Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod zuzkamil » Sob 14.05.2016 12:32

lucik píše:no na jar ja vyzerám akoby som pásla kozy, nie venčila psov.. včera som sa smiala, mladá ešte aj pri sraní v tráve obžúvala stebielko na ktoré dočiahla :heh:
ja vidím u mojich rozdiel, kedy žerú len z chuti a kedy žerú (alebo skôr ako) trávu, keď im je šoufl a potrebujú sa vyblinkať.. vtedy odtrhávajú tie steblá po trsoch a tak hltavo.. ale neriešim, nadlávi sa, o chvíľku zamrzne, vypučí oči, vyblinká raz (šťavu, jedlo tam nebýva), potom ešte raz, zriedkakedy tretíkrát blinkne šťavu a hotovo, fičíme ďalej, náladička normálna.. :nwm:
pigie píše:Moji obaja travu jedia z casu na cas a nepride mi na tom nic nenormalne :nwm: Niekedy viac, niekedy menej.

on mi toto ale nikdy nerobil, má 9r tak viem. nežrával trávu ani na jar nikdy predtým tak, ako ju žere od BARFovania. myslím tak často, snád každý deň. poviem to len stručne - bola som tehotná, večer o osmej sa vygrcal, myslela som, že sa dusí. vyberala prstom z krku, no nič tam nemal. potom návšteva "veta", k nemu sa nevyjadrujem, išli sme na pohotovosť za suprovou vetkou, spravila rtg, povedala "vdýchol grcky, trávi mu to plúca, keď sa bude moc trápiť do rána, tak ho uspím" a ja tehotná som celú noc nespala, mala som len záchvaty plaču. ráno volal priatel, povedala mu, že to zvládol. díky nej :winner: odvtedy mám traumu, keď ide grcať z trávy. ten strach si neviete predstaviť...
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod zuzkamil » Sob 14.05.2016 12:35

no dobre, ale ked ju žere skoro každý deň od BARFu, tak nemože mu niečo chýbať potom?? a keď ano, čo by to mohlo byť, mám mu kúpiť ten KELP, či?? dííky
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Ned 15.05.2016 5:50

grca bezprostredne po zradle - teda grca aj zradlo, alebo neskor len nejake zvysky zradla (kusky kosti)?
krmis aj zeleninu?
krmis zelene drzky?
krmis nejake prilohy?

totiz ak je vlastne prekysleny, co zrejme je, kedze zacal travu zrat a grcat po prechode na BARF, tak mu nieco nesedi zrejme. samotna kelpa by to ale asi neporiesila + s riasami treba opatrne dlhodobo kvoli obsahu jodu.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Ned 15.05.2016 7:15

Nechaj len maso, skus menit jeho druh a vsimaj si, kedy zere viac a kedy menej travu, potom pridavaj zeleninu a men druhy. T.j. nie zmesku, ale proste skusaj druhove zlozenie, mozno mu nieco nesedi. Moji ked viac zacnu zrat travu, pridam listovej zeleniny, ktoru nedostavaju uz takmer vobec a zase je na cas klud. Ale oni si kludne aj denne zakusnu do travy, ale nie je to take freneticke trhanie, ako ked je zle od zaludka.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzkamil » Ned 15.05.2016 20:23

lucik píše:grca bezprostredne po zradle - teda grca aj zradlo, alebo neskor len nejake zvysky zradla (kusky kosti)?
krmis aj zeleninu?
krmis zelene drzky?
krmis nejake prilohy?

totiz ak je vlastne prekysleny, co zrejme je, kedze zacal travu zrat a grcat po prechode na BARF, tak mu nieco nesedi zrejme. samotna kelpa by to ale asi neporiesila + s riasami treba opatrne dlhodobo kvoli obsahu jodu.

no on po žrádle negrcá. vlastne som ho videla grcať po zožratí tej trávy len raz. a to grckal len tú trávu s tou penou, nič z jedla tam nebolo. niekedy dám len mäso, už aj striedam, doteraz mal len bravčové, občas kur. pečienky. dávam mu tam Roboran, Joint vitamíny. zeleninu dávam sem tam mrkvu, no možno tak každý tretí deň. občas cesnak. zriedkavo. niekedy tam hodím ladový šalát, ale to výnimočne. zelené držky nemám, neobjednávala som ich. prečo prosím Ťa?? občas dám ešte vajce celé. prílohy myslíš čo? cestoviny a pod.? nie, nedávam nič také. ešte dávam aj napr. kyslú smotanu trochu, sladkú smotanu alebo mlieko, nie často ale. aj syreček tvrdý možno dva krát do týždňa. ešte to nemám naštudované, viem, že to nerobím uplne dobre. ale kamoška krmi len masko, nič iné nedáva. psíci sú v pohode.
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Pon 16.05.2016 8:06

ale nemôžeš sa 100% riadiť tým, že kamoškinmu psovi to nič nerobí, každý pes to má inak.. aj po kostiach sa niektorí zo :kak: a niektorých kosti zapečú, takisto vnútornosti niektorým sadnú a niektorým nie. ak dávaš čisté mäso, tak možno tú trávu začal žrať, lebo je prekyslený (produkuje príliš veľa kyseliny na trávenie toho mäsa a potom je mu z toho šoufl, tak to potrebuje trávou a dávením zneutralizovať). Tie zelené držky, zelenina a prílohy (ja dávam Trope prílohu napríklad) by mu možno upravili trávenie. Neviem, to je len tip.

Ja to vidím na mojich - väčšinou kŕmim mletinami (kusovými sa drhnú, lebo sú to pažravé prasiatka a mladú som už 2x zachraňovala, čo sa reálne dusila raz kusom mäsa a druhýkrát kusom jablka), do mletín dávam bylinky + Trope prílohu, občas zeleninu. Ak však majú kusové mäso, že tam prílohu nedám, tak beauceronka pri venčení na druhý deň ráno žerie trávu v trsoch a vyblinkne iba žalúdočné šťavy s trávou na 2-3x (alebo ak majú raňajky, tak poobede blinká). Proste ona tam tú prílohu nejakú potrebuje - buď zeleninu alebo držky zelené alebo tú Trope prílohu (označujú to za cestoviny).
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lubi12 » Ned 22.05.2016 16:47

Caute, ja mam problem so 14 mesacnou fenkou MMO odledy ju mam, brala casto ATB a ked je bez nich tak stolica ide do hnacky s hlienmi, doteraz som jej davala ryzu s kralicim masom v pomere 60 ku 40, cize viac ryze, a vela zrala travy, zrejme prekysleny zaludok ...
Dnes som jej zacala davat len kralicie maso povarene okolo 8 minut , dala som jej aj par kuskov surového maska a vynechali sme uplne sacharidy, stale ma hnacku s hlienom ... moze sa este cistit ... ? Co s tym , ma niekto podobne skusenosti ?

Viete mi poradit kde kupim lacnejsieho kralika, lebo v obchode je to dost drahe ..
Dakujem Lubi
Lubi12
Okoloidúci

Poslaťod Buchťa » Ned 22.05.2016 21:38

Lubi, dávala jsi trus na koprologické vyšetření? A nebo na bakteriologické?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Pon 23.05.2016 5:19

Lubi12 píše:Co s tym , ma niekto podobne skusenosti ?

ano, máme, třeba takové giardie......jednoznačně trus na koprologii VČETNĚ giardiií, kokcidií a případných dalších potvor + výtěr na bakteriologii - to má být samozřejmé a základní vyšetření při střevních problémech ! Bez potvrzení nebo vyvrácení napadení parazity či výskytem/přemnožením nějakých zlovolných bakterií nemá moc smysl špekulovat nad jídelníčkem.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Faya » Pon 23.05.2016 14:21

Ahoj. Idem sa opýtať. Vedeli by ste mi v BA odporučiť nejaký obchod kde predávajú BARF mäso? Ideálne králičie? prípadne i ďalšie? Kamarátka zháňa, ale na nete som našla len internetový obchod v Košiciach či Prešove a nemám s tým skúsenosť. (internetová objednávka mäsa s doručením domov) Prípadne kúpu menšieho množstva. Ďakujem
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan
fotečky (i zlé) : http://asineda.rajce.idnes.cz/
Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Pon 23.05.2016 16:10

Barf mäso ako surové mäso v akomkoľvek mäsiarstve, ktoré je ti najbližšie, popýtaj sa priamo tam a informuj, či majú králiky a za koľko. Inak v Jednote - chladené hydinové súčiastky od 1,29, v niektorých majú aj bravčové kosti, chvosty, kože, obehaj si to, v Yeme majú bravčové kosti, chvosty do eura...v Tescu a pod mávajú lacné hydinové a kačacie trupy...
Alebo myslíš ako vyslovene kŕmne mäso, lacné odpadové zvyšky z bitúnkov a pod.? Žiaľ, akurát ten králik nie je taký druh mäsa, aby to bolo vyslovene lacnejšie.
Najlepšie je pridať sa k nejakému závozu do BA, ak chceš malé množstvo a nevieš vziať veľkú objednávku. Pridaj sa k niekomu, kto už objednáva a poskladáte sa.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nisus » Str 25.05.2016 20:59

Ja králika kupujem iba v Lidli. Majú tam tie 600 g balenia králičích dielov. Ale sú dva druhy. Jedno je také akoby iba rameno a trup, tam je veľa kostí. Ale potom sú tie diely, kde je viac mäsa. Vždy vyčíham, kedy im končí spotreba, oni to šlahnú do 30% zlavy a to vezmem aj 5-6 kusov, tak všetci divne pozerajú :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Str 25.05.2016 21:10

Offtopic: Ako na mňa, keď za mnou v Jednote dlhý rad v mäsiarstve, ja vykúpim všetky krídla, a keď sa predavačka tak milo opýta, aby reč nestála, že
"a čo, vysmážate tie krídelká?"
"Nie, surové dávam psom..." A vtedy ma ostatní zákazníci opľúvajú pohľadom :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nisus » Str 25.05.2016 21:27

Offtopic: :haha: Áno to poznám :haha: Raz som zabudla rozmraziť mäso, tak som išla do mäsiarstva kúpiť kuracie prsia a stehná a tiež predavačka niečo v zmysle, či na obed a ja že nie, pre psa :heh: Skoro zožrala tú váhu :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzkamil » Ned 12.06.2016 7:14

Ahojte, zas mám dotaz. Môj pes mal tak 6,5kg, odkedy ho krmim BARFom, povedzme tri mesiace, tak pribral cca tých 600g a to je dosť na tak maleho psa, je to na ňom aj vidieť... dávala som mu tak od oka porciu mäsa, zhruba tých 250g denne. to je asi moc :-( dávala som mu doteraz 1x denne a to okolo 17h. Má sa krmiť BARF viac krát? A aké rady nato, aby sa váhovo vrátil naspäť? Budem chodiť na menšie prechádzky s ním, aby sa viac hýbal, ale zaujíma ma to schudnutie alebo správne dávkovanie, čo sa mäska týka. díky
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava