jedálničky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

jedálničky

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 16.01.2013 12:25

ak by sa vám chcelo,mohli by ste sem rozpísať nejaké týždenné jedálničky vašich psíkov,nech si máme odkiaľ brať príklad,my začínajúci :jop:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: jedálničky

Poslaťod Bee House » Str 16.01.2013 18:55

my sme mali posledne dni tieto kombinacie:
rano kuraci trup a mrkva, petrzlen a sparene vlocky, vecer hovadzie odrezky, vajco, cestoviny, brokolica
rano husaci trup, mrkva, jablko, ryza, vecer hovadzia masova kost, vlocky, jogurt, tvaroh, med, skorica
rano bravcova paprca, karfiol, brokolica, cestoviny, vecer kuraci trup a ryza, petrzlen, mrkva
rano sardinky a sparene vlocky s uhorkou a rukolou, vecer husaci trup, vajco, cestoviny, petrzlen
rano bravcove odrezky, ryza, spenat, vecer 2 kur. kridelka, cestoviny s mrkvou, kvasnice, hov. klbova kost
ku vsetkemu okrem mliecneho pridavam na striedacku kopor, petrzlen, lososovy, pupalkovy, slnecnicovy a olivovy olej
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: jedálničky

Poslaťod kaciatko » Str 16.01.2013 22:48

u nás je to napr. takto:
rano kur. krídla, večer zelené držky neprané so zeleninou (rozmixovaná čínska kapusta, mrkva, paradajka, uhorka, brokolica, cukina - mixujem s kapustou vždy aspoň 3 druhy inej zeleniny, dávame čerstvú)
ráno kur. stehno, večer hovädzia zmes so zeleninou, ryža
ráno bravčové rebrá, večer losos orez, zelenina
ráno tvaroh s banánom, jablkom, trochu medu, v zime aj zázvor, večer bravčové hrubomleté so zeleninou, varené zemiaky
ráno pribináček, večer hovädzie kusy, vnútornosti (pečeň, pľúca, obličky), zelenina
ráno špikové kosti, večer kuracia zmes so zeleninou, cestovina
kaciatko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55

Re: jedálničky

Poslaťod Bee House » Štv 17.01.2013 13:35

Offtopic: ten zazvor davas v akom stave?
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: jedálničky

Poslaťod Snezienka123 » Štv 17.01.2013 14:06

:aplause: Jéj baby, ďakujem za túto tému a za ochotu podeliť sa príkladmi z praxe, čím tak asi kŕmite.
Ja som síce ešte iba v štádiu študovania Barf-u, mám z neho trochu obavy, ale rada by som to skúsiť, len to chcem poriadne prelúskať z každej strany, aby som svojej psine náhodou neublížila...keď doštudujem, vyskúšam, chcela by som tým poriešiť jej nechutenstvo na akékoľvek granule, len mám trochu z toho obavy, či to zvládnem, keďže je to malý psík 2,20kg, aj keď tiež viem, že aj s tými sa barfovať dá
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: jedálničky

Poslaťod kaciatko » Štv 17.01.2013 15:56

Bee House píše:Offtopic: ten zazvor davas v akom stave?


čerstvý do jednej porcie nastrúham približne vo veľkosti cca pol až jeden centimeter
kaciatko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55

Re: jedálničky

Poslaťod kaciatko » Štv 17.01.2013 16:01

Snežienka nie je sa čoho báť, ja som spočiatku váhala, ale teraz si to neviem vynachváliť, psy sú plní energie, majú lepšiu srsť, na nose sa im robilo také suché čudo - teraz to úplne vymizlo. Mne dosť pomohla knih Krmení psa prirozenou stravou od Kateriny Novosádovej a tiež jej stránka, kde sú jedálničky a kalkulačka

http://www.manwe.eu/index.php?option=co ... &Itemid=57
kaciatko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55

Re: jedálničky

Poslaťod Snezienka123 » Štv 17.01.2013 22:36

kaciatko: Ďakujem za tip na knižku a aj na stránku s jedálničkami a kalkulačkou. Preštudujem si to.
Zatiaľ som v štádiu zisťovania a zhromažďovania informácií z internetu, okrem teoretických ma zaujímajú aj praktické skúseností ľudí, ktorí kŕmili a aj kŕmia Barfom a príklady jedálníčkov. Pomaly si z týchto informácií dávam dohromady taký ucelený materiál o Barfe pre svoju potrebu, nejakú predstavu už mám, ale samozrejme chcem tých informácií mať čo najviac, nechcem do toho skočiť bezhlavo, aby som tej mojej psine keď aj nechtiac neublížila.
Kým to naštudujem a odholám sa, aspoň ten môj malý nežravec dožerie granulky, čo mám kúpené :lol:
A knižku si určite kúpim :yes: , nech mám doma aj originálnu literatúru k tejto téme
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: jedálničky

Poslaťod Bee House » Pia 18.01.2013 17:19

Offtopic: Neviem, ako je to s malym psikom, ale co sa mojho tyka, barf je uplne jednoduchy. Zaklad bol najst si masiara s dobrymi cenami. A prilohy davam take, ake mam doma. Nic som nepocitala, sledujem iba, ci pes prospieva a ci ma pekne :kak: Barfujeme od skoreho mladi, krvne testy ma v poriadku. Odporucam :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: jedálničky

Poslaťod majaz » Pon 21.01.2013 17:10

Rano zelene mlete drzky s obsahom, vecer kuraci trup
Rano hov. Srdce, mixovana sparena zelenina (co akcie v potravinach dali+nejake vnate a salat), vecer kacaci krk
Rano krajane neprane drzky, vecer kridla
Rano maso (podla ponuky)+zelenina, vecer krky
Rano mlete drzky s obsahom, vecer kapria hlava
Rano zaludky+zelenina, vecer orez z lososa s kostami

Mam westika, hmotnost dokazem pekne regulovat zmenou pomeru zeleniny a masa. Ryzu, cestoviny, vlocky a podobne nedavam, strasne po nich priberala, je to vecne hladny pes.
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: jedálničky

Poslaťod matushka » Pon 21.01.2013 21:07

Ja som sa inšpirovala podľa http://www.manwe.eu/index.php?option=co ... &Itemid=58. Na konci je i ďaľší jedálniček, ktorý si treba sťiahnuť :jop:
matushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Žilina

Re: jedálničky

Poslaťod Noelle » Str 23.01.2013 20:05

pomoc pri tvorbe jedálnička http://www.das-boxerforum.de/barf-rechner.php
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: jedálničky

Poslaťod Snezienka123 » Štv 24.01.2013 8:23

Ďakujem všetkým za ochotu podeliť sa o príklady svojich jedálníčkov, ako aj za odkazy na stránky s množstvom informácií o Barfe a pomôckami pre výpočet dennej dávky. :yes: Mám čo čítať a študovať :lol:
Príklady z praxe, z bežného kŕmenia, sú pre mňa na vytvorenie si nejakého uceleného obrazu o Barfe, okrem tých teoretických informácií, na nezaplatenie. Ďakujem :poklona:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: jedálničky

Poslaťod Dasha » Štv 24.01.2013 8:52

pridám teda aj moje :smile:
Ja robím na pár týždňov dopredu sáčky, v ktorých vždy je:

Mäso: hov. srdce, jazyky, hov.svalovina, hydinové žalúdky, vemeno, kuracia svalovina, a raz za čas primiešame nejaké to mleté mäso (základ je u nás srdce, jazyky a žalúdky, a teda už aj tá hov.svalovina a plus sa tam ešte zvykne niečo vyskytnúť :smile: a vlastne aj vemeno - toho sme dostali takým malým nedopatrením tak 18kg zadarmo :lol: )
Kosti: momentálne najviac toto - kuraci hrudnik, krky, kridla, chrbty, morčacie krky

a jeden deň v týždní má mliečnu večeru (tvaroh, cottage, acidko, biely jogurt - čo sa vtedy nájde v chladničke + ovocie) inak v mäsové dni dostáva zeleninu - tú momentálne trochu zanedbávam, tak ju dostáva tak každý tretí deň asi

a čo sa týka doplnkov: olej (lososový, ľanový), Ester-C, kolagén, a niekedy mu tam hodím aj vajíčko, škrupinku s trochou citrónovej štavy, a keď ma napadne kokosový olej

nakupujem v majpete a u mäsiara
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: jedálničky

Poslaťod kaciatko » Štv 24.01.2013 21:01

dassa pekne :jop:
a este poraď ako sa dá nedopatrením dostať zadarmo 18 kg vemena :heh:
kaciatko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55

Ďalší

Späť na Surová strava