Pes s rakovinou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Pes s rakovinou

Poslaťod Martooni » Pon 12.03.2012 16:39

Dobrý den,
jsem tu úplně nová a bohužel nemám moc času to tady všechno přečíst (mám 4měsíční miminko).
Moc vás chci poprosit o radu. Moji rodiče mají 10ti letou fenku rhodéského ridgebacka, která má rakovinu. Zjistila jsem, že krmivo, které obsahuje velmi málo či žádné uhlohydráty a hodně tuků je nejvhodněší pro psi s rakovinou, že rakovinné buňky potřebují k růstu uhlohydráty a když je nemají, tak nemají z čeho růst.
Tak jsem hledala krmivo - granule, které neobsahují uhlohydráty a bohužel jsem narazila. Všechny lepší značky (FirsMate, Platinum natural, Arden grange atd.) uhlohydráty obsahují.
Tak jsem se dozvěděla o BARF a chtěla jsem se zeptat, zda-li by touto metodou šlo připravit krmivo bez uhlohydrátů?

Předem děkuji za odpovědi.
Martina
Martooni
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod monika.o » Pon 12.03.2012 18:17

síce s BARFom a rakovinou,našťastie,skúsenosti nemám,ale mám doma túto knižočku http://www.martinus.sk/?uItem=89598 ,v ktorej je necelých 6 strán venovaných práve rakovine u psíkov...sú tam odporúčané bylinky,zelenina,ovocie a mäso,ktoré sú vhodné pre psíkov s rakovinou,rady,akým látkam sa v strave vyhnúť a aké,naopak,doplniť...snáď v nej nájdete niečo,čo vám a hlavne sučke pomôže :no:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod Martooni » Pon 12.03.2012 19:39

Děkuji, už je objednaná :)
Martooni
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod hriva » Uto 13.03.2012 11:39

a rakovinu čoho má psík? je to liečitelné? mne predndávnom zomrela fenka na rakovinu...ale u nej sa to liečiť nedalo. držím vám palce. skús aj nejaké homeopatiká, vela ludí s tým má pozitívne skusenosti. Napríklad marhulový olej, rakytníkový olej, hliva ustricovitá..
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod vavrena » Uto 13.03.2012 11:42

A základná otázka - dostávala fenka aj doteraz surové mäso, je naňho zvyknutá?
Granule pochopiteľne musia obsahovať sacharidy, lebo len z mäsa sa vyrobiť nedajú. Ale ďalšia vec - ak budeš kŕmiť bez sacharidov, teda bez zeleniny, ovocia, príloh, ľahko môže prísť k prekysleniu žalúdka, nie? A bez vlákniny zas k spomaleniu trávenia, problémov s vyprázdňovaním...
Naposledy upravil vavrena dňa Uto 13.03.2012 11:47, celkovo upravené 1
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod hriva » Uto 13.03.2012 11:46

vavrena sa dobre pýta, my sme neprešli na BARF práve preto že celý život bola na granuliach..bála som sa že by to bol velký šok pre už aj tak oslabený organizmus, nevedela som ako by to zvládalo jej trávenie atd... Mali sme granule pre seniorov.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 13.03.2012 11:47

Ja osobne by som asi nekŕmila vôbec bez zeleniny, ale dávala také, o ktorých sa viem, že pomáhajú rakovinu liečiť: kapusta, kel, cuketa...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod Martooni » Uto 13.03.2012 12:15

Má rakovinu mléčných žlázek - 2x operavoané, další nádor se jí udělal na lokti přední packy a před nedávnem jsme našli další na polštářku zadní packy a na mléčných žlázkách má znovu, již po 3. :'(..

Ještě když jsme u těch nemocí, tak má sníženou funkci štítné žlázy, takže na to dostává pravidelně léky.

Na čerstvé maso není zvyklá.. dostává občas vařené kosti s masem. To je opravdu správná otázka.. než jsem kontaktovala vás, tak jsem hledala takové granule, které by měli snížený obsah uhlohydrátů a vysoké procento tuků, ale pak jsem si říkala, jestli bych jí tím vysokým % tuků spíš neublížila, když už je senior?
Martooni
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod hriva » Uto 13.03.2012 12:21

keby začala priberať, určite by to nebolo dobré. my sme radšej išli s váhou dole, aby nemala velkú záťaž na klby. brala kortikoidy a po nich bola stále príšerne hladná, ale nedalo sa ináč, keby pribrala, bolo by to ešte horšie. aj ty máš velké plemeno, na hmotnosť tu treba davať pozor ešte viac ako u tých malých :ua:
fenka je aj na chemoterapii, či nie?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod miusiatko » Uto 13.03.2012 12:24

Ale ďalšia vec - ak budeš kŕmiť bez sacharidov, teda bez zeleniny, ovocia, príloh, ľahko môže prísť k prekysleniu žalúdka, nie? A bez vlákniny zas k spomaleniu trávenia, problémov s vyprázdňovaním...

Offtopic: môj pes prílohu nikdy nedostal - prekyselený žalúdok nikdy nemala a ani problémy s trávením či vyprázdňovaním

Martooni, ja už som ti písala SS. Na tvojom mieste by som s fenkou prešla na surovú stravu, postupne pomaly
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod Martooni » Uto 13.03.2012 12:27

Nene, na chemoterapie nechodí, teď ji čeká další operace těch nádorů..

miusiatko - děkuji za zprávu, ještě jsem neměla čas si to nastudovat :/
Martooni
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod vavrena » Uto 13.03.2012 12:51

Miusiatko, napísala som "môže prísť." Predovšetkým, ak je žalúdok na to zvyknutý. Tvoj pes nedostáva nič iné, len mäso? Žiadna vláknina, zelenina, ovocie, nič, nikdy?
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod miusiatko » Uto 13.03.2012 13:00

Offtopic: nič nikdy ani nič mleté. Už 7 mesiacov. Mäso, mäsové kosti, orgány - čo najväčšie kusy. Jediný prídavok je rybí olej kvôli Omega3
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod hriva » Uto 13.03.2012 13:05

ale ty máš mladého zdravého psa nie? podla mna je iné keby na takuto stravu teraz prešiel 10 ročný pes, celý život granuložravec, ešte k tomu aj vážne chorý. ked, tak velmi pomaly a postupne..
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes s rakovinou

Poslaťod miusiatko » Uto 13.03.2012 13:07

veď som písala - pomaly a postupne. Nebude to prvý ani posledný pes
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Surová strava