Byliny

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Byliny

Poslaťod Lindchen » Str 06.04.2011 12:46

Ešteže to čítam o tej žihľave, Bože chráň od histamínu Obrázok.

Amaguk, veľmi použiteľná stránka, idem ju preštudovať.

Offtopic: To kukáte, čo to mám za smajlíka, čo? A ešte je aj do série :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Byliny

Poslaťod Mackie » Str 06.04.2011 13:08

Offtopic: ma vlasy a je po letnej dovolenke, nepasuje :heh:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Byliny

Poslaťod Lindchen » Str 06.04.2011 13:16

Offtopic: Ale však máme aj vlasaté, napr. prda a au, nie? :lol: No a čo keď je po dovolenke, má prachy tak bol v Thajsku, no :heh: .

Ešte k tej žihľave a hstamíne, to sa týka len psov? Lebo ten histaním by nemal byť ok ani pre ľudí... Našla som produkty proti alergiám, ktoré ale žihlavu obsahujú: http://www.dotykbylinky.sk/produkt/alergie-44/ a http://www.ebyliny.cz/prirodni-lecba/alergin. Tak neviem :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Byliny

Poslaťod draha » Ned 10.04.2011 22:02

Co se týče kopřiv,jak jsem psala,dávám v jejich vegetačním období téměř denně.Asi 5(někdy až 10) vrcholků se zhruba 3-mi páry listů.Dávám i česnek-2 stroužky za týden.A pes je v kondici.Srdce i ledviny máme vyšetřené,je zdráv.
Navíc kopřiva i česnek je součástí několika receptur Phytovetu,tak sned neškodí.
http://www.phytovet.cz/cz/vypis_vyrobky ... o-psy.html

A ještě do svého výčtu bylinek které dávám jsem zapomněla dobromysl,mátu,meduňku,květ měsíčku.
draha
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Kopřivnice,ČR

Re: Byliny

Poslaťod Amaguk » Str 13.04.2011 18:59

Mile bylinkarky a bylinkari, mame po radosti :hmm: radioaktivny spad z Japonska nie je zanedbatelny, a zial prave byliny a listove zeleniny do seba absorbuju radiokativne izotopy, tazke tuto jar sme zrejme s cerstvymi bylinnymi doplnkami skoncili. :hmm: :hmm: :hmm:
http://www.euractiv.sk/zdravotnictvo/cl ... lne-016924
(tym padom su kontaminovne aj mlieko a mliecne vyrobky)

Aspon ja osobne budem radsej davat prednost bezpecnejsim potravinam :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Byliny

Poslaťod MisheliQ » Str 13.04.2011 19:31

To ale znamená, že ani ovocie a zelenina na tom nebudú o nič lepšie
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Byliny

Poslaťod Lindchen » Str 13.04.2011 19:38

Bylinkový obchod v DNV otvorený, bola som tak mrknúť. Majú teda disť široký sortiment, ceny slušné, takže keď sa nám minie konopný olej, vyskúšam bilinnú zmes proti alergii a na podporu imunity :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Byliny

Poslaťod Amaguk » Str 13.04.2011 19:39

MisheliQ píše:To ale znamená, že ani ovocie a zelenina na tom nebudú o nič lepšie

zrejme ako ktore - v tomto obdobi spominaju vyslovene zeleninu s velkymi listami, ktore su priamo vystavene spadu z ovzdusia, korenova zelenina na tom asi bude lepsie
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Byliny

Poslaťod Amaguk » Str 13.04.2011 19:40

Lindchen píše:Bylinkový obchod v DNV otvorený, bola som tak mrknúť. Majú teda disť široký sortiment, ceny slušné, takže keď sa nám minie konopný olej, vyskúšam bilinnú zmes proti alergii a na podporu imunity :smile: .

kde presne to je?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Byliny

Poslaťod Lindchen » Str 13.04.2011 20:05

Mapka TU.

Adresu neviem, ale je to ul. Jána Smreka, je tam detské inhrisku, preliezky a tak. Vchod je z tej strany, z ktorej je ihrisko, teda nie tam, kde je vchod do paneláku, ale "zozadu". Čiže, je to taký kútik v paneláku. Je to inak presne tam, kde som označila bod na mape.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Byliny

Poslaťod Matica » Uto 07.06.2011 21:24

Zdravím,
na dvore mi rastú rôzne bylinky - resp. vňate, k dispozícii mám kopu kerblíka, yzopa lekárkeho, paliny dračej, koriandru i trebuľky. Môžem to dávať všetko? Ktoré rastliny sa dávať nesmú?
Per Aspera Ad Astra
Matica
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 428
Bydlisko: Prešov

Re: Byliny

Poslaťod Peťka » Str 22.06.2011 6:42

Vyskúšala som dať bilinku, teda skôr krík Magi, posekán listy a prihodím a chutííí. Skvelo mu to vonia.
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Byliny

Poslaťod Monii » Pia 18.05.2012 21:23

Baby, všetky byliny sušíte? Ja by som najradšej dávala čerstvé, ale napr. medvedí cesnak v blízkosti nezoženiem. Dnes som ho natrhala hojne v jednom lesíku, ale čerstvý nevydrží dlho. Treba sušiť zrejme, že?
Z akých bylín dávate kvety a z akých listy? :nwm:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Byliny

Poslaťod moth » Pia 18.05.2012 21:50

Ja bylinky ani vnate nesusim, davam bud cerstve, resp. ak mam do zasoby, davam ich zamrazit (aj medvedi cesnak), zamrazene sa to da vyborne nadrolit na malinke kusocky :yes: Kvety som zatial neskusala dat, davam len zelene casti - listy, stonky...
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Byliny

Poslaťod Monii » Pia 18.05.2012 22:30

Zamrazením nestratia hodnotu? Či to nie je ako zelenina, keď sa dá mraziť?
Moth, dávaš celé listy medvedieho cesnaku? Či krájaš na kúsky? Myslím ten čerstvý, mne ide len veľmi ťažko a prplem sa s tým dlhšie ako s celou večernou dávkou :heh:
Inak, ako sa volá tá "burina", z ktorej sme si ako deti robili hrkálky? Majú také srdiečkové lístočky malé. Psica toho žerie na záhrade na kvantá. Že či to je na niečo dobré :lol:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava