Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Veterinári a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod CraObs » Sob 20.07.2013 0:37

no to práve neviem.. v zahraničí teda je štúdium dosť silno postavené na samoštúdiu a rozvoji vo vlastnom záujme.. to len u nás je to zadara tak na to všetci prdia, robia úplne minimum čo škola požaduje a aj to tak vypadá..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod zuzka:) » Sob 20.07.2013 6:07

CraObs píše:no ale to snáď veterinár nezadrie, že maso=agresivita :prd:

ehm, buduci veterinár hej :lol: dokonca s príbehom z vlastnej skusenosti :jop: :heh:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Sob 20.07.2013 7:03

CraObs píše:
Sydnei píše: ešte ja budem tá zlá že sa cítim byť múdrejšia od človeka čo má neviem kolko vysokých škol ,

no ono na obhajobu veterinárov, tak o strave a krmení sa tam neučia vlastne vobec nič..

keby sme sa neučili nič, nemali by sme predmety ako Výživa alebo Dietetika. Z reakcii som sa bála, čo za zbytočné predmety to budú, ale nemyslím si, že sú až také zbytočné a nepotrebné (minimálne výživa nie je, keďže tú mám a môžem posúdiť, dietetiku som ešte nemala). Mne tá výživa dala celkom dosť.

Mackie píše:ja som sa pytala, co ich tam vlastne ucia - problem je ten, ze oni sa vlastne ucia o vsetkom prakticky do konca, namiesto toho aby napr. po 3-4 rokoch isli len jednym smerom (spolocenske zvierata, hospodarske..)
kolko krat samotni studenti sa tu na fore pytaju nejaku vec, o ktorej by som ja predpokladala, ze sa ju dozvedia v skole, ale prd :ach:

Od študentov nemôžeš očakávať, že VŠETKO budú vedieť. Takí ľudia by nemuseli ani študovať, keby všetko vedeli. A aj keď doštudujú, nebudú všetko vedieť, to nie je možné, aby niekto vedel všetko. Nedá sa byť najlepší vo všetkom.
To je kvantum informácii, ktoré keď človek nevyužíva/nepoužíva, tak ich čoskoro zabudne.
S tým zvýraznením súhlasím.

CraObs píše:len v princípe to je všade a vo všetkom tak.. škola ti dá základ, prehlad a naučí ťa sposob hladania a študovania informácií a tvoj rozvoj ďalej ide samoštúdiom.. aj na technike ťa škola "nič" nenaučí keď sa sama nerozvíjaš z vlastnej iniciatívy (alebo z iniciatívy zamestnávatela :haha: )

amen :poklona:

majaz píše:Vysoka skola nauci, kde a ako hladat informacie. Ja so zootechnik a na skole sme mali ohladom vyzivy zvierat tooolko prednasok az to pekne nebolo. Samozrejme hosp. zvierat, ale principy bilancovania a analyzy a sedliackeho rozumu platia vseobecne. Skutocne je to to vsetko o samostudiu a ucenia sa na vlastnych systemoch pokus-omyl.

A presne tak je to aj na veterine. Aj na kynológii/veterine sa učia genetiku, plemenitbu (zootechniku) a koľkí z nich aj napriek tomu podporujú chov psov bez PP? Vidím to na svojich spolužiakoch ako im tento "zmysel" uniká. A pritom je to jasné ako facka.....dookola sa spomína aké je dôležité poznať predkov a aj napriek tomu odchovajú/odchovávajú šteniatka bez PP

CraObs píše:no to práve neviem.. v zahraničí teda je štúdium dosť silno postavené na samoštúdiu a rozvoji vo vlastnom záujme.. to len u nás je to zadara tak na to všetci prdia, robia úplne minimum čo škola požaduje a aj to tak vypadá..

opäť raz :poklona:
Caesarik (15 r), Fergie (10 r), Aron (5 r)
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sydnei » Sob 20.07.2013 8:38

miusiatko píše:

nie, ten zadrie ze maso=parazity, maso=nevyvazena strava, maso=vsetky choroby :lol: mam to oskusane :lol:

Presne ták :jop:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod CraObs » Sob 20.07.2013 15:26

MisheliQ píše:keby sme sa neučili nič, nemali by sme predmety ako Výživa alebo Dietetika. Z reakcii som sa bála, čo za zbytočné predmety to budú, ale nemyslím si, že sú až také zbytočné a nepotrebné (minimálne výživa nie je, keďže tú mám a môžem posúdiť, dietetiku som ešte nemala). Mne tá výživa dala celkom dosť.

no ale to sú presne predmety kde sa učíte čo by mal pes dostávať (dôležité prvky) nie kde a ako ich získať (granule, maso, rožky s lekvárom..)
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Sob 20.07.2013 15:47

Veď to sa aj učíme, preto sa celkom čudujem, že sa potom bavíme o granuliach, keď vyslovene sa kladie dôraz na to, že ide o mäsožravce. Granule sú vyvážené, svojou skladbou (nie všetky samozrejme), ale to ako to vplýva na organizmus zvieraťa je už druhá vec...
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hruska » Sob 20.07.2013 15:49

Sydnei píše:
miusiatko píše:

nie, ten zadrie ze maso=parazity, maso=nevyvazena strava, maso=vsetky choroby :lol: mam to oskusane :lol:

Presne ták :jop:

hlavne, ked sam predava granule :lol:
hruska
Multišampión

Poslaťod pigie » Sob 20.07.2013 16:02

Treba si najst spravnych vetov. Ja od svojich pocujem iba pochvaly na BARF a dokonca vedia aj poradit, ked by bolo treba dietu, co by bolo lepsie vypustit, ked ma pes problemy ake ma a pod. Aj veti sa niektori vzdelavaju a niektori... No nist radsej nepoviem :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod CraObs » Sob 20.07.2013 16:17

:jop: no veď to je to samovzdelávanie :smile:
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Sob 20.07.2013 18:56

MisheliQ píše:Od študentov nemôžeš očakávať, že VŠETKO budú vedieť.

no prave tu sme sa nepochopili, lebo ja si predstavujem presny opak, ze nebudu vediet vsetko, ale budu uzko specializovani uz pocas studia :no: lebo skola naopak, uci ich tak, aby vedeli vsetko, kde minimalne polovica im je zbytocna
u koho to tak nebolo, ruku hore
gone (421 to go)
<-- mail, FB
Mackie
Multišampión

Poslaťod MisheliQ » Sob 20.07.2013 20:23

Aha, no ja som reagovala na toto
kolko krat samotni studenti sa tu na fore pytaju nejaku vec, o ktorej by som ja predpokladala, ze sa ju dozvedia v skole, ale prd

to, že to niekto nevie, neznamená ešte, že to v škole neučia, len jednoducho každý venuje pozornosť tomu, čo ho zaujíma (asi tak by som to povedala) a nie je možné, aby si to kvantum pamätal.
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Sob 20.07.2013 23:32

tak v tomto som narazala na zdravotne otazky ohladom svojich psov - u piatakov som holt predpokladala, ze oni budu radit nam, nie my im :lol:
gone (421 to go)
<-- mail, FB
Mackie
Multišampión

Poslaťod zuzka:) » Ned 21.07.2013 6:22

sory, že rok pred skončením školy toho nevieme tolko a nemáme so všetkým možným skúsenosti, aby sme vedeli vo všetkom poradiť a aby sme sa my nemuseli radiť v ničom. ako keby vet s 20 ročnou praxou radu nikdy nepotreboval :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Dana D » Ned 21.07.2013 9:59

Zuzka, ja si myslím, že na teba sa toto tvrdenie vôbec nevzťahuje, ty si jedna z tých, ktorá viac radí ako sa pýta a je jasné, že nemôžete byť nadupaní vo všetkým oblastiach, ale tiež pociťujem istý deficit informácií od viacerých študentov veteriny, ktorí sú registrovaní na DF.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Ned 21.07.2013 10:18

Mackie ale veď radia ale sa aj pýtajú. Ja toto práve skôr oceňujem, radšej sa spýtať, než sa tváriť, že som majster sveta a všetko viem (aj keď neviem). Koľkí na takého veterinára doplatili, lebo si chcel čosi dokazovať namiesto toho, aby ich odkázal na odborníka, resp. otvorene povedal, že nevie a pomohol si trebárs aj knihou, poradil sa s odborníkmi atď. To nie je predsa hanba.
To, že niekto niečo nevedel, o čom si druhý myslel, že to bude vedieť....iný by sa zase čudoval pri niečom inom, že to nevie, ale ako som napísala ja si uvedomujem, že nebudem vedieť všetko a radšej sa opýtam, poradím sa ako by som sa mala tváriť, že všetko viem.

Dana D zuzka je tu jediná piatačka pokiaľ viem, ktorá viac prispieva. A kto by mal zo študentov ešte radiť?
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava