Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod wer » Pia 02.11.2018 5:53

Offtopic: ja ked toto citam, tak si uvedomujem, ze moj zerie fakt brutalne vela. :ha: pod 2 kila to nejde a to nedavam ziadne prilohy... :heh: chudy nie je, to je pravda, ale na to mnozstvo to nie je ziadna tragedia. :lol:
Inak tie tvoje, to su hyperaktivne psy, to spaluje aj v spanku :ha: , sice vravis, ze na tom mnozstve predtym prosperovali, ale ja by som im proste pridala masa... navyse ide zima, to tiez viac spalia este
Naposledy upravil wer dňa Pia 02.11.2018 6:52, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Elis » Pia 02.11.2018 6:51

"Trix napriklad dostava konkretne 250g kuracie, 250g bravcove s droby, 150g skvarky a nejakych 350-400g prilohy"

odvolavam, tuku dost - ale pridala bych ji teda -kilo masa da - az k tomu prilohu. me v tom chybi nejaka kvalitnejsi bílkovina. zverina-hovezi?
zkousela jsi ji davat na prilepsenou vajicka, vemeno, lososa?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Pia 02.11.2018 8:21

Wer ale ty máš 30 kilového polročného psa, tam je tých 6% normal, ale pre 4 ročnú dospelú fenu bez záťaže? :nwm: Aj šteňatá už majú pomaly rok a pol, už nijak extra nerastú, ani zima nie je :nwm: (V zime im nosím vždycky ráno teplú "polievku", to sa dá doniesť v 1 kýbli naraz a tým eliminovať zvukové prejavy, kým ponosím misky :heh: )
Nie že by som im nechcela pridať, ale hľadám čo robím zle, že toho potrebujú také kvantá. A týka sa to aj starých husiek, ktoré teda hyperky rozhodne nie sú :heh:
Elis - hovadzie a bravčové striedam, ale teda vždy je to kombinované s droby a mleté, ťažko povedať aká to je kvalita :ua: Vemeno - že mi to nenapadlo! Skúsim pridať, aj toho lososa. Majú to v ponuke dokonca aj mleté (Trix može len kaše žrať...). Vyskúšam, uvidím, dám vedieť výsledok.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod wer » Pia 02.11.2018 8:39

Z mojich skusenosti 20 kg malinak zerie viac ako 40 kg ovciak pri rovnakej zatazi... proste nervova sustava, tabulky su proste len orientacne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Pia 02.11.2018 9:00

To hej, s tým súhlasím :yes: Aj Gili žerie viac než by teoreticky mala - ale je to tak stále, celý jej život. A nie že sa to zrazu u dospelého psa zmení, nie? :nwm: Foxa s Ice fungovali na cca 450g, teraz dávam Ice 550-600 a vidno jej rebrá. U nej to može byť teoreticky starobou, u šteniat zas mladým vekom, ale pozorujem rovnaký nárast potreby množstva žrádla u všetkých psov naraz a to sa mi zdá proste divná náhoda. :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Lindchen » Pia 02.11.2018 9:01

Ak chudne celá svorka, parazita nemáte?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Pia 02.11.2018 9:06

Aj to mi napadlo, pre istotu skúsime odčerviť :yes: Naposledy sa niekedy v lete odčervovali a nikdy nič, ale kto vie, možno niečo dovliekli zvonku.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Elis » Pia 02.11.2018 9:18

wer píše:tabulky su proste len orientacne


zrovna jsem to chtěla psat - ze co je vlastne to krmeni kvantem krmiva :lol:
u hospod. zvirat při pocitani krmne davky se berou 2% z telesne hmotnosti jako zaklad - na kterem zvire prosperuje, ale nepodava zadnou uzitkovost tj. neroste, nedoji, není brezi, nemá vahove přírůstky. a presne se vi, z ceho se ta 2% mají skládat.
a u psu se diky kopirovani z jedne knizky :pac: stala 2% dogmatem, obsah se tipuje:-) - a kdo krmi přes toto krmi uz moc :nwm:

jinak - mimo téma teda- me třeba fascinuje to, jak jsou vlastne nastavene granule.
jen takove moje soukrome pozorovani -když potrebuju, aby mi holky netloustly a nemely hlad -zacnu jim davat adultky granule. po tech prospi v zime celou tu dlouhou noc, hybou se tak tretinove proti letu -a presto nepribiraji. si normalne myslim, ze ty granule jsou nastaveny na panelakove psy, aby lidi neotravovali vyzadovanim pohybu :-)
jakmile bych je na tom nechala přes leto -budou z nich vychrtliny a to si nemyslim, ze mají extra zatez teda.


Sunny píše:Trix može len kaše žrať...).


to ale taky muze byt problém, proc nepribira - když pes dlouhodobe nekouse -není to traveni ok -traveni zacina od slin a od pokousani potravy.
takhle to jen proběhne a asi nedokaze ziviny poradne vyuzit.
mozna popremyslej o pridani vlakniny - da se koupit i v prasku. ze by to trosku zpomalilo to traveni? ale nemam s tim osobní zkušenost.
a jeste me napada -mliko pro stenata :angel:
pozivam to na zavodnovani, když jim není dobře, po operaci.

tak dej pak vedet, jestli něco zabralo :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Pia 02.11.2018 9:35

Tak na 2% mi prosperovali jedine husky, keď ich jediný pohyb bol z tieňa do tieňa :heh: Na 4% by som ale čakala aspoň udržanie hmotnosti... :nwm:
S tou kašou bohužiaľ nič nespravím :ua: Ostatní dostávajú aspoň tie trupy, aj kvoli zubom atd, ale u nej to nejde.
Dám, určite, díky moc za tipy všetkým :poklona:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod wer » Pia 02.11.2018 9:46

a to kolko vazia? lebo napr prilohy by mali byt tak 10 % krmnej davky, ty jej tam mas az 30 %
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod pigie » Pia 02.11.2018 10:09

Ja by som tiez dala urobit koprologiu ako prvu a ak som chcela pribrat psa, tak vzdy to istila tak lyzica, dve masti. Hlavne v zime teda... Inak krmna davka... Ja mam stastie na psov, ktori ju mali vzdy vysokooo cez 2% a aj tak mali problem pribrat. Ja si myslim, ze aj toto mlada dostavalo ovela menej ako realne potrebovalo, pretoze on mi ani nepriberal z krmnej davky, co som dostala od chovatelky, zacal, az ked som ju takmer ztrojnasobila a aj to som musela postupne, lebo z vacsej davky ako mal predtym zacal hnackovat :pac: A aj to v spanku nic ine nerobi, len cuca mlieko a za maso vam ukusne prsty. Doslova. Fryovi sa po kastracii zmenilo vsetko tak, ze teraz mi priberie (nie priberie, skor by som povedala, ze je dostatocne nazrany) aj zo 3-4 krkov kuracich denne - predtym v zime som davala aj pol kila 5kg psovi a bol ako harmonika, bala som sa, aby ho niekto cudzi nepohladkal, lebo by na mna postvali slobodu zvierat. Ako sa nestazujem, aspon penazenka usetri a to je viac na nervy ako bol pred kastraciou a rozhodne nie je lenivejsi alebo co :joint:
Cela veda, to je fakt individualne, ale ked vsetci sa zacali divne spravat hoc predtym stacilo a teraz nie, tak by som hladala spolocneho menovatela...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Pia 02.11.2018 10:26

Wer - 10%? Určite? Ja všade čítam 20-30% :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod wer » Pia 02.11.2018 10:36

no 30 % so zeleninou a to tych 20 % cca ma byt zelenina (listova/korenova) a obiloviny len 10 %.. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod vavrena » Pia 02.11.2018 11:05

Wer, áno, percentuálne a všeobecne. Alebo obilniny aj 0%, kľudne aj zeleniny menej. A potom sa stretneš s praxou, že sú psy, ktoré bez tých sacharidov chudnú a chudnú, a najmä hyperaktívne psy potrebujú more sacharidov, aspoň na to prechodné obdobie, kým sa dostanú do nejakej formy. Veď tu máme tú tému s pribratím, a najúčinnejšie z metód ako spraviť z radiátora psa boli nacpať ho rožkami s masťou. A osvedčilo sa to aj mne. Pečivo, cestoviny. Tiež si nemyslím, že dávať dve kilá mäsa naraz 25 kg psovi je rozumné. A teda už vôbec to nie je ekonomické :heh: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod wer » Pia 02.11.2018 11:14

tak 2 kila masa a 500 g masa - medzitym je este dost moznosti.. ekonomicke to nie je, to uznavam, hlavne pri 10 psoch... ale otazne je, ci je pokryta potreba zivin. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava