Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.
Odoslať odpoveď

Barf a cestovanie

Sob 11.01.2014 16:01

Ahojte,
napadla ma tak otázka, že ako riešite barf, keď cestujete alebo idete napr. na stanovačku a beriete so sebou aj psa. Zmeníte na ten čas jedlo na granule alebo hmm nechávate psa loviť? :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha: :ha:
Ďakujem :smile:

Re: Barf a cestovanie

Sob 11.01.2014 17:49

Kdesi sa to rozoberalo.
Daju sa kupit kvalitne masove konzervy (napr. Falco, naozaj masove), susene maso, nejake 2 dni to zamrazene maso vydrzi, a nakoniec ano, granule, kedysi sa tu robili caviky ako si ma pes 2 tyzdne zvykat na novu stravu a podobne, ale tak (niekedy doslova, niekedy nie :ha: ) nepo :kak: sa z toho, ked bude par dni jest granule :smile:

Re: Barf a cestovanie

Sob 11.01.2014 18:50

Ako poistku nosím granule. Nevadí mi kŕmiť počas výletu čisto granulami, ale zatiaľ k tomu nikdy nedošlo a to sme precestovali kus sveta. Aj ak sme bývali mimo civilizáciu v stane/ lacnej ubytovni, niekde nejaké mikro dedinské potraviny dostupné boli a v každých bol mrazák so sliepkou do polievky. Zásoby z domu vydržia bez chladničky na dva dni- deň príchodu a ešte celý nasledujúci (v lete).
Sú ľudia, čo psom mäso na cesty zavárajú. To sa mi vždy páčilo, aj tie konzervy od Falca sú skvelé. Len mne sa s tým nechce cestovať. Ak idem autom, vtedy nemusím nič dopredu riešiť, lebo sa môžem odviezť do najbližších potravín kedy potrebujem no a ak idem vlakom, tak nie je o čom- so žrádlom by som sa proste neodniesla...
ešte by som chcela pochváliť toto http://www.tapka.sk/kategoria/pre-psov/krmivo/salamy/ Je to ľahké, skladné, psom nebolo zle. Po sušenom mäse im zle vždy bolo... aj ak bolo s kosťami (napr sušené kuracie krídla)

Re: Barf a cestovanie

Pon 16.01.2017 12:37

na výstave som videla toto, tak možno sa niekomu bude hodiť: https://www.2psy.sk/collections/susene-krmivo

Re: Barf a cestovanie

Pon 16.01.2017 17:46

Uff.. mne príde jednoduchšie navštíviť miestne potraviny a kúpiť tam akékoľvek mäso. 10 eur je za sušenú večeru pre psa celkom dosť..

Re: Barf a cestovanie

Pon 16.01.2017 17:48

A to je polka maso a polka balast... Ale hlavne, ze bio.

Re: Barf a cestovanie

Pon 16.01.2017 17:49

Pobavilo :heh:

Re: Barf a cestovanie

Pon 16.01.2017 17:50

za 10€ je pol kila svieckovice

Re: Barf a cestovanie

Pon 16.01.2017 17:54

tak ale.. BIO SEDMOKRÁSKY ste už niekedy dávali psovi? :haha:

Re: Barf a cestovanie

Pon 16.01.2017 20:23

baby, ale ked idete niekam na stanovacku alebo mimo mesto, tak je zrejme problem kupit svieckovicu, premrazovat ju na 72 hodin a asi ani jedna z vas nekrmi cistou svalovinou :)

Re: Barf a cestovanie

Pon 16.01.2017 20:48

muromuro píše:baby, ale ked idete niekam na stanovacku alebo mimo mesto, tak je zrejme problem kupit svieckovicu, premrazovat ju na 72 hodin a asi ani jedna z vas nekrmi cistou svalovinou :)


Myslím, že tu nikto psovi sviečkovicu nekupuje... prečo premrazovať 72 hodín? Čo kúpim, to zjedia, hneď.
Ja fakt kúpim mäso, aké majú aktuálne v miestnych potravinách, aj v zahraničí. A keď nakupovať nejdem, majú granule, vždy vezmem so sebou nejaké množstvo, aspoň mám prehľad, na ktoré ako reagujú.

Re: Barf a cestovanie

Pon 16.01.2017 20:55

Tak určite nekúpim psovi drahšie jedlo ako ma bude stáť celá stanovačka :haha: 2,5kg za 45eur?? To by môjmu psovi nevystačilo ani na týždeň.

Re: Barf a cestovanie

Pon 16.01.2017 20:58

Ja krmim cistou svalovinou, ale vyhodu v tomto krmive nevidim ani nahodou. Radsej vezmem falco konzervu, mimochodom tiez z cisteho masa :ha:

Re: Barf a cestovanie

Pon 16.01.2017 21:05

proti parazitom :) aj s granulami sa da. ja len tolko, ze mame fakt vela precestovaneho a zhanat niekde obchod s masom, ked si hodinu od civilizacie, ked ho nemas kde ulozit, lebo si napriklad bez elektriky a mysliet na to, ze co okrem toho masa este musis prilozit, aby bola strava vyvazena a mysliet na to 2x denne, mozno nie je pre kazdeho. howg.

Re: Barf a cestovanie

Pon 16.01.2017 21:06

par dni by sa pes bez prilohy obisiel
Odoslať odpoveď