Veterinári a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod mic » Uto 09.10.2012 15:32

treba sa tam dosť hrabať...ale tu tak viac aj o prechode na surové...prípadne nejaké tipy...

http://www.trojskykun.com/vet/jiny-druh.html
mic
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod majaz » Str 10.10.2012 8:43

Amy01 píše:V Bennette tiež neboli proti barfu len taká mladá L. Dlhá, to je iné tela a nie len kvôli odsudzovaniu barfu. Tej sa vyhýbame oblúkom.


Ano, tej sa tusim vsetci vyhybaju oblukom. Neprijemny pristup k majitelovi, fretky sa jej hnusia (neviem ako ostatna zver), psa mi ockovala raz, aj to jej pichla Duramune po ktorom nastala alergicka reakcia. Nie zeby som jej to zazlievala, stat sa moze, ale ten pristup potom, no grc.
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Sydnei » Uto 16.07.2013 14:42

Na veterinárnej poliklinike v Nových Zámkoch bola jedna slečna , ktorá povedala že nezazlieva barf , nemá proti tomu nič ale že občas by sme mali dať aj granule ( keby niečo , aby si od nich neodvykol ) čiže sa mi úplne zdala sympatická , ked sme ale brali macka na preočkovanie bol tak nejaký chlap ( tiež neviem meno :lol: :lol: ) a ten nám vravel že by barf vôbec neodporúčal , v mäse je vela fosforu , pes bude mať potom rastové problémy a následne problémy z klbamy . Moju amu skoro prehovoril na granule , pretože je to "dokonale vyvážená strava so všetkým čo pes potrebuje " :pac:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod sarach » Str 17.07.2013 19:11

Sydnei píše:je to "dokonale vyvážená strava so všetkým čo pes potrebuje "


Samozrejme. Aj mne toto hovorili. Šteniatko nič iné nemôže, iba granule! Ani konzervu ešte nemôže! ... No ale moje šteniatko sa mi zvysoka vybodlo na "dokonale vyváženú stravu so všetkým, čo potrebuje" ... teda na mega super granule... už ani neviem čo to bolo za značku, ale dojedla to stará psina, čo sežere všetko...
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod CraObs » Str 17.07.2013 20:59

a ktoré sú tie dokonalo vyvážené keď každé majú inakšie zloženie :haha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Sydnei » Str 17.07.2013 23:28

Samozrejme veterinármi reklamované dokonalé Royal Canin . Zaujímavý je fakt čo podaktorí veterinári nepochopia , že nie vždy existovali granule a tá ich dokonale vyvážená strava v guličkách . Podla ich teorie potom by pred 20 rokmi malo každé ťažšie plemeno problémy z klbamy alebo čo :nwm:
sarach , ja môjmu dám každý tretí deň na večeru granule , pretože ak by som nebola doma a zhodou okolností ani rodičia , tak pochybujem že by susedka dávala rozmrazovať maso do mikrovlnky , takže nechcem nech si od nich odvykne úplne :yes: ale vždy musím pridať jogurt alebo vývar , lebo chlapčisko nie je ochotný sa ich ani dotknúť kým nie sú s niečím ochutené :lol:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod sarach » Štv 18.07.2013 7:34

CraObs píše:a ktoré sú tie dokonalo vyvážené keď každé majú inakšie zloženie :haha:

No ... dokonalo vyvážené, čo v žiadnom prípade nenájdeš žiadne iné lepšie ... sú len a len tie, ktoré predáva samotný veterinár ... :heh:

Sydnei píše:ja môjmu dám každý tretí deň na večeru granule ... ale vždy musím pridať jogurt alebo vývar , lebo chlapčisko nie je ochotný sa ich ani dotknúť kým nie sú s niečím ochutené :lol:

To jasne. Ja tiež mám vždy v zásobe nejaké granulky. Dostanú 1-2x do mesiaca porciu granúl, nech majú pre zmenu niečo iné, a nech nezabudnú ich chuť. :no:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod majaz » Štv 18.07.2013 9:31

No, ze ma maso vela fosforu, to je fakt. Ale ked dostavaju aj kosti, tak sa pomer Ca-P vybilancuje tak, ako telo potrebuje. Mam teraz steniatko kernacika, este od chovatela je na Barfe, teraz ma 6.5 mesiaca a je tak krasne stavane, ze az no, o srsti ani nehovorim. Vsetci chvalia a ze ake granule dostava...;-)...tak vzdy odpoviem, ze prirodzene... :aaa:
Takze argumenty typu "granule su najvyvazenejsia vyziva" u mna neobstoja, lebo keby to bolo fakt take uzasne, urcite by ich vyrabali aj pre ludi...;-)
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Sydnei » Štv 18.07.2013 18:02

ja mu nikdy nedávam čistú svalovinu , vždy vtom mletom mase sú aj zomleté chrupavky atd . Toto sa netýka veterinárov , ale snád to nebude problém :ach: Vždy ked beriem macka na prechádzku sa ma kamoši a známi spýtajú čím ho krmim a najviac milujem tie absurdné reakcie na to ked poviem že surovým masom . " to sa psovi nesmie dávať ! Ked pes zacíti chuť masa a krvi tak bude agresívny " "bude mať v tele parazitov z masa " " z masa nebude dobre osvalený " a podobné :lock: A môžem im podstatu barfu vysvetlovať kolko chcem aj tak si budú mlieť svoje a tak isto je to aj s vetošmi , ked je jeden rozhodnutý že z masa bude mať pes problémy z klbamy tak mu možem povedať hoci čo , ešte ja budem tá zlá že sa cítim byť múdrejšia od človeka čo má neviem kolko vysokých škol , ale to mi už zdravý rozum dá že psovi asi bude lepšie dávať maso a zeleninu ako ochutené obilniny :pac:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod kharak » Štv 18.07.2013 19:27

Ak to zoberieme uplne extremisticky, tak pes je domestikovany vlk/liska. Nech mi niektory veterinar ukaze kde v prirode najde vlk morsku tresku so zeleninou a lanovym alebo lososovym olejom ;)

A predsa ziju a kolkokrat je to dlhsie ako psi na granuliach ;) moji dostavaju aj zeleninu, ale bezne si to doplnaju travou ribezlami a bylinkami co rastu na zahrade. Taktiez prechadzkou v lese maliny, cernice ci jahody si sami nazbieraju ;)

Takze granule ako vyvazena a nevyhnutna strava je podla mna blbost (staci ze si pozriem zlozenie ;))
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod majaz » Štv 18.07.2013 20:58

No a hlavne davka nemusi byt vybilancovana v jednom krmeni, ale min. v 1-3 mesiacoch :-)
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod CraObs » Štv 18.07.2013 21:14

Sydnei píše: ešte ja budem tá zlá že sa cítim byť múdrejšia od človeka čo má neviem kolko vysokých škol ,

no ono na obhajobu veterinárov, tak o strave a krmení sa tam neučia vlastne vobec nič.. takže veterinár sa barfistom stane jedine z vlastného záujmu o túto problematiku.. rovnako ako granule, pokial ich niekto nepozve na prednášku, seminár, sústredenie tak o tých granulách nevedia vobec nič, a vlastne potom len kaleráby ktoré im povedali..
veterinár ti može povedať teoreticky o tom čo za prvky sú doležité ale ako ich do psa dostať je už mimo..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Sydnei » Štv 18.07.2013 22:15

kharak :jop: aj môj dostáva zeleninu aj ovocie , 40% krmnej dávky :smile:

CraObs vidíš tak to som nevedela :ach: Ja som si to predstavovala tak že ked už idem študovať na veterinu , tak ma tam naučia aj to , a po tej čo je pre psíka najlepšie jedlovej stránke (neviem to inak nazvať :lol: :lol: )
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod CraObs » Štv 18.07.2013 22:29

naučia nenaučia.. naučia tak v doležitých prvkoch, nenaučia ako to tam dostať.. veťoši odporúčajú granule lebo o barfe sa vela seminárov nerobí a keď už tak ich tam nikto nepozve, takže jedine vlastná iniciatíva na vlastné náklady..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Mackie » Pia 19.07.2013 2:03

ja som sa pytala, co ich tam vlastne ucia - problem je ten, ze oni sa vlastne ucia o vsetkom prakticky do konca, namiesto toho aby napr. po 3-4 rokoch isli len jednym smerom (spolocenske zvierata, hospodarske..)
kolko krat samotni studenti sa tu na fore pytaju nejaku vec, o ktorej by som ja predpokladala, ze sa ju dozvedia v skole, ale prd :ach:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava