Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Elis » Pia 02.11.2018 9:18

wer píše:tabulky su proste len orientacne

zrovna jsem to chtěla psat - ze co je vlastne to krmeni kvantem krmiva :lol:
u hospod. zvirat při pocitani krmne davky se berou 2% z telesne hmotnosti jako zaklad - na kterem zvire prosperuje, ale nepodava zadnou uzitkovost tj. neroste, nedoji, není brezi, nemá vahove přírůstky. a presne se vi, z ceho se ta 2% mají skládat.
a u psu se diky kopirovani z jedne knizky :pac: stala 2% dogmatem, obsah se tipuje:-) - a kdo krmi přes toto krmi uz moc :nwm:

jinak - mimo téma teda- me třeba fascinuje to, jak jsou vlastne nastavene granule.
jen takove moje soukrome pozorovani -když potrebuju, aby mi holky netloustly a nemely hlad -zacnu jim davat adultky granule. po tech prospi v zime celou tu dlouhou noc, hybou se tak tretinove proti letu -a presto nepribiraji. si normalne myslim, ze ty granule jsou nastaveny na panelakove psy, aby lidi neotravovali vyzadovanim pohybu :-)
jakmile bych je na tom nechala přes leto -budou z nich vychrtliny a to si nemyslim, ze mají extra zatez teda.

Sunny píše:Trix može len kaše žrať...).

to ale taky muze byt problém, proc nepribira - když pes dlouhodobe nekouse -není to traveni ok -traveni zacina od slin a od pokousani potravy.
takhle to jen proběhne a asi nedokaze ziviny poradne vyuzit.
mozna popremyslej o pridani vlakniny - da se koupit i v prasku. ze by to trosku zpomalilo to traveni? ale nemam s tim osobní zkušenost.
a jeste me napada -mliko pro stenata :angel:
pozivam to na zavodnovani, když jim není dobře, po operaci.

tak dej pak vedet, jestli něco zabralo :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Sunny » Pia 02.11.2018 9:35

Tak na 2% mi prosperovali jedine husky, keď ich jediný pohyb bol z tieňa do tieňa :heh: Na 4% by som ale čakala aspoň udržanie hmotnosti... :nwm:
S tou kašou bohužiaľ nič nespravím :ua: Ostatní dostávajú aspoň tie trupy, aj kvoli zubom atd, ale u nej to nejde.
Dám, určite, díky moc za tipy všetkým :poklona:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 02.11.2018 9:46

a to kolko vazia? lebo napr prilohy by mali byt tak 10 % krmnej davky, ty jej tam mas az 30 %
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 02.11.2018 10:09

Ja by som tiez dala urobit koprologiu ako prvu a ak som chcela pribrat psa, tak vzdy to istila tak lyzica, dve masti. Hlavne v zime teda... Inak krmna davka... Ja mam stastie na psov, ktori ju mali vzdy vysokooo cez 2% a aj tak mali problem pribrat. Ja si myslim, ze aj toto mlada dostavalo ovela menej ako realne potrebovalo, pretoze on mi ani nepriberal z krmnej davky, co som dostala od chovatelky, zacal, az ked som ju takmer ztrojnasobila a aj to som musela postupne, lebo z vacsej davky ako mal predtym zacal hnackovat :pac: A aj to v spanku nic ine nerobi, len cuca mlieko a za maso vam ukusne prsty. Doslova. Fryovi sa po kastracii zmenilo vsetko tak, ze teraz mi priberie (nie priberie, skor by som povedala, ze je dostatocne nazrany) aj zo 3-4 krkov kuracich denne - predtym v zime som davala aj pol kila 5kg psovi a bol ako harmonika, bala som sa, aby ho niekto cudzi nepohladkal, lebo by na mna postvali slobodu zvierat. Ako sa nestazujem, aspon penazenka usetri a to je viac na nervy ako bol pred kastraciou a rozhodne nie je lenivejsi alebo co :joint:
Cela veda, to je fakt individualne, ale ked vsetci sa zacali divne spravat hoc predtym stacilo a teraz nie, tak by som hladala spolocneho menovatela...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pia 02.11.2018 10:26

Wer - 10%? Určite? Ja všade čítam 20-30% :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 02.11.2018 10:36

no 30 % so zeleninou a to tych 20 % cca ma byt zelenina (listova/korenova) a obiloviny len 10 %.. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Pia 02.11.2018 11:05

Wer, áno, percentuálne a všeobecne. Alebo obilniny aj 0%, kľudne aj zeleniny menej. A potom sa stretneš s praxou, že sú psy, ktoré bez tých sacharidov chudnú a chudnú, a najmä hyperaktívne psy potrebujú more sacharidov, aspoň na to prechodné obdobie, kým sa dostanú do nejakej formy. Veď tu máme tú tému s pribratím, a najúčinnejšie z metód ako spraviť z radiátora psa boli nacpať ho rožkami s masťou. A osvedčilo sa to aj mne. Pečivo, cestoviny. Tiež si nemyslím, že dávať dve kilá mäsa naraz 25 kg psovi je rozumné. A teda už vôbec to nie je ekonomické :heh: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 02.11.2018 11:14

tak 2 kila masa a 500 g masa - medzitym je este dost moznosti.. ekonomicke to nie je, to uznavam, hlavne pri 10 psoch... ale otazne je, ci je pokryta potreba zivin. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pia 02.11.2018 11:24

Si práve myslím, že neni - preto to riešim, čo okrem množstva by mohlo byť zle (pomery, zloženie, atď...). Brávala som kedysi Falco, nebol problém. Potom Falco dvihlo sumu minimálneho odberu a také množstvo proste nemám kam dať :ua: Takže som to nejak raz za čas objednala a kombinovala s Vetamixom a postupne prešla úplne na Vetamix. Od nich som začala brať chovateľské 15kg balenia a nejak to začalo ísť dolu vodou. Teraz beriem zas 2kg balenia, pridám tie ďalšie veci a budem dúfať, že to pomože.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Pia 02.11.2018 11:34

Ja som mala kratku dobu foxa Z útulku Nia.zral 700g,koprologia negatívna,a chudý Bol dost a nepriberal
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pia 02.11.2018 12:41

Sunny píše:prešla úplne na Vetamix. Od nich som začala brať chovateľské 15kg balenia a nejak to začalo ísť dolu vodou.

to beres to drubezi mlete?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pia 02.11.2018 13:09

Jo :yes: Mali by to byt mleté skelety, údajne :nwm: A to bravčové: Vepřový ořez 60%, vepřové droby 25% , vnitřnosti 20%(jícen,osrdí,ža­ludek / hovadzie: 55% Hovězí maso (pupek, mezižeberní svalovina, maso z hlav) 25% Hovězí droby (játra, plíce, vemeno) 20% Hovězí vnitřnosti (osrdí, jícen, dršťky).
Toľko teória od výrobcu :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pia 02.11.2018 13:36

Sunny píše:Mali by to byt mleté skelety, údajne

znam to. je to ten největší odpad.
vymenila bych tuhle slozku a mozna se ti všechno vyresi….
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pia 02.11.2018 13:46

Nejaký tip za čo vymeniť?
U Vetamixu som práve nič vhodné nenašla - ako tak cenovo normálne tam majú ešte mleté celé kura občas v akcii, ale iba kilové balenia, to je dosť na prd, tony odpadu (balenia) z toho :ua: Od Falca som brávala kuracie mleté a to bolo v pohode. By to chcelo asi ešte vačší mrazák alebo co, nech tam to Falco vleze :prd:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pia 02.11.2018 13:57

Tohle asi za cokoliv - a vyhrajes :-)
jak je v nazvu neidentifikovana drubez -je to problém.
chapu, ze při tomhle množství psi hraji peníze roli -ale tohle -jo, pes to sezere a nic mu to neudela -ale nemela by na tom stat krmna davka.

a asi vetsi mrazak je reseni.
A taky to ještě lidi resi vlastním mlynkem.
nakupovat skelety/kureci ve velkem a mlit si to. nakonec to vyjde skoro nastejno.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava