jedálničky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: jedálničky

Poslaťod Dasha » Štv 24.01.2013 22:02

Offtopic: Mať tetu, ktorá robí u policajtov a objednáva mäso od mäsiara za super ceny :lol: . Oni to akosi celé zle pochopili (chcela som 1kg) a oni poslali asi celé vemeno, alebo čo. Neviem teda koľko môže mať jedno, možno tam bolo aj viac - šak keď to bolo zadarmo, asi sa toho chceli zbaviť. Aj mi to u nej naporcovali kuchári :lol:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: jedálničky

Poslaťod weron » Pon 28.01.2013 21:45

Noelle píše:pomoc pri tvorbe jedálnička http://www.das-boxerforum.de/barf-rechner.php

a nieco take v angličtine ? ked uz nie cesky/slovensky :heh:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2344
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: jedálničky

Poslaťod Snezienka123 » Uto 29.01.2013 8:03

weron píše:
Noelle píše:pomoc pri tvorbe jedálnička http://www.das-boxerforum.de/barf-rechner.php

a nieco take v angličtine ? ked uz nie cesky/slovensky :heh:

To je úplná parádička, že? :yes: A mne nemčina vyhovuje :jazyk: :heh:
weron, však toho pokecu tam nie je tak veľa, google prekladač pomôže, nie? :angel:

Mne na malú vychádza na jeden deň: 17,6g mäsa, 7g žalúdkov (alebo sú to držky? to si zistím), 5,3g vútorností, 5,3g mäsových kostí, 6,6g zeleniny a 2,2g ovocia :haha: ako by som toto navážila do mrazu...budem si musieť zohnať mini-mikroténové sáčky :aaa: , ešte že postavili jedálníček trošku viac v rámci týždňa na pestrosť: čiže budem vážiť v praxi 17,6g mäsa, 16,4g žalúdkov, 18,5g vnútorností, 18,5g mäsových kostí, 15,4g zeleniny a 5,1g ovocia, bude to sranda vážiť, kým to orientačne dostanem "do oka" :haha: len aby to tá moja nežravá fajnovka aj naozaj jedla, keď sa do toho pustíme :ach:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: jedálničky

Poslaťod weron » Uto 29.01.2013 8:29

Offtopic: ja nešprechujem teda aaabsolutne a voci tomuto jazyku prechovavam neskutocnu averziu :heh:
skor by som povedala ze bude nieco v angline ...
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2344
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: jedálničky

Poslaťod Noelle » Uto 29.01.2013 9:36

Gemüse - zelenina, Getreide - obilniny, Obst - ovocie, Fleisch - mäso, Pansen/ Blättermagen - bachor (držky), Innerein - vnútornosti, Rohe fleischige Knochen (RFK) - mäsité kosti.

Pri malých psíkoch asi zrátať za mesiac a podeliť na zaokrúhlené porcie a nie po takých "kúskoch" zo všetkého za deň, za deň síce nebude strava taká pestrá, ale v rámci mesiaca sa to vyrovná.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: jedálničky

Poslaťod Lucy » Uto 29.01.2013 21:40

jeeeej, ten rechner je super :jop: hlavne pre takych matematikov ako ja :hi:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: jedálničky

Poslaťod Sunny » Str 30.01.2013 16:52

Snežienka kašli na hentaké presné váženie, by si sa zbláznila :heh: Ani moji nemajú každý deň všetko - jeden deň dostanú mix zelenina/ovocie, iný deň zase vločky, alebo cestoviny, raz dostanú rybu, raz držky, raz viac kosťové + vnútornosti, raz menej kosťové, niekedy aj čisto mäsové, sem tam acidko, sem tam vajco... Nemusíš dávať každý deň všetko :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: jedálničky

Poslaťod skacenka » Str 30.01.2013 18:00

My tiež BARFujeme - so staršou už cca 4roky a max. spokojnosť :jop: s mladšou asi 1a 1/2 roka a tiež :jop:
Ja mám vypočítané a pricapené na chladničke koľko má byť cca "nemäsovej" zložky a koľko mäsa, koľko kostí...
Väčšinou to aj prevážim, ale nikdy nie na úplne presné gramy :no: A tiež to záleží na tom, či niečo nezabudneme kúpiť :heh:
Ale v podstate takmer každý deň majú zeleninu/ovocie/ alebo vločky/cestoviny, k tomu svalovina a samozrejme kosti :yes:
K tomu pridávam biely jogurt/tvaroh,cottage-proste čo zrovna je k dispo.ale nie každý deň...ďalej lososový/olivový olej..
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: jedálničky

Poslaťod Snezienka123 » Štv 31.01.2013 8:11

Sunny píše:Snežienka kašli na hentaké presné váženie, by si sa zbláznila :heh:

No to hej, ale keďže nemám žiadne praktické skúsenosti, tak aspoň zo začiatku to asi cca odvážiť budem musieť, nie presne na gram :heh: , ale potrebujem to cca dostať "do oka" koľko by to tak podľa správnosti malo byť...nerada by som jej ublížila či už prekrmovaním, nedostatkom, alebo nesprávnym zložením.
No také pidi množstvá rozdelené ešte v rámci dňa na dve kŕmenia, tak to bude sranda :pac:

Ešte mám čas na naštudovanie, pretože mám ešte granuliek dosť, tak čítam a čítam...predsa len krpaňa bola naposledy keď som ju vážila 2,2kg živej váhy a tak predpokladám, že na tak malom telíčku, by dlhodobejšia alebo výraznejšia nerovnováha asi narobila viac škody, ako na veľkom psovi :ua:

Mojou nočnou morou však je...že si to naštudujem, nabehnem na to a malá na mňa bude čumieť od misky rovnako ublíženým pohľadom :ach: ako od misky plnej granulí :aaa: a bude zo mňa Barfista teoretik :haha:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: jedálničky

Poslaťod Sunny » Štv 31.01.2013 9:14

Ak budeš deliť dávku na 2, tak jednu daj zeleninovo/prílohovo/mäsovú a druhú daj mäsové kosti - uľahčí ti to robotu :no:

A aby som niečo k téme - naša včerajšia večera:
rajčina+ľadový šalát+uhorka, mleté hovädzie+bravčové mäso, kuracie trupy, vajce, trošku syru (Mozzarela po záruke :angel: ), lososový olej, minerály (značku si nepamätám) a Maňás ešte chondrá k tomu
dnes dostanú vločky (Rambo mix), mleté mäsko (kuracie), kuracie súčiastky a rybu (makrela)
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: jedálničky

Poslaťod Snezienka123 » Štv 31.01.2013 12:53

Sunny, ďakujem za tip :jop: Myslím, že to v mojom prípade skúsim najprv bez príloh, lebo to by som zasa musela dávať menej toho mäsového (už teraz je to množstvo až smiešne) a to potom fakt neviem, ako by som na ten začiatok vážila :haha: keď aj len orientačne :aaa: a variť za pár lyžičiek ryže alebo cestovín, by moc ekonomické nebolo, možno iba ak tie vločky by ešte prichádzali do úvahy...

Offtopic: Keď píšeš večera, tak to znamená, že kŕmiš iba večer, teda jednou dávkou, alebo to robíš ešte stále tak, že im dáš ráno granule a Barf na večeru (teda myslím, že som to u teba čítala :nwm: , len mám pocit, že to bola asi stará debata). Tak by som bola zvedavá, ak si to bola ty, či v tom pokračuješ u všetkých doteraz, či sa ti to osvedčilo.
...to by som mohla prejsť čisto teoreticky skôr na Barf, než malá dotlačí všetky granulky...a v súvislosti s tým mi ešte napadá, ak vedia, že večer bude mäsko+dobrotky, nevykašlú sa ti na granule ráno? Lebo moja na ne kašle už teraz a je len tak, aby sa neovedalo, že nejedla, alebo aby neumrela od hladu :au:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: jedálničky

Poslaťod katkariinka » Štv 31.01.2013 13:09

Snezienka,
radsej krm len BARFom, granule si odloz (cestovanie, lenivost a pod). Ked my prepneme na par dni na granule,tak im velmi chutia. Ale ak ich uz maju jest tyzden, tak zas zacnu vymyslat. :D
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: jedálničky

Poslaťod Sunny » Štv 31.01.2013 13:12

Offtopic: Ehmm, dones ju ku mne na školenie, ako sa žerie :heh: Ja to asi raz natočím a hodím sem, nech sa pobavíte.
U mňa sa vrhajú na misky jak keby mesiac nežrali bez ohľadu na to, čo v tých miskách je a ako často im tie misky podám.
Kŕmim väčšinou raz denne, dvakrát denne len ak sú psi fakt v riadnej záťaži a potrebujem im pridať (ráno sa nestíham babrať s mäsom, preto tie granule). Ale napr. jak s takýmto miešaním baby problém nemajú, Manny má to trávanie citlivejšie a vidno, že mu to nerobí až tak dobre. Nie že by mal hnačku, ale výsledok :kak: nie je práve ideálny. Aj preto som s tým uňho radšej prestala, má 8 mesiacov, už tak moc nerastie a vyzerá, že raz denne mu už stačí.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: jedálničky

Poslaťod Snezienka123 » Štv 31.01.2013 15:00

Sunny píše:Offtopic: Ehmm, dones ju ku mne na školenie, ako sa žerie :heh:

Offtopic: Sunny, výuka by sa jej zišla, nijako extra neje a už vôbec nehrozí, že by sa nejako tešila a to už mala teda tých druhov granulí na vyskúšanie požehnane.
Tráviace problémy nemá...len žerie z nutnosti :ach: práve preto chcem skúsiť ten Barf, že možno motyka vystrelí.
Surové mäsové kosti žerie už teraz, také väčšie, to jej dávam cca raz do týždňa, aby sa jej zúbky čistili a to zje v pohode, ale nie hneď, keď je čersvtvo rozmrazená, skôr mám pocit, že si ju nechá tak deň zosmradnúť, aby jej chutila :pac:
Zatiaľ kŕmim dvakrát denne, hlavne kvôli tej jej nežravosti, mám pocit, že jej to viac vyhovuje, viac toho zje, ako keď dostane len raz, ale ak by jej Barf stačil iba večer, tak to by bola parádička :lol:

Katkarriinka: Tak hej, ja sa pokúsim doštudovať čím skôr a naberiem odvahu a skočím do toho :yes:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: jedálničky

Poslaťod Lucy » Sob 02.02.2013 15:09

Offtopic: U nas sa pri BARFe tiez zvysilo nadsenie z jedla..teda je jasne ,ze Jozef je nadseny vzdy,ale zvysne baby mali obcas ambicie rozprplat to a odist, pri barfe sa zatial nic taketo nestalo..

Snezienka, nasla labutienka bola presne taka ista ako je tvoja,plus mala teda este aj velmi citlivy zaludok, odkedy jej davame surove, tak to zje aj ked je doma sama / vtedy sabotovala veceru,lebo vedela,ze jej to nema kto zozrat/ a s velkym elanom a tusim odvtedy este nehanckovala ani /wau,som si ani neuvedomila/


my sme nas dnesny jedalnicek obohatili o koziu srvatku, spravila som dnes vypad na mileticku,asit am budem chodit castejsie :yes:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava