jedálničky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: jedálničky

Poslaťod vavrena » Pia 05.09.2014 21:21

A načo? Stačí, že ti pes zje kus syra, párku, chleba a soli má až-až. Aj mnohé psie maškrty ju obsahujú. A do granúl sa tiež soľ pridáva kvôli chutnosti.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: jedálničky

Poslaťod Stanley » Pia 27.11.2015 21:14

ahojte, snazil som sa vymysliet nejaky jedalnicek co som odkukal na fore a na strankach na nete a zlozil som nieco taketo...
Pondelok- rano kuracie krky, zelene drzky vecer kuraci skelet+hlavkovy salat+uhorka, jablko+ tvaroh
Utorok- rano husaci krk+ hovadzie srdce vecer ryby pangas+mrkva,banan,vajce, semienka+ olej
Streda rano kuracie kridla+rybie piliny vecer bravcove paprce+ brokolica, jablko+ biely jogurt+ med
Štvrtok rano hovadzie mlete+ kuracie srdce vecer kuracie kridla+ jablko+ zmes zeleniny
Piatok rano bravcove paprce+ zelene drzky vecer hovadzie mlete+ uhorka+ jablko+ vajce+ med
Sobota rano ryby+ tuniak vecer husaci krk+ spenat+ mrkva+ jablko+ olej+ semienka
Nedela kuraci skelet+pecen vecer kuracie krky+ zmes zelenina+ tvaroh
Bol by som rad za kazdu radu co vyhodit z tade alebo ak nieco treba prihodit. Alebo ak je niecoho privela alebo malo kludne napiste. Bol by to jedalnicek na tyzden a ak by ste ho odsuhlasili a bol by vhodny tak by som ho pouzival aj viac tyzdnov popripade masa, zeleninu a ovocie striedal podla toho na ake by som narazil v obchode. Cestoviny som vyhodil, pravdepodobne je na ne moj pes alergicky. Dakujem za rady
Stanley
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: jedálničky

Poslaťod elfinka » Pia 27.11.2015 23:44

Strasne velmi moc prekombinovane. Pes zvyknuty na granule a hned prve 3 dni vystriedat 5 roznych druhov masa + nejake mliecne vyrobky, to zavana pruserom... doslova :heh:
Ked sa ti z toho do :kak: tak ani nebudes tusit ktora zlozka z tych vsetkych za to moze.

Najistejsie je zacat najprv jednym druhom masa tak tyzden - najlahsie bude kuracie. Dala by som z kurata hocaku svalovinu + kosti okrem stehien (tie su uz dost velke/tvrde, a to ani moj 1.5r pes ktory bol uz predtym na barfe nezvladol na prvy pokus stravit)
Od druheho tyzdna postupne pridavat vnutornosti a ine druhy masa idealne tak, aby medzi dvomi novymi sucastami jedalnicka presli 1-2 dni, inak sa ti bude zase tazko sledovat co mu nesadlo keby daco.

A keep it simple, radsej pockat s pridanim nebezpecnych veci (pecen, moc mastne maso etc) na neskor nez potom riesit problemy.

Pre porovnanie, jedalnicek mojho barfistu na tento tyzden (zaciname s barfom po dlhsej dobe na granuliach):
1. den: kuracie kridla + mlete hovadzie + mleta zmes vnutornosti, zeleninova brecka (namixovana raz za mesiac a zamrazena)
2. den: kuracie kridla + mlete hovadzie + drzky
3. den: kuracie kridla + mlete hovadzie + zmes vnutornosti, zeleninova brecka
4. den: kuracie kridla + mlete hovadzie + zmes vnutornosti, dnes sa mi nechce davat zeleninu :smile:
5. den: kuracie kridla + mlete hovadzie + drzky, vajce
6. den: kuracie kridla + mlete hovadzie + zmes vnutornosti, rajcina ktora mi uz dlho tvrdne v ladnicke
7. den: lososova hlava + mlete hovadzie, salat ktory uz tiez trebalo dojest

Casom ked si jeho zaludok zvykne na vsetko mozne tak mozu tie jedalnicky vyzerat tak pestro ako tu ludia pisali, lebo clovek nakupi 5 druhov masa, narobi balicky a potom uz neriesi poradie v akom to taha z mrazaku. Ale naozaj to netreba tak moc riesit, a ked vytiahnem 6x za sebou balicek rovnaky tak to nicomu nevadi.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: jedálničky

Poslaťod Stanley » Sob 28.11.2015 8:27

No ja som mu chcel prave dopriat viac toho :D mne to pride hrozne zlozity ten barf :D bojim sa aby som mu nedal niecoho vela a niecoho malo. Psik je dost citlivy na niektore granule a granule uz nechcem ani vidiet. Preto chcem zacat s barfom a dat mu radaej maso a zeleninu nez nejake granule. Dakujem spravim to podla tvojich rad :)
Stanley
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: jedálničky

Poslaťod Elis » Sob 28.11.2015 8:55

barf neni tak slozity :no:
a naopak -na zacatek - ci mene slozity, ti lepe.
jednu, dve slozky -overit si, ze sednou. az pak pridavat dalsi.

opatrne s kostma -jestli je do ted neznal, urcite ne jako prvni davku.
veprove nozicky treba vubec prvni tyden nedavej -ucpavaji.
uvar mu z nich sulc -vyber kosti a tak to zkrm :no:
Naposledy upravil Elis dňa Sob 28.11.2015 16:41, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: jedálničky

Poslaťod Stanley » Sob 28.11.2015 9:46

No musim to spravit tak ako hovorite. Daval som granule a nejake male pupaky sa mu objavili a teraz uz aj na semennikoch taka cervena vyrazka :hmm: ak do pondelka nwprejde musim k veterinarovi a musim postupne zistit na co je alergicky. A to mali byt granule proti alergiam a nic ine nedostaval okrem nich :pac:
Stanley
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: jedálničku

