Hovädzie mäso

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Hovädzie

Poslaťod Lestatova » Štv 25.02.2010 16:59

Nuze, davame sa na surovu stravu aj my. ako prve som kupila hovadzinku :) krasne velke kusiska, vobec to nepachne (az mi je to cudne) a strasne mu to chuti. tiez pridavam hlas za to, ze moj pes zje surove hovadzie radsej ako kuracie (to mi vzdy vyplul ked som hodila od obeda)
to srdce-krajate to? lebo sak ked mu to raz dam v celku, budem mat krv roztahanu po celej izbe, ne?
Lestatova
Nováčik
 
Príspevky: 30

Re: Hovädzie

Poslaťod lavyrle » Štv 25.02.2010 17:04

To by aj mna zaujímalo ako to riešite :nwm: ja od včera dávam papkanicu vonku - na terasu :lol: inak to vláčil po celom dome :pac:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hovädzie

Poslaťod Mackie » Štv 25.02.2010 17:28

to sme spominali niekde.. ucit psika, ze jedlo sa neroznasa po byte, vymedzit mu miesto, kde sa veceria, resp. mu dat nejaku podlozku, stary koberec, ak ma nejaku kost, ktoru si chce v klude poobhryzat a lahne si k tomu
(len dodam, ze s usmernovanim opatrne, aby hned na zaciatku pes nemal pocit, ze jedlo mu chcete vziat)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Hovädzie

Poslaťod AlicaGGG » Pon 18.10.2010 15:17

ja som davala hovadzie, a v pohode ho zjedla (hovadzie rebra s masom)
ale posledne dva razy, co mala hovadzie ho vyvracala a mala z neho hnacku...skusala som jej ho pomlet, ale nepomohlo... este chcem vyskusat jej to maso trosku uvarit a uvidim, co jej zaludok na to povie, ale bojim sa, ze vysledok bude rovnaky
kacacie tiez nemoze - tiez jej z neho byva zle a uz ziadne ine maso jej nedavam - teda kuracie samozrejme - toho dostava najviac + hovadzie som jej davala tak 3krat do tyzdna, len neviem, co robit, ked ani to varene neprijme - neviete nejako poradit, ako to maso spracovat alebo co s nim spravit, aby ho jej zaludok prijal?
a ked to hovadzienebude moct, mozem jej davat LEN kuracie s tym, ze raz do tyzdna az dvoch bude mat rybku? lebo na granule prejst znova nechcem :nie:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Hovädzie

Poslaťod Jannka » Pon 18.10.2010 15:39

Alica - mne takto moja reagovala na surove bravcove (vracanie, hnacka). Akonahle som ho uvarila, je to ok :ahoj:
Prosto kazdy zaludok je iny, skus uvarit a uvidis, ci bude dobre, ak nie, tak prosto hovadzinu nebudes davat.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Hovädzie

Poslaťod AlicaGGG » Pon 18.10.2010 15:52

jannka: tak dufam ze to varene bude v pohode, ale ked ani uvarenie nepomoze budem jej moct davat len to kuracie a sem-tam rybu? nebudu jej chybat nejake latky alebo co?
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Hovädzie

Poslaťod Offca » Pon 18.10.2010 17:07

Alic, a bravčové nedávaš? Je dosť možné, že by to vyriešilo tvoju dilemu s chudnúcou Orianou :yes: Ak mám prevahu kuracieho, tiež sú moji úplne vyžle. Keď dávam hovädzie, bravčové, nebodaj do toho kukuričné vločky alebo cestoviny, pekne naberajú a stávajú sa z nich mierne nabranejšie vyžle :prd: Ale účinok to má.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Hovädzie

Poslaťod AlicaGGG » Pon 18.10.2010 17:42

vidiiis - bravcove...ale bravcove davat nechcem - teda nie surove... ked nebude jest to varene hovadzie vyskusam aj varene bravcove :yes: + sem-tam jej dam aj tie cestoviny, kym nenabere na vahe
diky
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Hovädzie

Poslaťod Baarbora » Uto 19.10.2010 13:23

Offca píše:Alic, a bravčové nedávaš? Je dosť možné, že by to vyriešilo tvoju dilemu s chudnúcou Orianou :yes: Ak mám prevahu kuracieho, tiež sú moji úplne vyžle. Keď dávam hovädzie, bravčové, nebodaj do toho kukuričné vločky alebo cestoviny, pekne naberajú a stávajú sa z nich mierne nabranejšie vyžle :prd: Ale účinok to má.



kiez by to bolo aj u nas take jednoduche, pes kuracie nezerie vobec, len bravco a hovado, cestoviny(alebo vlocky,ryzu ect.) ma kazdy den a vyzlime sa furt :ach:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Hovädzie mäso

Poslaťod Sára1 » Štv 05.05.2011 18:13

Ja som včera kúpila hovädzie hrubomleté od Bordy, po rozmrazení v studenej vode som obal otvorila a mäso prepláchla teplou vodou, neviem či je to normálne ale toto normálne páchlo, prvý krát som kúpila hrubomleté a neviem či to má takto páchnuť, dostali to surové s cestovinami, s mrkvičkou a olejom, veľmi sa im do toho pustiť nechcelo, tak dnes som druhú polku dala variť, uvidíme aký bude výsledok... :pac: :smile:
Priateľ je ten, kdo Ti podá ruku a dotkne sa Tvojho SRDCA
Kľud a mier vo mne... =) LÁSKA
Sára1
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Hovädzie mäso

Poslaťod ruza143 » Pia 06.05.2011 10:44

Sára, ja mám občas pocit, že od bordy je rovnaký druh masa niekedy dobrý a inokedy horší.. ked to objednám znova, je to páchnuce skoro hned, ako keby niečo bolo čerstvejšie a iné tesne po záruke. napr. kuracia drť, teraz mám peknu vonavu, ruzovučkú, minulý mesiac nebola taká, tak isto aj bordy hov. kocky.. tak asi v tom to bude ..
"I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being." - Abraham Lincoln
ruza143
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Surová strava