Veterinári a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod CraObs » Pia 19.07.2013 2:44

len v princípe to je všade a vo všetkom tak.. škola ti dá základ, prehlad a naučí ťa sposob hladania a študovania informácií a tvoj rozvoj ďalej ide samoštúdiom.. aj na technike ťa škola "nič" nenaučí keď sa sama nerozvíjaš z vlastnej iniciatívy (alebo z iniciatívy zamestnávatela :haha: )
taký veterinár v BA alebo KE musí ovládať psy, mačky, hlodavce, vtáky? ale keď je niekto veterinár v menšom mestečku/dedine pribúdajú mu aj ošípané, dobytok, ovce :nwm: takže v podstate všetko..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod zuzka:) » Pia 19.07.2013 5:53

tiež som čakala, že sa v škole naučím viac :lol:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod majaz » Pia 19.07.2013 10:03

Vysoka skola nauci, kde a ako hladat informacie. Ja so zootechnik a na skole sme mali ohladom vyzivy zvierat tooolko prednasok az to pekne nebolo. Samozrejme hosp. zvierat, ale principy bilancovania a analyzy a sedliackeho rozumu platia vseobecne. Skutocne je to to vsetko o samostudiu a ucenia sa na vlastnych systemoch pokus-omyl.
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Mackie » Pia 19.07.2013 10:17

Craobs, ale hoci si veterinar na dedine, ak mas ambulanciu pre spolocenske zvierata, tak o hospodarske sa nestaras, na to si tam volaju ineho (jedine teda ak velmi chces) - a zo skusenosti aj tuto z fora prave naopak, tam su to ti "kraviari" a ludia so psami idu na vysetrenie do mesta, lebo tamten veterinar o nich naozaj nic nevie
ja som si kedysi naivne myslela, ze ta specializacia sa deje este pocas skoly (ako u ludskych lekarov), ale ako majaz pise, ci jeden ci druhy veterinar ci zootechnik ci pracovnik hygieny, vsetci maju spolocny zaklad kolko, 95%? cele zle
a formuju sa len pocas praxe, prevazne "nepovinnej", kedy podla toho o co sa zaujimaju, u toho veterinara travia vsetok volny cas
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod zuzka:) » Pia 19.07.2013 11:36

sú veti čo sa venuju aj hospodárskym aj spoločenským zvieratám naraz. ale podla mna to nie je kto vie čo. príde mi to potom take že všetko naraz a nič poriadne :nwm: iba žeby su fakt takí machri :lol:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod katkariinka » Pia 19.07.2013 13:10

Mackie píše:ja som si kedysi naivne myslela, ze ta specializacia sa deje este pocas skoly (ako u ludskych lekarov),

Vsak aj ludski lekari sa specializuju az po skole (okrem zubarov, ale ti su zvlast od zaciatku) - atestacie.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Mackie » Pia 19.07.2013 13:12

Offtopic: v piatom ci siestom zacinaju, nie? :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Sydnei » Pia 19.07.2013 23:00

CraObs ono je aj to problém podla mňa že je velmi vela ludí čo o barfe ani netušia :nwm: a ked áno tak tú väčšinou toho názoru že pes ktorý dostáva mäso bude agresívny a podobné sprostosti

Mackie to máš pravdu :smile: to si ešte pametám že dávno moja kamoška išla na veterinu a v prvom ročníku sa učili väčšinou o stavbe tela zvierat , takže ak sa učia skoro o každom zvierati ani sa nečudujem že sa o barfe neučia
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod CraObs » Pia 19.07.2013 23:05

no ale to snáď veterinár nezadrie, že maso=agresivita :prd:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Sydnei » Pia 19.07.2013 23:11

Mne to teda ešte žiadny nepovedal , ale zatial čo sa ma ludia spýtali čím krmim a ja som to prezradila , mi to každý zazlieval , možno pár ludí som presvedčila o barfe , ale nie natolko aby prestali krmiť granulami :ua:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod miusiatko » Pia 19.07.2013 23:50

CraObs píše:no ale to snáď veterinár nezadrie, že maso=agresivita :prd:

nie, ten zadrie ze maso=parazity, maso=nevyvazena strava, maso=vsetky choroby :lol: mam to oskusane :lol:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Mackie » Pia 19.07.2013 23:53

Craobs no prave, skola neda nic, cloveku ostava jeho nazor, ak nema o barfe sajnu, preco by to netvrdil.. ved aj "nasi" lekari na chripku davaju antibiotika, alebo odmietaju alternativnu liecbu, proste ked ten clovek nema sajn o inom ako co sa docital v povinnej literature (a este k tomu obcas cital zle), moze mat aj styri sady pismen pred a za menom, nepomoze to

dnes to uz holt veterinarom nezazlievam, bezni ludia, casto bezni slovenski VS studenti, co mozes cakat..
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod CraObs » Sob 20.07.2013 0:01

veď škola ti ani nemože dať všetko, na to sú špeci školenia v každej firme.. škola by ti mala dať len základ a naučiť sposob ako spracovávať informácie.. :nwm:

miusiatko píše:nie, ten zadrie ze maso=parazity, maso=nevyvazena strava, maso=vsetky choroby :lol: mam to oskusane :lol:

aj u mladších ročníkov? alebo len starí najmúdrejší veterinári..
keď som tu došiel prvý krát v Brne s malou na veterinu na prvé preočkovanie (9-10 týždňov?) tak doktor zahlásil že je moc živá a dominantná a že nemože tolko kúsať, mám jej plesknúť novinami :pac: a to som si myslel jaký je super, predtým som tam chodil s potkaníkmi..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod miusiatko » Sob 20.07.2013 0:06

Mladsi su pre zmenu vydeseni z kosti :lol: a taktiez z nevyvazenej stravy. Neriesim. Moji psi su odrazom skvelej stravy, zdravi a leskli, vonavi a kludni. Macky detto.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Mackie » Sob 20.07.2013 0:32

co vsetko, sak nedava nic.. akoze kopa ludi nadava na napr. socialne odbory, ale ucia sa tam aspon veci k veci a ked si sa im venoval, je z teba "hotovy" clovek, mozes hned robit a dokonca aj dobre
akoze fajn, kosticky pomenovat po latinsky vie byt pri piatom pive imidzofka, ale.. aby 6 rocna na vysoky standard sa hrajuca skola davala len zaklady myslenia, tak to mozem ist studovat do kniznice a len dojst na statnice.. prave skola by mala dat nieco viac, co inde nedostanes.. u nas to tak nie je zjavne..
ale uz sme odbocili, aj do protismeru dosli asi :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava