Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod plus » Ned 10.07.2016 13:53

to cim si fotila fotku zo sna? :oo: :oo: :oo:
plus
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod certovsky » Štv 03.11.2016 13:48

Pomoooc ako VYKRMIT PSA CO VYZERA AKO KOSTLIVEC? Mate typ na nieco po com sa dobre pribera?

Aspon na zimu nech ma aspon trosku tuku. ... Je to mlady (1,5 roka) stavač.vazi cca 40 kg - na vahu sa nam ho nepodarilo dostat tak pisem odhadom, denne zozerie okolo tych 800 g masa (alebo vnutornosti) + velku kost, pripadne kuraci trup- kazdy druhy den a neznizujem davku masa ani ked dostava kosti. Zerie 2 x denne - do misky dostane este ku kazdemu zradlu jablko, zeleninu, sparene vlocky alebo ryzu (dost, zakazdym porciu ako pre dospeleho cloveka) + nejaky olej a byliny. 2 x tyzdenne vajce, 1 x cely plnotucny tvaroh, zmixovane orechy ci semiacka ...Proste podla tabuliek ovela viac nez by mal a aj tak mu trcia rebra
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Buchťa » Štv 03.11.2016 13:57

Neřiď se podle tabulek, co se týče množství. Vše je individuální, každý pes spaluje jinak + má jiné aktivity.
Pokuď se Ti po této dávce zdá hubený, přidej naprosto s klidem.

Je možné, že i když přidáš mastné (kalorické) věci a dávku nezvýšíš, tak i tak Ti nemusí přibrat a ještě z toho múže mít i prújem.

Nepíšeš, jaké druhy masa a vnitřností krmíš.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod elfinka » Štv 03.11.2016 15:23

800g neni vela, 900g (aj s masitymi kostami) som davala svojmu lenivemu bytovemu 36kilovemu.
Stavac ak ma vrtulu v zadku moze zozrat o dost viac.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Elis » Štv 03.11.2016 15:56

certovsky píše: Proste podla tabuliek ovela viac nez by mal a aj tak mu trcia rebra


no ale to mas asi spatne tabulky :ua:
jestli ti zere 40kg pes 800g jsi na dvou procentech - a to je udrzovaci davka pro dospeleho psa pez zateze. 4% by byli uplne OK.

to je jeden problém. a druhy -on se muze "dodělávat" az casem.

Offtopic: Shodou okolnosti dneska koukam na svoje stara videa -a ve dvou letech jsem mela doma vyzablinu neuvěřitelnou. vykasane bricho, zebra -a dneska v 5ti je to uplne jiny pes.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod vavrena » Štv 03.11.2016 16:41

certovsky píše:Pomoooc ako VYKRMIT PSA CO VYZERA AKO KOSTLIVEC? Mate typ na nieco po com sa dobre pribera?

Aspon na zimu nech ma aspon trosku tuku. ... Je to mlady (1,5 roka) stavač.


Tak ako je tu hore napísané - on má ešte mladý metabolizmus, dorobí sa až do troch rokov, zato žerie ako kyselina. Aj mne vyzerala ročná malina ako srnka, a 20kilová žrala 800 g, po veľkej záťaži aj kilo denne :lol: . Takže kľudne žrádla ešte pridaj.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Aris » Štv 03.11.2016 18:31

Môj 16kg v zime kľudne 700-800g spráska ako nič :smile: a to už má 8,5 rokov :ach:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod CraObs » Pia 04.11.2016 13:06

my to máme aktuálne zaira cca 16-17kg mix dalmatína 2x250g, Ness cca 20-22kg ACD 2x 220g

certovsky píše:Pomoooc ako VYKRMIT PSA CO VYZERA AKO KOSTLIVEC? Mate typ na nieco po com sa dobre pribera?

takže ako prvé by som zvýšil prídel :no: lebo dobre sa priberá po jedle :jazyk: hlavne ak je ho dosť..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod certovsky » Pia 04.11.2016 13:43

Tak idem zvysovat teda.... aj ked teraz som pozerala na nete vahu by mali mat 28 - 35 kg, tak som sa asi sekla s 5 kg, ked pozeram tabulky na manwe aj pri 4ˇ% objeme krmiva tak mi tam vychadza 900 g masa denne.... Asi som mu davala chudakovy fakt malo vzhladom na to ze denne ho brávame behat tych 10 km + ma velku zahradu, tak to asi fakt vybeha...
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod CraObs » Pia 04.11.2016 13:45

vykašli sa na tabulky.. je chudý pridaj, je tlstý uber, časom nájdeš kde má cca dávku, každý pes má spalovanie inde..
už teda akruát vieš že 800 je málo :ha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Buchťa » Pia 04.11.2016 18:40

certovsky píše:Tak idem zvysovat teda.... aj ked teraz som pozerala na nete vahu by mali mat 28 - 35 kg, tak som sa asi sekla s 5 kg, ked pozeram tabulky na manwe aj pri 4ˇ% objeme krmiva tak mi tam vychadza 900 g masa denne.... Asi som mu davala chudakovy fakt malo vzhladom na to ze denne ho brávame behat tych 10 km + ma velku zahradu, tak to asi fakt vybeha...


Certovsky, ber ty tabulky, jako orientační!
U štěněte a nebo dospívajícího psa neplatí, dá se říci.
A pokuď má pes vážit XY, tak počítáš z té váhy, jakou má mít a né z té, jakou má! + ty aktivity a spalování, jak jsem spomínala + to, co psala děvčata - věk, dospívání.

Offtopic: Moji drobci - fena, 9let, 55kg, max. 1kg/denně; pes, 3 roky, hyperaktivka cca 1,2 kg; pes - moloss, 4 roky, 70kg, cca 1,5kg max.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Snezienka123 » Pon 04.09.2017 23:04

Mám otázku: Nekŕmite niekto náhodou surovou stravou, ale bez kostí?

Premýšľam po tom našom incidente a problémoch s kosťou, že by som kosti vynechala...ak sa psina dá do poriadku, určite jej ani na začiatku keď sa rozkŕmi nebudem chcieť dráždiť tráviacu sústavu kosťami a už celkovo takýto stav ako mala a ešte má riskovať nechcem.
Surovej stravy ako takej sa vzdať nechcem a nemienim, pretože vyhovovala a vyhovuje...vyriešila nám kopu problémov a starostí čo sme riešili jej prvé dva roky života, kým bola na granuliach.

Takže predpokladajme, že ostanem na surovej strave a budem skrmovať všetko tak, ako doteraz, no nebudem dávať kosti. Vápnik by som pridala ako pri varenej strave...no na čím premýšľam je to, že čisto mäso, vnútornosti, vajcia, mliečne výrobky a pod....asi neurobia dobrú stolicu, pretože malá ak dostávala viac mäsa ako kostí, tak nemala dobrú konzistenciu :kak: . Nemáte niekto skúsenosť, či by na udržanie správnej konzistencie postačil pridaný vápnik, alebo je potrebné pridať aj vlákninu v podobe zeleniny (tú posledný rok veľmi nechce, dá si len občas, určite nie denne) alebo pridaním príloh (cestoviny a pod.)?

Ja viem, že každému psíkovi vyhovuje niečo iné, a určite budeme musieť testovať, aký pomer čoho bude vyhovovať mojej, no ak by niekto mal skúsenosť, bola by som rada, ak by sa o ňu podelil
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod pigie » Uto 05.09.2017 4:26

Na zaciatku chapem, neublizi, ak vynechas kosti, ale neskor by som skor krmila mletinou s kostami aj chrupavkami a pridavala k tomu maso.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Uto 05.09.2017 5:45

Ja mam psa, ktorý nič veľké nevie zožrať. Je už tretí rok čisto na mletom mäse, kombinujem mleté kuracie (to ma v sebe kosti aj chrupavky) s mletým hovädzím s drobami (alebo bravčové s drobami alebo rybie mleté), k tomu ako príloha vločky a cestoviny a okrem zubov, ktoré sa rýchlejšie zanasaju, je všetko OK. Takže na tvojom mieste by som to riešila takto - kúpiť mleté kuracie (napr. od Vetamixu sa dá kúpiť aj po kilach priamo v BA), k tomu normálne kusové mäso a hotovo. A do toho mletého možno aj zelenina pôjde tak zamiešať, že ju zožerie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod elfinka » Uto 05.09.2017 6:59

Kamoške Štourač vravel, že dospelý pes potrebuje kosti tak raz do týždňa, určite nie 30% dávky každý deň jak barf tabuľky tvrdia
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava