Barf a cestovanie

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Barf a cestovanie

Poslaťod Mišiak » Sob 11.01.2014 15:01

Ahojte,
napadla ma tak otázka, že ako riešite barf, keď cestujete alebo idete napr. na stanovačku a beriete so sebou aj psa. Zmeníte na ten čas jedlo na granule alebo hmm nechávate psa loviť? :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha:
Ďakujem :smile:
Mišiak
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod Mackie » Sob 11.01.2014 16:49

Kdesi sa to rozoberalo.
Daju sa kupit kvalitne masove konzervy (napr. Falco, naozaj masove), susene maso, nejake 2 dni to zamrazene maso vydrzi, a nakoniec ano, granule, kedysi sa tu robili caviky ako si ma pes 2 tyzdne zvykat na novu stravu a podobne, ale tak (niekedy doslova, niekedy nie :ha: ) nepo :kak: sa z toho, ked bude par dni jest granule :smile:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod Rehssi » Sob 11.01.2014 17:50

Ako poistku nosím granule. Nevadí mi kŕmiť počas výletu čisto granulami, ale zatiaľ k tomu nikdy nedošlo a to sme precestovali kus sveta. Aj ak sme bývali mimo civilizáciu v stane/ lacnej ubytovni, niekde nejaké mikro dedinské potraviny dostupné boli a v každých bol mrazák so sliepkou do polievky. Zásoby z domu vydržia bez chladničky na dva dni- deň príchodu a ešte celý nasledujúci (v lete).
Sú ľudia, čo psom mäso na cesty zavárajú. To sa mi vždy páčilo, aj tie konzervy od Falca sú skvelé. Len mne sa s tým nechce cestovať. Ak idem autom, vtedy nemusím nič dopredu riešiť, lebo sa môžem odviezť do najbližších potravín kedy potrebujem no a ak idem vlakom, tak nie je o čom- so žrádlom by som sa proste neodniesla...
ešte by som chcela pochváliť toto http://www.tapka.sk/kategoria/pre-psov/krmivo/salamy/ Je to ľahké, skladné, psom nebolo zle. Po sušenom mäse im zle vždy bolo... aj ak bolo s kosťami (napr sušené kuracie krídla)
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod moschino » Pon 16.01.2017 11:37

na výstave som videla toto, tak možno sa niekomu bude hodiť: https://www.2psy.sk/collections/susene-krmivo
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod vavrena » Pon 16.01.2017 16:46

Uff.. mne príde jednoduchšie navštíviť miestne potraviny a kúpiť tam akékoľvek mäso. 10 eur je za sušenú večeru pre psa celkom dosť..
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod pigie » Pon 16.01.2017 16:48

A to je polka maso a polka balast... Ale hlavne, ze bio.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod Aris » Pon 16.01.2017 16:49

Pobavilo :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod Margita » Pon 16.01.2017 16:50

za 10€ je pol kila svieckovice
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod vavrena » Pon 16.01.2017 16:54

tak ale.. BIO SEDMOKRÁSKY ste už niekedy dávali psovi? :haha:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod muromuro » Pon 16.01.2017 19:23

baby, ale ked idete niekam na stanovacku alebo mimo mesto, tak je zrejme problem kupit svieckovicu, premrazovat ju na 72 hodin a asi ani jedna z vas nekrmi cistou svalovinou :)
muromuro
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod vavrena » Pon 16.01.2017 19:48

muromuro píše:baby, ale ked idete niekam na stanovacku alebo mimo mesto, tak je zrejme problem kupit svieckovicu, premrazovat ju na 72 hodin a asi ani jedna z vas nekrmi cistou svalovinou :)


Myslím, že tu nikto psovi sviečkovicu nekupuje... prečo premrazovať 72 hodín? Čo kúpim, to zjedia, hneď.
Ja fakt kúpim mäso, aké majú aktuálne v miestnych potravinách, aj v zahraničí. A keď nakupovať nejdem, majú granule, vždy vezmem so sebou nejaké množstvo, aspoň mám prehľad, na ktoré ako reagujú.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod Aris » Pon 16.01.2017 19:55

Tak určite nekúpim psovi drahšie jedlo ako ma bude stáť celá stanovačka :haha: 2,5kg za 45eur?? To by môjmu psovi nevystačilo ani na týždeň.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod pigie » Pon 16.01.2017 19:58

Ja krmim cistou svalovinou, ale vyhodu v tomto krmive nevidim ani nahodou. Radsej vezmem falco konzervu, mimochodom tiez z cisteho masa :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod muromuro » Pon 16.01.2017 20:05

proti parazitom :) aj s granulami sa da. ja len tolko, ze mame fakt vela precestovaneho a zhanat niekde obchod s masom, ked si hodinu od civilizacie, ked ho nemas kde ulozit, lebo si napriklad bez elektriky a mysliet na to, ze co okrem toho masa este musis prilozit, aby bola strava vyvazena a mysliet na to 2x denne, mozno nie je pre kazdeho. howg.
muromuro
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Barf a cestovanie

Poslaťod kellee » Pon 16.01.2017 20:06

par dni by sa pes bez prilohy obisiel
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Ďalší

Späť na Surová strava