Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Elis » Sob 04.08.2018 16:56

tak jim hlavne nedavej jmena :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Lindchen » Sob 04.08.2018 16:58

Myslím, že Márgit s týmto nemá problém. :heh: :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Margita » Sob 04.08.2018 17:03

no Linda, co si o mne myslis?ze som nejaky bezcitny kamen bez srdca? :plac: :plac:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Sob 04.08.2018 17:30

Elis, tak celkom rozumne na to ideš, takže sa idem vzdelávať v tvojich myšlienkach a pozrieť sa na tento "problém" bližšie. Už som sa na to chystala dlhšie, ale stále som na to zabúdala, ale tak teraz mám už nejaký "vyšší záujem", tak snáď nezabudnem, že som to chcela zistiť.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Slausa » Sob 04.08.2018 19:34

Babka králiky chová, takže ja si vlastné krmim psa tým najnajnaj? Najprirodzenejšie, najčerstvejšie... :ha:
Kedysi spraštil celú hlavu, uši, čerstvé, aj s chlpami si dá celkom rád (mäkké, chrumkavé), niekedy aj črevá, všetky tenké špagety povyberá. Trochu morbídne, ja viem, ale keď mu to chutí :heh:

Šarina, čo bola pred Rokášom spucla aj kožku. Celú, aj s chlpami. Alebo dostala celého králika (nie živého). Barf '80 a '90 :heh:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod kellee » Sob 04.08.2018 20:37

ach, miesta dost, ale kralika by som nezabila :plac: hoci by som ho psom rada dopriala, ale toto nedam, koncim u slepic a aj tie sa im bojim davat, maju totiz ovela vrdsie kosti, ako tie kupenske
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Snezienka123 » Ned 05.08.2018 0:44

Noelle píše:Lebo ja som kedysi tiež Nelly nedávala držky, ale mávala hnačky, teraz už dávam a hnačky nemáva.

A nemôže to byť tým, že kŕmiš bez príloh? (...ak tak kŕmiš...)
Niektorým psom vraj chýba, ak v strave nie sú žiadne prílohy. Ono niekedy sa veci zbytočne ženú do extrému, ako to býva aj v prípade stravy psa...keď sa začala robiť osveta a ľudia si začali všímať, že mnohé granule sú takmer samá obilnina a žiadne mäso, tak sa dostal do popredia barf bez príloh a granule grain free...ale vo viacerých článkoch a diskusiách som sa dočítala, že nie všetkým psom takáto bezobilninová strava "sedí". :nwm:

Offtopic: ...inak dobrá správa...krpatú som znova obrátila na barf...ešte občas zavymýšľa a tvári sa, že to čo som jej dala do misky nie je na jedenie, no keď sa tvári, že chce vynechať aj ďalší chod a nezje surové, ani obvarené, tak jej vedľa položím misku s granulami s troškou konzervy, a už vie, že iné nedostane...a misku s barfom vyprázdni :jupi: (naposledy dnes večer :pac: )
Nie, že by mi granule neboli na kŕmenie pohodlnejšie, ale tie kopy :kak: , toľkokrát denne, to strašné pitie, čo ju potom smädilo...a po pár týždňoch som na nej zasa začínala nachádzať lupiny :hmm: ...a to som kúpila aj troje granule, riadne drahé, čo by mali mať kvalitné zloženie...a nechutili, a nerobili dobrotu...takže ostávajú len na príležitostné kŕmenie, alebo ako dobrá presvedčovacia metóda :joint:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Ned 05.08.2018 1:13

No vtedy, keď som ešte nekŕmila držkami, tak práveže mala prílohy - vločky, ryžu a tak. Teraz má držky ale nedávam vôbec obilniny. A normálnej čerstvej zeleniny a ovocia požere kvantá, niekedy mám pocit, že by snáď chcela byť vegetariánom :pac: A vtedy, keď som nedávala držky, to bolo preto, že ich nechcela jesť, teraz s tým nemá problém. Rozdiel nastal po sterilizácii, dovtedy problém s jedlom, stále zmeny chutí, odvtedy no problem, žere ako piraňa.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Pon 06.08.2018 13:36

Tááák, po prečítaní asi milióna stránok :lol: - áno preháňam - som dospela k názoru, že:

1. mrazené držky nie sú až tak super krmivo pre psa, pretože zmrazením a rôznou manipuláciou s držkami sa ničí to čo je v úplne čerstvých držkách to naj pre psa a to je probiotické baktérie a tráviace enzýmy - v žalúdku kravy sú pri určitom pH a bez prítomnosti kyslíka a keď sa krava zabije a držky sa vyberú tak postupom času a teploty sa zničia, takže kým k nám mrazené prídu, už je ich obsah zanedbateľný

2. držky sú dobrým zdrojom mangánu, čerstvé nemleté sú dobré na zuby (žváchanie :lol: ), pri čerstvých záleží kde a na čom sa krava pásla, podľa toho obsahujú živiny (ktoré sa ale rýchlo ničia)

3. výživné sú iba tie čerstvo "ulovené"-> to súvisí s prirodzenou potravou predka psa, ktorý žral v prírode v podstate čerstvý obsah žalúdka s obsiahnutými natráveninami spolu s prospešnými baktériami a enzýmami, ktoré sa už neskôr zmenou teploty a kyslíkom ničia

4. čiastočnou náhradou je úplne na kašu rozmixovaná zelenina + umelé podávanie pre- a probiotík + tráviacich enzýmov. Blbé na tom je to "umelé".

5. takže benefitom čerstvých zelených držiek je hlavne ich vplyv na trávenie (sú teda dobré - v čerstvom stave - pre psov s citlivým trávením alebo tráviacimi problémami)

píšem trochu chaoticky, ale ponáhľam sa :hi:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Margita » Str 08.08.2018 15:45

13-18.8 kaufland bravcove plece bez kosti 2,49,je to v letaku
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Str 08.08.2018 15:58

No nakúpila som teraz v Tescu ako som písala, ALE. Všimla som si, že súčiastky sú z Poľska a mám test kuracieho mäsa a teda poľské a rumunské ee. Tak dúfam, že nejakú salmonelu nechytím, okrem toho, že mám na rukách ekzém a otvorené rany - úplne naj pre baktérie z mäsa. To aby som si namáčala ruky v save :plac:, alebo rovno odkusla :ach: ? Jedine prsia a spol. je SK, CZ, HU (tesco). Som si to v návale nadšenia výberu neuvedomila, že mám pozerať.

Inak vraj držky obsahujú veľa baktrérii nedobrých pre ľudí, tak to aby som tie držky čo mám ešte doma porcovala v rukaviciach, lebo salmonelu som už mala a aj otravu jedlom a teda rozhodne už nescem.

Ale tak ceny sem môžete každý písať, bude to myslím prospešné pre veľa tu prítomných, chystám sa tento týždeň opáčiť Kaufland.

Ozaj ako čistíte pomôcky po porcovaní a servírovaní surového mäsa ?
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod clupko » Štv 09.08.2018 8:08

umyjem ako ine riady, co ine? :nwm:
ked krajam jeden kus kuracich prs, tak kludne rukami, ale inak - obzvlast v tvojom pripade - nechapem, preco si nedas rukavice. ja nemam ekzem ani otvorene rany, ale vsak ta krv z masa, to potom citit z ruk cely den. kebyze krmim barfom dlhodobo, tak to urcite nechytam do ruk.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod kellee » Štv 09.08.2018 10:15

ja pouzivam rukavice, lebo fakt to nejde z ruk dole a vsetko umyvam v umyvacke. Viem ze su ludia co maju speci nastroje pre psy, ale ja to nemam kde skladovat, aby to malo vyznam, takze mycka to isti
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Slausa » Štv 09.08.2018 10:23

Normal v horúcej vode ako všetko ostatné. Rukavice nepoužívam, akurát mám na to extra nôž, starý príborovy nabruseny tak, že reze aj kosti
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Štv 09.08.2018 12:26

Aký je rozdiel v tom, či porcujem kura pre seba alebo pre psa? :nwm: Jediné čo mám zvlášť je lyžica, ktorou im to miešam v miske, inak neriešim.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava