jedálničky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: jedálničky

Poslaťod Slausa » Pon 21.11.2016 21:03

Ja obcas davam ryzu alebo cestoviny. Zeleninu vobec, tu nezozere ani keby hladom kapal.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1481

Re: jedálničky

Poslaťod Sunny » Štv 24.11.2016 10:23

Ja kŕmim s prílohami, bez nich to psom moc nesvedčí, majú redšie :kak: . To isté inak aj pri granuliach, bezobilninové im vôbec nesedia. Je to pes od psa, treba vyskúšať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: jedálničky

Poslaťod lucik » Štv 24.11.2016 11:23

aj ja kŕmim s prílohami, dávam Trope + bylinky Fit-BARF Sensitive, pretože zeleninu a zelené držky nemajú úplne pravidelne.. keď majú dva dni po sebe čisto mäsovo-kosťové bez prílohy, tak beauceronka máva kyselinu (ráno vyblinkne kyselinu)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: jedálničky

Poslaťod KozaBlazniva » Pia 23.03.2018 13:19

zdravíčko, neviem síce či to patrí zrovna sem, ale mám otázku: ako odčítať psovi z dennej dávky krmiva ak mu dám za odmenu dajme tomu 150g kosť obrastenú mäsom, dakujem za odpoveď
KozaBlazniva
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: BA

Re: jedálničky

Poslaťod vavrena » Pia 23.03.2018 13:36

Ak zožerie aj tú kosť, tak takto:

Denná dávka mínus 150 g. :ahoj:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: jedálničky

Poslaťod KozaBlazniva » Pia 23.03.2018 13:43

dakovalaaaa :) samozrejme, šak on zožere všetko :D
KozaBlazniva
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: BA

Re: jedálničky

Poslaťod Nikuška » Uto 29.01.2019 17:55

Ahojte,
potrebovala by som aby mi sučka pribrala (zdravotne ok, vyššia aktivita) pridala som jej do dávky cestoviny, inak som nič nezmenila. Neviem či som tým urobila nejakú chybu... trošku ťažšie sa vyprázdňuje, ale hovienko nie je extra tvrdé, skôr sa mi zdá že jej to dlho trvá kým ho vytlačí. Zvyknú cestoviny zapekať? Ešte som nič také nečítala...
Prípadne nejaké tipy na pribratie? Keď konečne priberie, stačí chvíľu trochu nižšia dávka alebo väčšia aktivita a váha ide dolu. Dostáva 3% dávku, prevažne kačacinu, hovädzie a bravčové + zeleninové prílohy, oleje, kosti a teraz tie cestoviny...
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

Re: jedálničky

Poslaťod Margita » Uto 29.01.2019 18:12

ak je to mlady pes kludne daj aj 5%,my davame aj skvarky, hlavne teraz na zimu,su ubytovani vonku
nikdy sme neriesiili nejake percenta ,davame od oka,ked su tlsti uberieme ked su chudi pridame
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: jedálničky

Poslaťod čuju » Uto 29.01.2019 19:18

my pridávame ovsené vločky zaliate horucou vodou, máš to jednoduchšie a rýchlejšie ako vyvárať cestoviny :smile: ked nepomáha , tak jednoducho zvýšiť celkovú dávku jedla a ono sa to časom upraví :no:
čuju
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Branovo

Re: jedálničky

Poslaťod Margita » Uto 29.01.2019 19:31

tie krmne cestoviny sa nevyvaraju,len sa zaleju horucou vodou
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: jedálničky

Poslaťod Nikuška » Uto 29.01.2019 23:36

Margita píše:ak je to mlady pes kludne daj aj 5%,my davame aj skvarky, hlavne teraz na zimu,su ubytovani vonku
nikdy sme neriesiili nejake percenta ,davame od oka,ked su tlsti uberieme ked su chudi pridame


Má 18 mesiacov, aktuálne 23kg, keď bola v lepšej kondícii 25kg, býva síce v byte, ale trénujeme aj teraz v zime, vonku samozrejme... skúsim jej teda ešte pridať, škvarky občas dostáva za odmeny ale naozaj len sem tam, do dávky dostáva niekedy vemeno aj mastné mäso... a nepriberie gram.

A môžu tie cestoviny spôsobovať pevnejšie výkaly? Doteraz nemala s nimi problém, ale dostávala ich menej teraz sa dosť dlho hrbí kým niečo z nej vyjde a má veľmi malý odpad...
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

Re: jedálničky

Poslaťod Nikuška » Uto 29.01.2019 23:42

čuju píše:my pridávame ovsené vločky zaliate horucou vodou, máš to jednoduchšie a rýchlejšie ako vyvárať cestoviny :smile: ked nepomáha , tak jednoducho zvýšiť celkovú dávku jedla a ono sa to časom upraví :no:


Vločky sem tam dostane keď nemá cestovinu :smile: pripravujem jej aj zdĺhavejšie mňamky (huspeninu, keksy) takže nejde o čas, rada ho obetujem keď bude treba :smile: zaujímal ma hlavne názor na tú dávku, asi zatiaľ zdvihnem množstvo...
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

Re: jedálničky

Poslaťod certovsky » Uto 12.11.2019 13:17

Ahoj Nikuska, psy na barfe nezvyknú byť prekrmeny preto pôsobia chudsie než granulaci. Myslím ze určite plemena a hlavne mladé psy do tých 3 - 4 rokov sú proste chudsie. Nad našim veterinár stále vzdychal že je moc chudý ale zase uznal že srtst krásna, svaly ma, krvny obraz ukážkový. Tak nás zneistil že sme psovi dávali mesiac kvalitné granule pre psy v zaťazi ešte aj zvýšenú dávku, prestali sme ho bravat na beh (každý deň na striedačku behame + - 10 km) iba na kratku vychádzku obcurat okolie, no chudák pes... Pribral skoro 2 kg (pri 30 kg psovi nič moc) ale akonáhle sme sa vrátili do starých koľají okamžite schudol do stavu v akom bol. Odvtedy to naozaj neriešime. Jedine z čoho bol naozaj vychudnuty bolo hydinové mäso, to sme prestali dávať úplne, má iba kosti
Keď sa ti zdá ze cestoviny jej moc nejdu dávaj ich len obcas, aj psie žalúdky, trávenie si občas musia zvyknúť na nové jedlo.
Co sa týka mastného (skvarky, veneno, bravco) nie vždy to pomôže lebo veľa psov z toho preženie.
Ja keď sa hlavne na zimu pokúšam psy viac vyžrať tak kupujem vola sa to ze varený odpad, taky sulec mávajú to v každom masiarstve. Niekedy to mávajú aj nemlete iba uvarené sú to rôzne chrupavky, koze. Z toho priberaju zaručene. K tomu bravčové, huspeninu, cestoviny dávam iba občas, nechce sa mi ich varit, viac dávam vlocky. A hlavne zvýšim viac dávku priloh.
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: jedálničky

Poslaťod certovsky » Uto 12.11.2019 14:03

Ináč čo sa týka kŕmnych dávok nejako to už neriešim, dávam od oka. Pomer maso/vnutornosti/kosti sa snažím dodržiavať týždenne, nie v dennej dávke. Prílohu iba vločky, ak varím aj nám ľuďom cestoviny, ryžu prihodím dávku aj pre psov ináč samostatné im to nevarim.
Jedine so im občas varím je huspenina a pečienky, zjedli by ich aj surové ale tie varené neskutočne milujú tak im občas spravím radosť.
Zeleninu dávam často zvyšky toho co ide nám... Keď je šalát tak vrchné listy, z koreňovej zeleniny šupky napríklad. Mame záhradu kde sa neskutočne darí cuketam, tekviciam aj uhorka takže vždy sadim zvlášť aj pre nich do časti záhrady kde majú prístup, nestarám sa o to žiadno vždy to vyrastie. Keď si to obcuraju je mi to jedno, ved si to aj zjedia. Z ovocia hlavne jablká, tie majú dá sa povedať denne.
Starý pes bol odchovany na granúl ach s konzervach ten je priebercivejsi, bežnú zmes mäso, zelenina vločky zje vždy ale experimenty typu banán, krupicova kaša vobec, mladší od stenata na barfe ten zožerie všetko čo je v miske (aj listy zo stromu keď mu tam napadaju) zo všetkého najviac miluje dijonsku horčicu (náhodou ju rad kdesi ochutnal a odvtedy sa ide za ňou zblázniť keď ju kdesi zanucha) a kyslú kapustu, tu mu narozdiel od horčice aj dávam občas do zradla.
Okrem spomínaného dostávajú vždy olivový olej, kokosový alebo ryby tuk, 2 x týždenne surové vajco, raz za mesiac tvaroh, orechy, mak.
2 x ročne im kúpim práškové vitamíny dávku cca na mesiac a to im sypem do zradla. Tento rok dostali aj kúru kĺbovej výživy, veľký koli veľkosti a stary koli veku.
Na bylinky zabúdam, v lete keď rastu tak im dávam, v zime to nejak neriešim.
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Predchádzajúci

Späť na Surová strava