Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Bad » Pon 23.05.2016 5:19

Lubi12 píše:Co s tym , ma niekto podobne skusenosti ?

ano, máme, třeba takové giardie......jednoznačně trus na koprologii VČETNĚ giardiií, kokcidií a případných dalších potvor + výtěr na bakteriologii - to má být samozřejmé a základní vyšetření při střevních problémech ! Bez potvrzení nebo vyvrácení napadení parazity či výskytem/přemnožením nějakých zlovolných bakterií nemá moc smysl špekulovat nad jídelníčkem.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Faya » Pon 23.05.2016 14:21

Ahoj. Idem sa opýtať. Vedeli by ste mi v BA odporučiť nejaký obchod kde predávajú BARF mäso? Ideálne králičie? prípadne i ďalšie? Kamarátka zháňa, ale na nete som našla len internetový obchod v Košiciach či Prešove a nemám s tým skúsenosť. (internetová objednávka mäsa s doručením domov) Prípadne kúpu menšieho množstva. Ďakujem
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod vavrena » Pon 23.05.2016 16:10

Barf mäso ako surové mäso v akomkoľvek mäsiarstve, ktoré je ti najbližšie, popýtaj sa priamo tam a informuj, či majú králiky a za koľko. Inak v Jednote - chladené hydinové súčiastky od 1,29, v niektorých majú aj bravčové kosti, chvosty, kože, obehaj si to, v Yeme majú bravčové kosti, chvosty do eura...v Tescu a pod mávajú lacné hydinové a kačacie trupy...
Alebo myslíš ako vyslovene kŕmne mäso, lacné odpadové zvyšky z bitúnkov a pod.? Žiaľ, akurát ten králik nie je taký druh mäsa, aby to bolo vyslovene lacnejšie.
Najlepšie je pridať sa k nejakému závozu do BA, ak chceš malé množstvo a nevieš vziať veľkú objednávku. Pridaj sa k niekomu, kto už objednáva a poskladáte sa.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Nisus » Str 25.05.2016 20:59

Ja králika kupujem iba v Lidli. Majú tam tie 600 g balenia králičích dielov. Ale sú dva druhy. Jedno je také akoby iba rameno a trup, tam je veľa kostí. Ale potom sú tie diely, kde je viac mäsa. Vždy vyčíham, kedy im končí spotreba, oni to šlahnú do 30% zlavy a to vezmem aj 5-6 kusov, tak všetci divne pozerajú :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod vavrena » Str 25.05.2016 21:10

Offtopic: Ako na mňa, keď za mnou v Jednote dlhý rad v mäsiarstve, ja vykúpim všetky krídla, a keď sa predavačka tak milo opýta, aby reč nestála, že
"a čo, vysmážate tie krídelká?"
"Nie, surové dávam psom..." A vtedy ma ostatní zákazníci opľúvajú pohľadom :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Nisus » Str 25.05.2016 21:27

Offtopic: :haha: Áno to poznám :haha: Raz som zabudla rozmraziť mäso, tak som išla do mäsiarstva kúpiť kuracie prsia a stehná a tiež predavačka niečo v zmysle, či na obed a ja že nie, pre psa :heh: Skoro zožrala tú váhu :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod zuzkamil » Ned 12.06.2016 7:14

Ahojte, zas mám dotaz. Môj pes mal tak 6,5kg, odkedy ho krmim BARFom, povedzme tri mesiace, tak pribral cca tých 600g a to je dosť na tak maleho psa, je to na ňom aj vidieť... dávala som mu tak od oka porciu mäsa, zhruba tých 250g denne. to je asi moc :-( dávala som mu doteraz 1x denne a to okolo 17h. Má sa krmiť BARF viac krát? A aké rady nato, aby sa váhovo vrátil naspäť? Budem chodiť na menšie prechádzky s ním, aby sa viac hýbal, ale zaujíma ma to schudnutie alebo správne dávkovanie, čo sa mäska týka. díky
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Buchťa » Ned 12.06.2016 8:15

zuzkamil píše:Ahojte, zas mám dotaz. Môj pes mal tak 6,5kg, odkedy ho krmim BARFom, povedzme tri mesiace, tak pribral cca tých 600g a to je dosť na tak maleho psa, je to na ňom aj vidieť... dávala som mu tak od oka porciu mäsa, zhruba tých 250g denne. to je asi moc :-( dávala som mu doteraz 1x denne a to okolo 17h. Má sa krmiť BARF viac krát? A aké rady nato, aby sa váhovo vrátil naspäť? Budem chodiť na menšie prechádzky s ním, aby sa viac hýbal, ale zaujíma ma to schudnutie alebo správne dávkovanie, čo sa mäska týka. díky


Ahoj Zuzkamil. Doufám, že pejsek se má již oki a vše je v pořádku :smile: .

Záleží, jaké maso krmíš. Do denní dávky se také počítají pamlsky. Buď uber dávku a nebo dávej dietnější masa - kuřecí, libové hovězí, krútí, králík, telecí. Z kuřecího dávej pryč kúži. Něco múžeš nahradit vnitřnostmi, ale také né všemi.
Barf si každý krmí podle potřeb psa = někdo 1x denně, někdo 2x denně. To je na Tvém rozhodnutí.
Pokuď chceš čísla, tak denní dávka by měla být 2 - 3% z ideální váhy psa. Ale tato čísla nesedí každému pejskovi. Je to vše idividuální.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod vavrena » Ned 12.06.2016 8:18

Tak ako Buchťa vraví, je to pes od psa, ale ak je tak zvyknutý, tak stačí kŕmiť raz, a stačí, keď budeš dávať menej. Jemu v poho stačí stačí jedno kuracie stehno/tri krky/jedno krídlo... Ono pre malého psíka ti to môže prísť na pohľad strašne málo, ale ono to stačí. Keď si od oka dávala priveľa, tak prípadne na pár dní znova použi váhu, že koľko vlastne ten pes dostáva. A keď nepotrebuje prílohy, tak ich vynechaj, zo sacharidov sa najľahšie priberá. Ak je to ten typ, žeby zožral aj vola, tak mu prihoď k tej malej dávke mäsa aj nejaký ten varený zemiak, ten ho zasýti, zemiaky sa používajú pri diéte, nestrávia sa :smile: A ten pohyb pridať, ako vravíš. Možno aj nie menšie prechádzky, ale kľudne väčšie, alebo kus pri bajku/pri koni :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Buchťa » Ned 12.06.2016 8:22

Offtopic: Vavrenko, mám pocit, že ten pejsek je slepý :ua: (vyoperovány očka ze zdr. dúvodú).
To jen k tomu - zvýšit aktivity.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod vavrena » Ned 12.06.2016 8:33

Offtopic: Jááááj... tak ano, pohyb je ťažší potom :ua: Môže byť, že sa aj sám hýbe výrazne menej práve kvôli tomu, a preto pribral? Chudáčik. Tak len výrazne znížiť dávku jedla, no.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod zuzkamil » Pon 13.06.2016 12:49

Ahojte kočeny, nebudem Vás označovať, šak si to prečítate aj takto. Noo na na koňa ja lezem len zriedka a v ohrade po kvalitne zlomenej operovanej nohe, čo som z neho pred rokom nevinne spadla :heh: tak leda tak budeme chudnúť spolu a začnem behať, potrebujem zhodiť aj jaa :ha: ale jo, znížim mu dávku. On inak nemá problém s pohybom, ja mám hneď pred domom horu, nenarazí tam do jediného stromu :no: loví kačenky, v sobotu skočil on odporca vody a naháňal kačky do polky obrovskej priehrady, už som myslela, že skočím tam aj ja a pôjdem pre neho ak sa neotočí :haha:

No a prílohy dostáva asi také, že sem tam mrkvu, sem tam trošku medvedieho cesnaku, jablko, banán atd. ale to fakt striedam a len povedzme 2-3x do týždňa. Ja mám pre neho bravčové, to dávam len občas už dlhšie, je to naj na pribratie. Ale práve to som dávala zo začiatku, asi 3t a preto asi pribral :ua: teraz mám hovädzie a kuracie, sú to ale tie šulky, hrubomleté, ale vypadá to fakt dobre. Je to tuším z toho dopsimisky.eu a som s tým spokojná. Aj kur. pečienky mám. Budem onedlho obj. a obj. mu aj kuracie a ostatné, čo tu bolo písané. Tak ďakujem za rady, pekný deň ešte :jop:
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Pon 13.06.2016 13:05

Ubrať mäska, pridať zeleninu/zemiaky, nech má toho v miske dosť a zaplní si bruško a váha pôjde dolu :yes:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod zuzkamil » Pon 13.06.2016 14:35

Sunny píše:Ubrať mäska, pridať zeleninu/zemiaky, nech má toho v miske dosť a zaplní si bruško a váha pôjde dolu :yes:


jasnéé, pre moje srdiečko spravím aj nemožné :smile:
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod zuzkamil » Uto 14.06.2016 6:38

Tak včera som mu objednala 10 kg masíčka a v noci sa mi snívalo, že mu dávam kosť, ktorú okusuje a o mäse :smile:
obj. som mu morčacie, kačenku, kuracie, lososa a ešte čosi. a kosti dostáva len velké bravčové lopatky. raz za čas...
Prílohy
SAM_6415.JPG
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava