Barf a cestovanie

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod Margita » Pon 16.01.2017 20:09

muromuro píše:proti parazitom :) aj s granulami sa da. ja len tolko, ze mame fakt vela precestovaneho a zhanat niekde obchod s masom, ked si hodinu od civilizacie, ked ho nemas kde ulozit, lebo si napriklad bez elektriky a mysliet na to, ze co okrem toho masa este musis prilozit, aby bola strava vyvazena a mysliet na to 2x denne, mozno nie je pre kazdeho. howg.

si z tej firmy?inak si to neviem vysvetlit,dva prispevky a kvoli tomuto
ty ozaj by si dal 10€ za pol kila vysuseneho masa a susenej zeleniny?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod Aris » Pon 16.01.2017 20:13

Pár dní pes prežije aj na granuliach a konzervách a neumrie nato. :ach:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod kellee » Pon 16.01.2017 20:43

ja sa inak dost tohoto bojim, niekam ist lebo mne sa alex z granul do :kak: :kak: este som rozmyslala nad za studena lysovanymi
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod Slausa » Pon 16.01.2017 21:37

Lisované :smile:
Na jedno/dvojdňové výlety sme skoro nikdy nič okrem pamlskov nebrali. Jednak s nami krpec chodí málo, druhak, keď bude treba, naje sa aj chleba S paštikou. On problém so žalúdkom nikdy nemal, skôr to, že nechcel, ale keď bol hladný, zjedol. A ak psačie, tak granule (hoci vždy radšej zje ten chleba)
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod kellee » Pon 16.01.2017 21:45

Slausa píše:Lisované :smile:
Na jedno/dvojdňové výlety sme skoro nikdy nič okrem pamlskov nebrali. Jednak s nami krpec chodí málo, druhak, keď bude treba, naje sa aj chleba S paštikou. On problém so žalúdkom nikdy nemal, skôr to, že nechcel, ale keď bol hladný, zjedol. A ak psačie, tak granule (hoci vždy radšej zje ten chleba)


:pac: :jop: heh diki :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod hriva » Ned 12.02.2017 14:22

Tak ja mám tie za studena lisované, yoggies, ale Bria z toho grca a strašne sere... ale obrovské kopy. Na dovolenku radšej normálne zoberem, a tam pripadne mäso kúpim keď sa bude dať.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod Snezienka123 » Ned 27.05.2018 9:06

Nechcem zakladať novú tému, tak to dám sem.
Chcela som sa spýtať, aké granule používate, keď nemôžete kŕmiť barfom (na cestách, táboroch, dovolenkách a pod.)?
Také, čo sa Vám osvedčili z hľadiska trávenia a kondície psa.
Poprosila by som konkrétne značky.
Prípadne čo je pre vás prioritou pri výbere granúl? Pomery proteínov, tukov, popola? Percentá mäsa a mäsových múčok? Konzervanty?
(ja ešte budem musieť dať pozor aj na veľkosť...nechcem dopadnúť ako v dávnej minulosti, keď som orijen krájala na polovice, aby ho vôbec zožrala :ach: )

Psina sa mi totiž zbláznila a prestala žrať barf. Ona síce je a bola nežravec a myslela som, že je to zasa také jej obdobie na pár dní, kedy sa tvári, že tým jedlom v miske ju chcem otráviť. Prestali pomáhať bežne používané "štartéry" (t.j. potraviny, ktoré začala jesť ako prvé a potom zožrala aj zvyšok v miske), prestalo fungovať aj občasné obvarenie, či uvarenie stravy. :ua: Keďže ona ako malé plemeno nemôže dlho hladovať (štýlom, že ak nežerie, dostane až ďalší chod), lebo potom sa jej pridávajú ďalšie problémy, som ponúkla konzervu, trochu, aby nemala problémy z hladu, no málo na to, aby ju to dokonale zasýtilo. To žrala s chuťou. Akonáhle som dala tú kôpku z konzervy do misky s barfom, ani sa jej nechytila...keď som tú istú kôpku presunula do inej misky, kde bola samostatne, misku doslova vylízala. Keďže nie som stotožnená s tým, aby sa živila len konzervami (ani z hľadiska výživy, ani finančne), ponúkla som jej granule opatlaté trochou konzervy. To už žerie ochotne takmer týždeň. Ja stále dúfam, že ju táto fáza čoskoro prejde, ale začínam šípiť, že to nebude len otázka týždňa.
Môj problém je v tom, že som začala dávať granule Timberwolf legends, čo som mala doma pre prípad cestovania, na pár dní boli pre ňu v pohode, no akonáhle tým kŕmim už viac dní, tak vidno, že :kak: má dvojnásobnú veľkosť ako pri barfe a kadí aj dvakrát denne (čo pri barfe zvykla raz za deň alebo raz za dva). Keď si to predstavím na v porovnaní s prijatým množstvom potravy, tak mi pripadá, že nič z toho nevyužila. No zatiaľ je inak bez problémov, ani tráviace, ani kožné, ani pokles energie.
Timberwolfov mám malé vrecko, takže ak ju táto fáza neprejde, budem musieť kúpiť nejaké iné granule...takže študujem granulové témy, snažím sa nájsť také, čo by mali vyšší podiel mäsa, neboli len z múčok a pod. a mali k dispozícii aj malé balenia (kašlem momentálne na nevýhodnú cenu), lebo aj také 2,5 kg by jej malo vystačiť tak na dva mesiace...ak by o vôbec žrala :nwm:

Idem pokračovať v štúdiu granulových tém :pac:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod tonamie » Ned 27.05.2018 9:42

Podmienky by splnali Alpha Spirit daju sa lahko zohnat aj v kamennych obchodoch a balene su po 210g vanickach. Na vyskusanie ok. Ja som davala only fish psy neboli extra zrave ale zozrali to. Granule su male kocky.
Balenia:
1x 210g (1 miska po 210g)
1,45kg (7 samostatných misiek po 210g)
5,67kg (27 samostatných misiek po 210g)
9,45kg (45 samostatných misiek po 210g
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod Snezienka123 » Ned 27.05.2018 10:32

Ďakujem za tip. :yes:
No tieto mi nepomôžu, pred pár rokmi som ich kúpila na cesty, ale psina ich vôbec nechcela. Pretože zloženie vyzeralo fajn a aj som čítala naň pochvalné recenzie z hľadiska žravosti/chutnosti, tešila som sa, že som našla niečo, čo bude chutiť. No mne v tej vaničke vôbec nepripadalo, že tam je polovlhká strava. Také suché kocky to boli, pre mňa zvláštne tvarom a konzistenciou, ako akvaristovi mi pripomínali sušené niťovky :lol:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod tonamie » Ned 27.05.2018 14:08

Tiez som od nich cakala viac ale psy mi to zozrali.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod majjuna25 » Ned 27.05.2018 23:22

Ja dávam najčastejšie Planinum :smile: , ak nie je dostupný mrazák. Sedí obom psom (fenka je teraz na hypoalerg.granulkách, takže ona papá tie, ale roky sme cestovanie riešili Platinom).
Skúšala som i najrôznejšie konzervy kvalitnejšie, ale obaja mi po konzervách hnačkujú, rovnako Alpha Spirit - tiež hnačka pri väčšom množstve.
Prípadne dám hocijaké kvalitnejšie granulky.
Kedysi som hodne hodne riešila zloženie, ale úprimne povedané, už sa s tým tak nepatlám, rezignovala som po skúsenostiach :lol: pár dní psom neuškodí prakticky žiadna (trocha kvalitnejšia) strava a po návrate domov sa vraciame k ich pôvodnému krmivu, čiže barf (fenka teda teraz granulky). A cestujeme väčšinou len na pár dní, výnimočne na týždeň, takže to nejak nehrotím.
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Surová strava