Poslaťod maira6 » Sob 28.11.2015 16:35

Stanley, mne sa tiež zda tvoj jedalnicek príliš komplikovany. Minimalne by som nemiesala ovocie so zeleninou, lebo to su rôzne traviace šťavy. Tvaroh a mliečne by som na začiatku tiež vylúčila, nie je to pre psa prirodzená strava. Rôzne druhy mäsa podľa mňa nevadia, ale ak je alergický vylúčila by som kuracie, kedze toto mäso má v sebe najviac sajrajtu.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: jedálničky

Poslaťod Stanley » Sob 28.11.2015 16:59

Dobre teda. Dakujem za rady rad sa naucim nieco nove o barfe. Ja som prave myslel ze sby mu nieco nechybalo twk som myslel ze taky mix mu prospeje ale asi som to fakt moc prekombinoval :pac: . No pro granulach sa to zle testuje. Preto chcem skusit barf a skusat na co zle reaguje ci na kuracie alebo na obiloviny. Mam granule z nejakeho sleda ci aka ryba s kuracie v tom nie je a ma pupaky a lysiny z toho. Jedine pri ktorych nemal bolo brit care large junior. Tie boli tusim z jahnacieho masa. Takze poskusam a uvidim co mu najviac skodi. A co vyhodim z jedalnicka uplne. Dakujem este raz :no:
Stanley
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: jedálničky

Poslaťod betina2 » Pon 21.11.2016 17:31

tak sa pripajam do radu Barfistov...ale vyskytol sa jeden malý problém....Začali sme pred týždnom, granule odmietal, tak tie 2-3 PL ani naratam za žradlo...vzhladom na vek 5 mes. somm vylúčila úmyselnú hladovku, V Nedelu zhltol pár granulí a v pondelok dostal varenu ryžu so surovym kuracim kridlom, k tomu najemno struhana surova mrkva, zeler, pertžlen, kalerab a činska kapusta, nie vela, len tak po troške....v utorok bolo detto, v stredu sme pridali kuracie krky a v piatok hovadzi krk, svalovinu, najemno nakrajanu, všetko som cca važila a nadavkovala, nebolo to zatial len od oka...nuž od začiatku barfovania tie fulita vykazovali znamky mäkkosti oproti granulovym fulitam...Brala som to teda ako prejav zmeny, na prechodne obdobie..ved hnačka to nebola, len bol problem to nabrať na tu kartonovu lopatku.... pridala som teda kuraci skelet, len nasekany sekačikom, psisko nma poroblem ho spracovať a kuštik pečienky, namiesto natural ryže sme dali obyčajnu bielu a namiesto surovej zeleniny varenu mrkvu...Dufala som, že to bude tuhšie...nuž nebolo....a čo bolo najhoršie, v nedelu dostal mnamky od obeda a velice mu zachutila dusena červena kapusta (ani sa nedivim) a to bol zrejme kameň urazu, lebo v kombinacii s knedlou, samozrejkme trošku navlhčenou od kačice, aj s trochou maska upečeneho to asi nem dobre urobilo....mali sme teda 2 x nočny vylet pred dom....rano sme ostali na vode, uvarila som obyčajnu bielu ryžu na takmer kašu....truhlik to cely deň odmietal, vravim si ok, chce oddych, má ho mať, ved sa žaludok skludni a bude ok, ale teraz už bol hladny tak som si myslela že sa do ryže pustí a trulo ani bohovi, musela som mu tam najemno nasekať kuracie krky...takže niečo zjedol...nuž asi nepostupujem správne v niečom...alebo vo všetkom :plac: ....tá nedela je mi jasna, to bola blbosť, ale to predtym...je normalne, že pri prechode na Braf aj vyše tyždna je to take makke ? Alebo mám proste len pridať viacej kostí ? Akých ? Myslela som že v skeletoch a kridlach je ich dostatok .... Potešitelne ale je, že napriek tomu všetkemu mi drobec pribral za tyždeň normalny prirastok, čo na granuliach bol v poslednych tyždňoch obrovsky problem.
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: jedálničky

Poslaťod pigie » Pon 21.11.2016 18:17

Normalne by bolo, keby si po cca 2 dnoch, co sa ti stolica nezda, davku upravila a pridala viac masovych kosti :smile: A hlavne, nezacinat takto bujaro: v pondelok dostal varenu ryžu so surovym kuracim kridlom, k tomu najemno struhana surova mrkva, zeler, pertžlen, kalerab a činska kapusta
Uplne by stacilo to kridlo :heh: Velmi vela zmien pre zaludok.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: jedálničky

Poslaťod betina2 » Pon 21.11.2016 19:23

to od tolkej radosti že začal žrať :ha:
ale chapem, je to na neho naraz moc, tak to už zjednodušim.
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: jedálničky

Poslaťod betina2 » Pon 21.11.2016 19:27

ak sa ešte môžem opýtať, ako je to vlastne s prílohou, mám na mysli hlavne ryžu, prípadne cestoviny či krúpy...pridávate ju či nie ? nejako ju nevidim v receptoch čo ste sem dali...
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: jedálničky

Poslaťod pigie » Pon 21.11.2016 19:32

Ja prilohy nedavam vobec. Prilezitostne dam, ale 99.99% krmim len maso a masove kosti. A knedlu s vypekom nemali nikdy :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: jedálničky

Poslaťod Snezienka123 » Pon 21.11.2016 20:27

Tiež kŕmim bez príloh
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: jedálničky

Poslaťod betina2 » Pon 21.11.2016 20:58

Ďakujem :smile:
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava