vec.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod merri » Str 23.11.2011 21:50

Nejake vyzivove hodnoty su napr. tu: http://www.sokolfalco.com/sokolfalco/eshop/0/0/5/4-SUSENE-DRCENE-MASO
Mna by zaujimalo, ci je to maso tepelne upravene - ked sa zarobi s vodou, vysledok je ako surove alebo varene maso?
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Čo hľadať v mäsiarstve

Poslaťod mairi » Štv 23.02.2012 19:49

Som zufala, z nejakeho mne neznameho dovodu prestali v mojom drahom Terne predavat bravocve chvosty, co je jedina kost, ktoru je ochotna moja Cora normalne zrat okrem hydinovych kosti, neviete niekto z BA o nejako inom aktualnom zdroji? docestujem si po ne kamkolvek, pls help :plac:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava