Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.
Odoslať odpoveď

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Pon 05.11.2018 11:24

Ja by som spravila mixlu vzorku, aj tak keby sa nieco naslo, budes preventivne odcervovat vsetkych, lebo pravdepodobnost, ze sa nakazili, ale este sa nevylucuju stolicou je vysoka.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Pon 05.11.2018 14:04

inak ku granuliam, keď sme ešte boli na granuliachm mne strašne pribrala Nelly po orijen regional red, dávala som polku odporúčanej dávky a stále priberala (keby že rozmýšľaš ešte nad takou alternatívou)

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Pon 05.11.2018 14:21

Ale orijen pre tolko psov by vyšiel hrozne draho.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Pon 05.11.2018 14:32

Ako nie že by som im nedopriala prvé posledné, ale zas odtiaľ potiaľ :angel: aj ja musím niečo jesť :heh:

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Pon 05.11.2018 14:38

ja viem, to bola len taká odpoveď do éteru :lol:, možno skúška na pár jedincoch, veď keď už hľadáme riešenie ... idem hľadať ďalej na nete k tomu niečo :smile: .

Keď tak ale nad tým rozmýšľam: keď vylúčime parazity, tak napr. nejaká živina sa málo/zle vstrebáva ? Poďme hľadať, čo by to mohlo byť ?

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Pon 05.11.2018 14:51

Ďalšia info, čo zapadá do toho, čo si myslím - súrodenec tých našich, u svojej majiteľky dlhodobo na Vetamixe rovnakom ako mám ja - neboli problémy nikdy, a teraz v poslednej dobe schudol. Mi to čoraz viac sedí na to, že sa niečo zmenilo v zložení/kvalite toho masa od nich :nwm: A sedí k tomu aj to, že najhoršie prosperuje práve Trix, ktorá ako jediná dostáva len tie mletiny.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Pon 05.11.2018 14:56

t.j. test - kupovať iný druh mäsa/iný výrobca hmm... niečo také som čítala niekde, teraz to narýchlo nenájdem


Hmm... keď tak zase nad tým uvažujem, hovädzie má viac proteínov ako kuracie ... zvýšiť hovädzie nad kuracie ? Ono by aj tak mal byť vyšší pomer červeného ako bieleho mäsa. Červeného tuším optimálne okolo 75%


ešte mi napadlo, priveľa vlákniny tuším brzdí vstrebávanie živín, nepridala si vlákniny nejako ?

a zase mi napadlo, ešte že sa tu dá upravovať - pivovarské kvasnice - od toho sa priberá, aspoň ľudia :lol:

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Pon 05.11.2018 16:58

Elis píše:Giardie bez prujmu?


Ano, múžou být bez prújmu (vlastní zkušenost). Každé zvíře je individualita a je rozdíl nález na 1+ a nebo více + (ale i tak je potřeba odčervit bez ohledu na počet +).

Sluníčko, není zač. Udělala bych to, jak říká Pigie - směsnou vzorku a asi bych dala zvlášť (sbírala) od Trixie a Ici. Dělávám směsnou vzorku a další jsou indi vindi vzorky. Pokuď tam bude nález, i jen třeba na jeden +, měla by jsi odčervit něčím, co má v sobě účinnou látku dle typu nalezeného parazita. a za cca 2 - 3 týdny opět odčervení zopakovat.

Offtopic: Jaká je DPH v ČR, prosím? A kde najdu jejich ceník, už si to nepamatuji :ach: . Moc díky :poklona:

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Pon 05.11.2018 18:04

Buchti, kdyz giardie bez prujmu nezpusobuji hubnuti si myslim.
Vetsina psu je ma v sobe celozivotne.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Uto 06.11.2018 19:10

Elis píše:Buchti, kdyz giardie bez prujmu nezpusobuji hubnuti si myslim.
Vetsina psu je ma v sobe celozivotne.


Elisko, nemyslím si, že je psi mají v sobě (ve střevech) celoživotně, že jsou na stejném principu, jako např. kvasinky. Jsou dokonce psi, kteří jsou pozitivní na giardie a nemají žádné klinické přízznaky (ale jsou přenašeči). Tím, že napadají stěnu střeva, mohou zabraňovat prúniku výž. látek do organismu - pes dostává, co má, nemá zvýšené akktivity, i tak hubne nebo nepřibírá.
Vše je to jen polemika, problém múže býti kdekoliv jinde. Byl to jen múj návrh, kde začít. Krmím Vetamixem již více, jako púl roku, a psi (i dočasky) nehubnou. A odčervovat naslepo jsou dle mě vyhozené peníze bez požadovaného efektu.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sob 02.02.2019 17:33

surovu stravu naš pes nedostava. mame doma velkeho psa, nemecky vlčiak a trojtyždnoveho jazvečika. ANi jeden nedostava surovu stravu. Obaja dostavaju granule, konzervy

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sob 02.02.2019 17:39

trojtyzdnovy jazvecik?

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sob 02.02.2019 17:42

Hionka píše:surovu stravu naš pes nedostava. mame doma velkeho psa, nemecky vlčiak a trojtyždnoveho jazvečika. ANi jeden nedostava surovu stravu. Obaja dostavaju granule, konzervy


a co tym chcel basnik povedat?

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Uto 12.02.2019 9:27

tiez pozeram ze k comu to malo byt :joint: asi nejaka samochvala ci co

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Str 13.02.2019 12:43

Ahojte, idem si sem po názor skúsenejších :smile: mám viac otázok...
Moja sučka odmieta ryby a čokoľvek rybacie, je možné úplne rybie produkty vynechať? Mala by som jej namiesto toho dopĺňať nejaké vitamíny/doplnky?
Kŕmim bežne s prílohami (buď zeleninové alebo zeleninovo-obilné) v dni, keď jej prílohu nedám, mám jej zvýšiť gramáž mäsa a kostí aby množstvo zostalo zachované?
Máte nejaké osvedčené tipy na priberanie? Sučka 1,5 roka, aktívna, 4% dávka, prevažne bravčové, kačacie a hovädzie mäso, občas škvarky, hov.vemeno... čo najlepšie skúsiť aby sa na ňu nejaké to kilo nalepilo? :ach:
Ďakujem :hi: :hi: :hi:
Odoslať odpoveď