Kuracie mäso

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Kosti

Poslaťod nono » Ned 07.02.2010 18:58

Sisulilinka skúšala si trupy aj odd iných hydinární? Jediné čo ma napadá je buď vysoký obsah antibiotík (zvyškov) v kurencoch. Alebo skús kúpiť na tržnici od babičiek čo tam predávajú sliepku na polievku a tú mu naporcuj. Tie sliepky sú pekne staré a na dedine to nekrmia kadeakým sajrajtom.
nono
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 107
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Kosti

Poslaťod Mackie » Ned 07.02.2010 19:12

na fore sme sa uz o tom bavili, ze minimalne u nas je zakaz "krmit" antibiotikami
ale alergia na samotne kuracie maso je dost casta, tak ked mu tie trupy robia zle, nedavaj mu ich, ak aj ine kuracie mu robi zle, tak ho vyluc uplne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kosti

Poslaťod nono » Pon 08.02.2010 22:34

zákaz kŕmiť a nerobiť to sú 2 rozdielne veci.
drvivá väčšina lacného kuracieho je z dovozu!
nono
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 107
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Kosti

Poslaťod Mackie » Pon 08.02.2010 23:12

antibiotika su zakazane v celej EU
a kazdy si musi vybrat, cena vs. kvalita
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kosti

Poslaťod Sisulilinka » Str 10.02.2010 16:48

Neviem teda ako antiobiotiká, ale dopátrala som ku konzervácii kurčiat a mám pocit, že to bude tým. Alergia viem, že je dosť častá, ale naše ju nemali, preto mi to pripadá divné.Mohli sa im spustiť po čase, to uznávam tiež, ale jednu sučku mám moc krátko na to, aby sa jej spustila alergia, ale potom je možno alergik a nevedela som to.Bol to len môj postreh, že čo stalo nám pri kŕmení kuracími trupmi. :nwm: Ja už kuracie dávam výnimočne, teda skoro vôbec, bo nemám zdroj z "domáceho" prostredia a robí im to zle.

Fajn, veď viem, že každý má na výber, cena vs. kvalita, ale psom bio kura nekúpim, na to fakt nemám, aby som dávala 10 eurášov za 1kg, za kurčiatko pre psi.A tipujem, že je pomerne málo ľudí, ktorí ho doprajú aj sebe, nieže psom.
Sisulilinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 360
Bydlisko: Pezinok

Re: Kosti

Poslaťod Amaguk » Sob 20.02.2010 12:10

Offtopic:
nono píše:zákaz kŕmiť a nerobiť to sú 2 rozdielne veci.
drvivá väčšina lacného kuracieho je z dovozu!

pochybujem, ze sa ten zakaz nejako vo velkom obchadza :ach:

o kurencoch z dovozu som uz pocula, ale stale som sa zatial nedopatrala, z akeho konkretneho dovozu mozu byt tie cerstve chladene kurence, ktore maju na obale uvedeny nazov konkretnych hydinarni napr. Gbely alebo Hyza Topolcany :nwm: Viem ze morky a kacice sa dovazaju z Madarska - je to oznacene na obale, vajcia zase z CR; obe su krajiny podliehajuce normam EU.
takze mam dojem, ze strasenie nekvalitnou hydinou z dovozu je skor z kategorie JPP nez realny fakt
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kosti

Poslaťod Megi » Sob 06.03.2010 23:52

Amaguk píše:Offtopic: stale som sa zatial nedopatrala, z akeho konkretneho dovozu mozu byt tie cerstve chladene kurence, ktore maju na obale uvedeny nazov konkretnych hydinarni napr. Gbely alebo Hyza Topolcany


Kuracie kupujem zásadne z HYZY, pochádza zo Slovenska (malinké množstvo môže byť z ČR) z Farmy HYZA. Je ale fakt, že v podnikovej predajni je krajšie, čerstvejšie, než napríklad v Kauflande a Lidli, aj keď je pod značkou HYZA. Bude to zrejme vec skladovania :nwm:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Mäso?

Poslaťod Mackie » Pia 12.03.2010 13:28

Baarbora píše:...
Rastove hormony su zakazane, rovnako ako vacsina chemie- kazda pouzita chemia(ATB a podobne) sa musi zapisat a toto maso uz nemoze byt pouzite na ludsky konzum. To su ale podmienky nase, otazne je, ako je to v okoli( HUN, PL), kedze na Slovensku sa "vyraba" minum masa, ktore je dostat kupit v obchodoch. Druha vec je, ze pokial je maso vhodne na ludsky konzum, asi bude pozivatelne aj pre pesov.
...

na toto som teraz narazila - je to naozaj tak? ze sa chemia zaznamena, a potom uz nemoze ist kurca na ludsky konzum? to by znamenalo, ze kurcata su naozaj "ciste"
a malo by to zrejme platit v celej EU, pochybujem, ze len Slovensko si vymyslelo takyto postup :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Amaguk » Pia 12.03.2010 22:48

kedze na Slovensku sa "vyraba" minum masa, ktore je dostat kupit v obchodoch

pokial viem, tak je to presne naopak, vacsina masa v nasich obchodoch je z domacej produkcie
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Rauke » Pia 12.03.2010 23:50

väčšina nášho mäsa sa vyváža do zahraničia. naopak v našich obchodoch predávané mäso pochádza prevažne zo zahraničia. na SK sa len spracúva. a v HU,PL príp. iných štátoch neplatia také prísne kritériá ako u nás - čo sa týka antibiotík a stimulátorov. ale pokiaľ viem, tak ich mäso sa k nám hojne dováža.

hodilo mi to sem niečo iné... pohľadám čo som chcela...
Naposledy upravil Rauke dňa Sob 13.03.2010 0:01, celkovo upravené 2
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Amaguk » Pia 12.03.2010 23:58

Renique, a tuto info mas odkial?
z (mne) dostupnych zdrojov viem, ze na SK sa v nejakej signifikantnej miere dovaza len ista cast hydiny a vajec (CR, Madarsko) a bravcove z Polska

a v HU,PL príp. iných štátoch neplatia také prísne kritériá ako u nás - čo sa týka antibiotík a stimulátorov
- :ach: na tieto krajiny sa vztahuju presne tie iste EU normy ako na Slovensko (aj ked surovym bravcovym z Polska radsej nekrmit kvoli pseudorabies)
plus nejake mrazene hydinove veci mozu pochadzat odinakadial (ja osobne som zatial za 3 roky krmenia barfom, a teda nakupovania rozneho masa, videla len improtovane pecienky, mrazene kurence boli vsetky zo SK)
vacsina masa vyprodukovana na SK sa na Sk aj spotrebuje, zo SK sa exportuje vascinovo len jahnacie maso
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Rauke » Sob 13.03.2010 11:35

chcela som sem dať jeden článok a vývoze mäsa, ale kdesi sa mi stratil.

keby to bolo tak ako píšeš, tak SK by bolo úplne sebestačné, nepotrebovali by sme nič vyvážať ani nič dovážať. len škoda, že to tak nie je. osobne som bola na 2 prasacích a jednej hovädzej farme. na žiadnej im to už nefunguje tak ako kedysi, na jednej uvažujú, že ju v najbližšom času zlikvidujú, lebo im to nejde. slovenský výrobca nie je schopný ani ochotný mäso za ich cenu kupovať a oni nie sú schopní mäso za nižšiu cenu produkovať, takže predávajú do zahraničia a ani to nie je ktovie čo,keďže všetci špekulujú ako nakúpiť lacnejšie.

to že má výrobok slovenského výrobcu ešte neznamená, že aj pôvod je na SK.

a to, že na Sk si spotrebujeme takmer všetko, čo vyrobíme je skôr utópia než realita.
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Amaguk » Sob 13.03.2010 11:52

btw, dost prekrucas co som napisala, ja totiz nikde netvrdim, ze Slovensko je vo vyrobe potravin sebestacne. Treba pozornejsie citat - Napisala som, ze velka vacsina masa, ktore sa na SK vyrobi sa na SK aj spotrebuje.

chcela som sem dať jeden článok a vývoze mäsa, ale kdesi sa mi stratil.

debata je ale o dovoze, nie o vyvoze :lol:

to že má výrobok slovenského výrobcu ešte neznamená, že aj pôvod je na SK.

ake vyrobky mas konkretne na mysli co maju SK vyrobcu ale ich povod nie zo SK?
podotykam, ze sme stale v teme Kuracie maso :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Baarbora » Sob 13.03.2010 20:38

toto som pisala v case prednasok na vyzive zvierat, alebo chovu oviec(teraz fakt neviem :ha: ), ale niekde sme sa bavili na temu maso a Slovensko a prednasajuci hovoril napr. aj o tom, ze u nas sa maso moc nepestuje(rozumej, neodchovava sa zver urcena priamo na konzum), ale ze zvierata su dovazane a nasledne spracovavane v slovenskych fabrikach(ktore aj tak prevazne vlastnia Dani). Co je na tom pravdy, neviem a uz vobec nie specialne ohladom hydiny( ale HD vlastnu vyrobu mame minimalnu)...Za tuto teoriu hovori aj to, ze coraz viac fariem krachuje(napr. aj vyroba mlieka- Dani ho vedia doviezt lacnejsie, ako Slovaci vyrobit)...
ohladom pouzitych liekov sa tu o tom uz viackrat pisalo, zviera, ktore bolo liecene, nie je urcene na konzum, resp. je tam nejaka "inkubacna doba" na lieciva a zviera moze byt zabite za ucelom konzumu az po uplynuti urcitej doby.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Kuracie mäso

Poslaťod Mackie » Ned 14.03.2010 0:26

a aky je rozdiel medzi antibiotikami, ktorymi sa zvierata liecia, a teda su chore, a antibiotikami, ktore sa tu stale v temach spominaju, ze nimi "dopuju" zvierata? ved ked je zakazane dat zviera s "chemiou" na ludsky konzum, tak je jedno, aka chemia to je.. takze by mali byt tie zvierata naozaj ciste :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava