redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod Bad » Pia 28.06.2013 6:01

zuzka:) píše:bad, takže sa u vás u všetkých zverov potvrdili giardie?

Na vyšetření jsme dávala jenom pastevcovo :kak: a to bylo pozitivní , protože potíže má jenom on. Léčí se oba psi a po dobrání prášků budu dávat na rozbor :kak: každého psa zvlášť + směsný vzorek kočky, tak uvidíme....Léčbu koček si nedovedu představit :prd:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod hviezdicka » Uto 12.11.2013 23:28

Ahojte, aj u nas sa vyskytol problem s hnackami pri krmeni masom. Zacalo sa to min. Tyzden v pondelok, kedy peso dostal na obed obhryzat hov chvostik. Na druhy den rano hodil sablu kyselinu a hlien. Ziadna kosticka. Nasadili sme ryzu, potom ryzu s varenym kuracim masom. Zdalo sa xe sa stav upravil, tak som na 3 den primiesala do vareneho trocha telaciny, ktoru som trocha povarila. O hodinu prehanka do pola. Zo psa vyliezol asi 10 cm cisty hlien. Isli sme k vetovi, ten nam dal inj. 3x, o den znova inj. Hnacka presla zacasla som davky vareneho masa zvysovat, dnes rano opat riedka stolica. Od zajtra ideme zbierat :kak: a dame vysetrit. Obavam sa co i len kusok suroveho hovadzieho pridat, aby sa to nespustilo znovu.'ako psa co najsetrnejsie zase doviest znovas k barfu?
Na barfe sme uz vyse 2 roky, v zivote taketo problemy dlhodobe nemal. Je pravda ze mame teraz varky masa aj s drobami, to samozrejme nateraz, aj dlhsie odpada.
Dakujem vopred za typy.
No a aby toho nebolo malo, veterinar ma sokoval teoriami, ze granule su najlepsie, hovadzie a bravcove by vobec nedaval. Ale to sme uz mimo temu. Tvrdil mi ze parazity asi to nebudu, ze taketo problemy nevznikaju nahle ale bakterie a parazity narastaju geomnetr. Radom, postupne. Uz to trva 8 den...
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod Bugy » Ned 11.05.2014 11:16

Dobrý deň.
Má niekto skúsenosť s vylúčením "gélu" vzniknutého po podaní ľanových semienok?
Pravdepodobne som to prehnal (po prvom podaní zopár semienok nebol problém) a teraz sa vyskytla riedka stolica,skoro priehľadná,pripadá mi to úplne ako keď prevaríte ľanové semienka a necháte ich odstáť.
Bez hlienu a krvi v stolici,aktivita úplne normálna,žiadna malátnosť,zvýšená potreba vody,nič,iba nechutenstvo a zvláštna forma :kak:
Počet sa zvýšil iba mierne no šteňa odmieta ponúkanú potravu,nech mu pod čumák strčím čokoľvek,ale na brušku vôbec neide poznať že je prázdne preto mám pocit že má tráviaci trakt plný toho výlučku zo semienok.
Je to možné,alebo si príčinu vysvetľujem úplne zle a možné to nieje?
Vopred Vám ďakujem za odpovede.
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod Sunny » Pon 12.05.2014 11:42

Ľanové semienka v tráviacom trakte žiadny gél nespravia, ten vzniká len pri varení. Ak ich pes dostane do žrádla celé, väčšinu z nich vylúči v rovnakom stave, v akom ich zjedol, pretože bez narušania "obalu" toho semiačka to trávenie nespracuje. Takže problém bude s trávením bude asi v niečom inom.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod Bugy » Pon 12.05.2014 15:13

Sunny píše:Ľanové semienka v tráviacom trakte žiadny gél nespravia, ten vzniká len pri varení. Ak ich pes dostane do žrádla celé, väčšinu z nich vylúči v rovnakom stave, v akom ich zjedol, pretože bez narušania "obalu" toho semiačka to trávenie nespracuje. Takže problém bude s trávením bude asi v niečom inom.

To som zabudol podotknúť že som ich trochu spracoval mažiarom.
Ospravedlňujem sa.
Všetko je už ale ok,včera vzala zopár kuracích krkov a po dvoch hodinkách bola posledný krát stolica takáto aj so značným množstvom semienok.Od vtedy príjem potravy obvyklý a :kak: jedna báseň..
:heh:
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod elfinka » Uto 13.05.2014 5:59

Moje stena uz druhy den ma trosku podivnu stolicu - prve :kak: ide pekne tuhe, potom cim dalej tym redsie, az po uplnu hnacku dnes rano. Moze to byt proste tym, ze ma malo kosti (striedam 1 kostovu davku s 1 davkou uplne bez kosti), alebo to je divne?
Inak je hravy ako vzdy, krv neviem posudit kedze krmim dost vela cervenej repy, takze trochu cervene to je vzdy.
Za veterinarom som este s tymto nesla kedze s barfom nesuhlasi a tak je prvy podozrivy jasny.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod vavrena » Uto 13.05.2014 6:21

elfinka píše:krv neviem posudit kedze krmim dost vela cervenej repy, takze trochu cervene to je vzdy.


Ona tá cvikla sa fakt nemusí pridávať každý deň... a tá hnačka nemusí byť striedaním, možno ho niečo nafúklo (pamlsky, alebo nahltal niečo...), teraz pridaj ryžu, kľudne na pomer 50:50 s mäsom, a čakaj, čo sa stane. a vymeň veterinára, ak ti nedokáže normálne poradiť v strave, tak nie je dobrý.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod Mackie » Uto 13.05.2014 15:02

no.. kolki by museli realne menit veterinara, keby sa chceli na neho spoliehat co sa tyka stravy :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod baya » Uto 14.06.2016 17:17

sme na barfe vyše troch rokov, granule len pár mesiacov v štenacom veku. Od piatku sa trápime s hnačkou, strava bARF naposledyy v sobotu, od nedele antibiotika (je v okoli viroza hnačkova), dnes infuzie, včera len ryžový vývar, aj ten spôsobil hnačku.. Chcem sa spýtať na názor a skusenosti , dostala sa mi info,že barf spôsobuje rôzne infekcie zažívacieho traktu?
Ťažko teraz posudiť z čoho je hnačka, barf je dodržiavaný aj v percentualnom zložení, premrazený, z hladiska skladby, doplnkov všetko vyvážené a psom zlíznuté z misky hned, chutí.
Plus premrazením, ak je minusova teplota chlad, dlžka premrazenia,kvalita zlikviduju sa všetky bacile, vajíčka, možné potvory z mäsa?
baya
Nováčik
 
Príspevky: 33

Predchádzajúci

Späť na Surová strava